Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Atviros architektūros savaitgalyje Krašto apsaugos ministerija visuomenei atvėrė savo erdves

2018.04.28
image

Krašto apsaugos ministerija, prisijungdama prie jau tradiciniu tapusio atviros architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ renginio, balandžio 28 d. miesto gyventojams atvėrė pastato šv. Ignoto g. 8 duris. Apie 220 iš anksto užsiregistravusių žmonių, lydimi „Open House Vilnius“ gidų ir savanorių, turėjo galimybę susipažinti su unikalia pastato architektūra ir jo interjeru.

 

Pastatų kompleksas, kurį užima Krašto apsaugos ministerija, yra Vilniaus senamiestyje šalia buvusios miesto sienos Totorių vartų. Komplekse ryškūs architektūros istorijos ženklai: viduramžių miesto sienos ir pastatų fragmentai. Naujausias šio istorinio komplekso akcentas – architektės Elenos Nijolės Bučiūtės suprojektuotas administracinis pastatas (Šv. Ignoto g. 8 ).

 

Šis pastatas projektuotas net 20 metų, nuo 1977 m. iki 1997 m. Per tą laiką keitėsi ne tik santvarkos – nuo sovietmečio iki Lietuvos nepriklausomybės, bet ir architektūros stiliai – nuo modernizmo iki postmodernizmo. Keitėsi ir pastato paskirtis. Šiandien šis pastatas priklauso Krašto apsaugos ministerijai, čia yra įsikūrusi Lietuvos kariuomenės kanceliarija.

 

Krašto apsaugos ministerija atviros architektūros savaitgalyje "Open House Vilnius" dalyvauja nuo 2015 metų. Renginio tikslas - suteikti galimybę kiekvienam iš arčiau pažinti šiuolaikišką ir išskirtinę Vilniaus miesto architektūrą ir aplankyti pastatus, kurie įprastai yra visiškai ar iš dalies neprieinami visuomenei. Šį savaitgalį "Open House Vilnius" sudaro galimybę aplankyti net 62 Vilniaus objektus, pastatytus Vilniuje per kelis pastaruosius dešimtmečius.

 

Vyr. ltn. Sauliaus Pauliaus Triponio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media