Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Lietuvos karo akademijos kariūnų gretas papildė naujokai

2018.07.31
image

Liepos 31 d.  d.   į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje ( Jonavos r.)  išvyko 52  studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pasirinkę jaunuoliai, tarp jų ir dešimt merginų.  Čia  išėję  bazinį kariūno kursą ir įgiindividualaus rengimo pagrindus,  jaunuoliai prisieks Lietuvos Respublikai ir rugsėjį akademijoje pradės universitetines ir karines studijas.

 

Būsimieji karininkai akademijoje mokysis pagal tris programas – tarptautinių santykių universitetinių studijų programą akademijoje pasirinko 20, gynybos technologijų vadybos programą – 11 pirmakursių, o nacionalinio saugumo ir gynybos bakalauro universitetinių studijų programą – 21 pirmakursis.

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pirmosios pakopos universitetinės studijos ir karinis rengimas trunka 3,5 metų.  Jas finansuoja valstybė.

 

Šiais metais į Lietuvos karo akademiją įstojusių  jaunuolių  laukia esminiai pokyčiai atnaujintose studijose – ne mažiau kaip trečdalis  akademijos kariūnų  dalyvaus mainuose ir turės galimybę studijuoti prestižiniuose JAV ir Europos universitetuose, trečdalis kiekvienos programos mokomųjų dalykų akademijoje bus dėstomi anglų kalba, o kariūnus mokys pasaulyje pripažinti savo srities profesionalai iš užsienio, ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai.

 

Karo akademijoje nuolat vykdomi tarptautiniai studentų ir dėstytojų mainai, kariūnams suteikiama galimybė kaupti žinias ir patirtį mokantis kitų šalių aukštosiose mokyklose, dėstytojams – pasidalyti gerąja patirtimi ir susipažinti su partnerių dėstymo metodikomis. Dalyvaujant Erasmus+ programoje, kiekvienais metais į kitų šalių aukštąsias mokyklas kariūnai vyksta studijuoti, o dėstytojai – dėstyti ir tobulinti savo kvalifikaciją.

 

Lietuvos karo akademija taip pat sulaukia studentų ir dėstytojų iš Prancūzijos, Čekijos, Austrijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos universitetų, kviestinių svečių ir ekspertų iš užsienio. Siekiama, kad kiekviename kariūnų būryje nuolat studijuotų pagal mainų programą į Lietuvos karo akademiją atvykę kitų šalių studentai, kurie kartu su užsienio dėstytojais sudarytų galimybę visiems akademijos auklėtiniams dalyvauti tarpkultūrinio ir tarptautinio ugdymo programose.

 

Pagal Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos programas studijuojantys kariūnai nuo trečio kurso mokysis tik anglų kalba.

 

Kariūnai, baigę Karo akademiją, įgis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį.

 

Generolo Jono  Žemaičio Lietuvos karo  akademija yra vienintelė aukštoji mokykla šalyje, kurioje rengiami karininkai  Lietuvos kariuomenei.  

 

 

Kontaktinis asmuo:  Irena Gataveckienė,  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, tel. +370 5210 3526.  

 

Lietuvos karo akademijos nuotrauka

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media