Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Vizitą Lietuvoje pradėjo Portugalijos gynybos ministras

2018.07.29
image

Liepos 29 -30 d. Lietuvoje lankosi Portugalijos gynybos ministras José Azeredo Lopes ir jį lydinti delegacija, kurios sudėtyje ir Portugalijos kariuomenės vadas admirolas Antonio Silva Ribeiro. Šiandien į Klaipėdą atvykusią delegaciją pasitiko krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Rytoj, liepos 30 d., Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose įvyks dvišalis ministrų susitikimas; jame dalyvaus ir Lietuvos ir Portugalijos kariuomenių vadai.

 

Viešėdamas Klaipėdoje Portugalijos gynybos ministras LDK Butigeidžio dragūnų batalione susitiko su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadu pulkininku Artūru Radvilu ir batalione dislokuotais Portugalijos kariais.

 

Portugalijos kariai yra įsikūrę Butigeidžio dragūnų bataliono kareivinėse ir treniruojasi daugiausiai su šio bataliono kariais. Per rotacijos laikotarpį Portugalijos kariai taip pat dalyvauja bendruose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis.

 

Kariai kartu su savimi iš Portugalijos atsigabeno karinę techniką - visureigius, sunkvežimius ir kovines valtis. Visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę pagalbą teikia Lietuvos kariuomenė.

 

Portugalijos rotacinės pajėgos Lietuvoje treniruojasi pagal NATO sutartas atgrasymo priemones (angl. Assurance Measures), skirtas stiprinti šalių sąjungininkių saugumą. Nuo 2014 metų pavasario Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinės sausumos pajėgų kuopų kariai.

 

Šiuo metu NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvauja ir jai vadovauja Portugalijos karinių oro pajėgų kariai. Į Aviacijos bazę Šiauliuose gegužę Portugalijos kariai atvyko su keturiais naikintuvais F-16. Tai jau ketvirtas kartas, kai Portugalija dalyvauja šioje NATO misijoje Baltijos valstybėse. Be to, pagal NATO atgrasymo priemonių planą KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose šiuo metu yra dislokuotas Portugalijos karinių oro pajėgų orlaivis P-3C. Orlaivis P-3C vykdo patruliavimą jūroje, nustato ir stebi judėjimą virš vandens, suteikia daugiau informacijos naikintuvų pilotams, taip sustiprindamas NATO oro policijos misiją Baltijos regione.

 

Portugalija taip pat prisideda ir prie NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje veiklos, siųsdama į vieneto štabą karininkus.

 

Kontaktinis asmuo: Asta Galdikaitė, Karšto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas, tel. +370 687 90 765.

Nuotraukų autorė: Laura Skiezgilienė

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media