Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 28 2 3
7
13 15 16 17 18
19 21 22 23 24
27 28 30 31

 

Naujienos

Kviečiame balsuoti už nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ finalininkų darbus
2018.03.13
img

Jau galite balsuoti už mūsų organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ finalininkų darbus.
Kviečiame peržiūrėti konkurso komisijos atrinktus dešimt geriausių mokinių projektų. Pamatykite mūsų kelio į Laisvę istoriją mokinių akimis!

null
Pilietiškumo pamoka Rukainių gimnazijoje
2018.03.12
img

Kovo 9 d. Vilniaus rajono Rukainių gimnazijos bendruomenės kvietimu gimnazijoje lankėsi Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistas Rokas Jašinskas. Susitikimo metu R. Jašinskas mokinius pakvietė padiskutuoti aktualia tema „Ką reiškia būti piliečiu?“, kalbėjosi su gimnazistais apie pilietiškumą - mokiniams priminė sąvokas, piliečio pareigas, pilietiškumo pavyzdžius, pasidalijo naudinga informacija, kur mokiniai galėtų rasti atsakymus į jiems iškylančius klausimus apie pilietines teises ar pareigas, o mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias spręsdami interaktyvų testą.

null
Apdovanoti jaunieji žemėlapių kūrėjai
2018.03.12
img

„Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti organizuojant Lietuvos mokyklų žemėlapių kūrimo konkurso „Mano žemėlapis Lietuvai“ baigiamąjį renginį Krašto apsaugos ministerijoje.“ – kovo 9 d. ministerijos prieangyje pasitikdama mokinius šypsojosi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė.
Jau trečiąjį kartą UAB „Hnit-Baltic“ kartu su Ugdymo plėtotės centru, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Kartografijos ir geoinformatikos katedra bei Lietuvos geografų draugija 3-12 klasių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokinius kvietė kurti skaitmeninius žemėlapius ir dalyvauti konkurse.

null
„Pilietinio sąmoningumo ir Istorijos diena“ sukvietė pirmuosius nacionalinio mokinių konkurso finalinio etapo dalyvius
2018.03.12
img

Kovo 9 d. pasveikinome pirmuosius nacionalinio mokinių konkurso "Praeities stiprybė – dabarčiai" finalinio etapo dalyvius iš Šiaulių Juliaus Janonio ir Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijų, pakviesdami į šia proga surengtą „Pilietinio sąmoningumo ir Istorijos dieną“ su  įdomia pažintine programa – paskaitomis Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, susitikimu su pilietiškumo šaukliu, keliautoju ir žurnalistu Vytaru Radzevičiumi ir ekskursija po Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją.

null
Pilietiškumo penktadienis Visagino „Verdenės“ gimnazijoje
2018.03.12
img

Kovo 9 d. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė buvo labai šiltai priimta Visagino „Verdenės“ gimnazijoje. Susitikimo metu L. Lesauskaitė surengė gimnazijos bendruomenei interaktyvią pilietiškumo pamoką, padiskutavo su mokiniais ir jų mokytojais apie pilietiškumo svarbą šiandienos aktualijų kontekste.

null
Pilietinės gynybos diena Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje
2018.03.05
img

Kovo 2 d. Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje vyko Pilietinės gynybos diena, kurioje dalyvavo ir mūsų kolega, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyriausiasis specialistas ir istorikas Rokas Jašinskas. "Piliečiai turi pilis ir ietis" - šia plk. ltn. Valerijaus Šerelio citata pradėjęs paskaitą, Rokas budino mokinių pilietinę sąmonę, ragindamas kiekvieną susimąstyti, jog stiprūs esame tik tada, kai esame vieningi ir kol turime, ką ginti.

null
Savivaldybės specialistai sėmėsi žinių apie valstybės mobilizacijos sistemą
2018.02.27
img

Vasario 26 d. visuomeninio judėjimo "Už vieningą Vilkaviškio kraštą" kvietimu Vilkaviškyje viešėjo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento atstovai. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius Virginijus Vilkelis, lydimas visuomeninio vilkaviškiečių judėjimo atstovo Rimanto Radzevičiaus, lankėsi Vilkaviškio rajono savivaldybėje ir susitiko su savivaldybės vadovais. Kartu su rajono valdžia departamento direktorius aptarė Vilkaviškio rajono savivaldybės geografinės padėties įtaką ir santykius su kaimyninėmis valstybėmis, galimas grėsmes, susipažino su savivaldybės pasirengimu mobilizacijai, turimais resursais.

null
Pilietinės gynybos diena Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje
2018.02.15
img

2018 m. vasario 15 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistai Arvydas Čepukėnas ir Rokas Jašinskas lankėsi Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, kur mokiniams surengė Pilietinės gynybos dieną, diskutuodami su renginio dalyviais pilietinio pasipriešinimo ir pilietiškumo temomis. Mokiniai lektorius pasitiko puikiai nusiteikę ir pasiruošę ryškiai, spalvotai ir svarbiausia – pilietiškai švęsti Lietuvos gimtadienį.

null
Jie kūrė Lietuvą. O mes?
2018.02.15
img

Pasitinkant Lietuvos šimtmetį  Alytaus Jotvingių gimnazijos istorijos ir lietuvių kalbos pedagogės drauge su mokiniais vasario 14-ą dieną pakvietė departamento atstovus į Alytaus J. Kunčino viešojoje bibliotekoje vykusią integruotą lietuvių literatūros ir istorijos pamoką „Jie kūrė Lietuvą“, kurioje mokiniai susipažino su iškiliomis kultūros ir istorijos asmenybėmis, diskutavo apie tautinę ir pilietinę tapatybę, pilietinį sąmoningumą ir kiekvieno iš mūsų įsipareigojimus tautai ir valstybei, o  šioje pamokoje dalyvavęs mūsų kolega Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyriausiasis specialistas ir istorikas Rokas Jašinskas mokiniams kalbėjo apie svarbiausią demokratinės šalies ginklą - pilietinę visuomenę.

null
Tauragės apskrityje rengiamasi mobilizacijos pratyboms
2018.02.09
img

2018 m. vasario 8 d. Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis Tauragėje pasirengimo mobilizacinėms pratyboms „Mobilizacija 2018“ seminare skaitė pranešimą tema „Mobilizacija / Rekvizicija“. Seminarą organizavo Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas. Seminaro tikslas – nustatyti bataliono ir civilinių institucijų bei organizacijų, esančių Tauragės apskrityje, gebėjimą sąveikauti tarpusavyje skirtingų karinio konflikto fazių metu.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media