Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Vilniuje lankėsi NATO Daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadas

2016.08.31
image

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso (angl. Multinational Corps Northeast) vadas generolas leitenantas Manfredas Hofmanas. Su generolu susitiko Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis, Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas pulkininkas Jakob S. Larsenas.

 

Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko, NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vaidmuo Lietuvos ir viso regiono gynybai yra labai svarbus, todėl tikimasi, kad korpusas jau artimiausiu metu pasieks aukščiausią parengties lygį ir užtikrins dislokuojamų pajėgų regione koordinavimą. Savo ruožtu, Lietuva svarsto galimybę prisijungti prie šiam korpusui vadovaujančių šalių – Danijos, Lenkijos ir Vokietijos – ir tapti šio korpuso rėmine valstybe.

 

Su NATO korpuso vadu aptartos ir NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje užduotys. Pagrindinė NATO pajėgų integravimo vieneto užduotis – tinkamai pasirengti ir vėliau užtikrinti, kad, iškilus būtinybei, į Lietuvą būtų operatyviai perdislokuotos NATO ypač greito reagavimo pajėgos, kurių pirmieji padaliniai konflikto regione būtų pasirengę sureaguoti per 48 valandas.

 

Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje nuo praėjusių metų rugsėjo veikiantys NATO pajėgų integravimo vienetai yra tiesiogiai pavaldūs NATO Daugianacionalinio šiaurės rytų korpusui.

 

Susitikimuose kalbėta ir apie 2017 metų pradžioje į Lietuvą atvyksiančio Vokietijos vadovaujamo, iš sąjungininkų karinių vienetų suformuoto tarptautinio bataliono, logistiniai, vadovavimo, pavaldumo klausimus. Įgyvendinus NATO viršūnių susitikime priimtus politinius sprendimus ir Lietuvoje dislokavus sąjungininkų batalioną, bus užtikrintas pakankamas atgrasymas ir sustiprintas Lietuvos ir regioninis saugumas. Planuojama, kad. Numatoma dislokacijos vieta – Rukloje esantis Lietuvos kariuomenės dalinys.

 

Lenkijos Ščecino mieste dislokuotame korpuso štabe šiuo metu tarnauja ir aštuoni Lietuvos kariuomenės karininkai.

 

Nuotraukos: Giedrė Maksimovicz ir Tomas Pakalniškis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media