Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Žinių archyvas (2017-07)

Prasidėjo paskutinės Karo akademijos kariūnų pratybos
2017.07.05
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Durbės mūšio kuopos kariūnai liepos 4 d. išvyko į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje, kur jų laukia dešimt dienų truksiantis Būrio vado kovos kursas (BVKK). Prasidėjo paskutinis – finalinis – IV kurso kariūnų pratybų etapas, kurį sėkmingai įveikus, Akademijos auklėtiniams bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis.

null
Briuselyje – NATO ir Lietuvos susitarimas dėl kibernetinio saugumo stiprinimo
2017.07.05
img

Liepos 6 d. Briuselyje krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir NATO Generalinio sekretoriaus padėjėjas ambasadorius Sorin Dukaru pasirašė susitarimą, sustiprinsiantį Lietuvos ir NATO bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje. Kibernetinės atakos neturi geografinių sienų, todėl stiprinant kibernetinį saugumą būtinas keitimasis informacija ir gerąja praktika. Susitarimas leis lengviau koordinuoti su Aljansu kibernetinių pajėgumų plėtrą, užtikrinti geresnę sąveiką su sąjungininkais ir palengvins apsikeitimą informacija ir pagalbos Lietuvai suteikimą iškilus poreikiui.

null
Labdaringame ekstremaliame bėgime Rukloje surinktus 6 tūkst. eurų NATO kariai skyrė Ruklos moksleiviams
2017.07.05
img

Liepos 5 d. Rukloje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujantys Vokietijos kariai organizavo labdaringą ekstremalių kliūčių bėgimą purvo trasa „Geležinis Vilkas“. Jis buvo skirtas surinkti lėšų ir paremti Ruklos Jono Stanislauskio mokykos-daugiafunkcinio centro bendruomenę. Mokyklos bendruomenė už surinktas lėšas planuoja įsirengti poilsines informacines erdves.

null
Lietuvos kariai išlydėti į tarptautinių operacijų rajonus Afganistane ir Irake
2017.07.04
img

„Lietuva visada pagal galimybes aktyviai prisideda prie NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų vykdomų misijų ir operacijų. Tai svarbi Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška bei priemonė stiprinti ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, NATO kolektyvinę gynybą ir karinį bendradarbiavimą“, – sakė Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras ir kartu padėkojo karių artimiesiems už palaikymą ir paramą.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune vyks Lietuvos šaulių sąjungos vado pasikeitimo ceremonija
2017.07.04
img

Liepos 6 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune vyks iškilminga Lietuvos šaulių sąjungos vado pasikeitimo ceremonija. Jos metu Lietuvos šaulių sąjungos vadą atsargos pulkininką leitenantą Liudą Gumbiną pakeis Lietuvos šaulių sąjungos neeilinio suvažiavimo metu naujuoju vadu išrinktas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna.

null
Profesinė karo tarnyba – tai abipusis valstybės ir piliečio įsipareigojimas
2017.07.04
img

Pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje diskutuojama apie reikalavimą kariams, nutraukusiems profesinę karo tarnybą anksčiau laiko, atlyginti dalį mokymo išlaidų. Krašto apsaugos ministerija primena, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu (KASOKTĮ), kariai, su kuriais nutraukiama profesinės karo tarnybos sutartis anksčiau nustatyto laiko dėl jų kaltės, privalo atlyginti krašto apsaugos sistemos išlaidas, susijusias su jo mokymu, profesiniu parengimu ir kvalifikacijos tobulinimu.

null
Klaipėdoje iškilmingai minėtos Lietuvos karinių jūrų pajėgų atkūrimo 25-osios metinės
2017.07.04
img

„Didžiuojamės, kad dvidešimt penkerių metų atkūrimo sukaktį švenčiančios Karinės jūrų pajėgos yra reikšminga Lietuvos kariuomenės dalis, užtikrinanti mūsų šalies ir jos piliečių saugumą Lietuvos teritoriniuose jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, ir tuo, kad jos sėkmingai vykdo savo užduotis bei įsipareigojimus mūsų valstybei, visuomenei ir mūsų sąjungininkams“, – sveikino susirinkusiuosius į Karinių jūrų pajėgų atkūrimo 25-mečio minėjimą Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale liepos 4 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 06 26 - 2017 07 02
2017.07.03
img

Birželio 26 – liepos 2 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą buvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis dalyvaus naujos NATO karinės vadavietės atidaryme Lenkijoje
2017.07.02
img

 

Vizitas atšauktas

 

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pirmadienį, liepos 3 d.,  išvyksta į Lenkiją, Elblongą, dalyvauti NATO daugiašalės Šiaurės Rytų divizijos vadavietės įsteigimo renginyje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media