Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Moksleiviai savaitę stažavosi Krašto apsaugos ministerijoje

2016.08.29
image

Rugpjūčio 26 d. savaitės praktiką Krašto apsaugos ministerijoje užbaigė du moksleiviai - Eglė Dėlkutė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Matas Ažukas iš Jonavos Senamiesčio gimnazijos. Jų praktika – tai jau nuo 2009 metų LR Vyriausybės organizuojamo projekto „Moksleiviai - į Vyriausybę“ dalis.

 

Praktikos metu Eglė ir Matas susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku, susipažino su įvairių ministerijos departamentų veikla ir užduotimis, LDK Gedimino štabo batalione apžiūrėjo XIV a. ir šiuolaikinius Lietuvos kariuomenės ginklus bei ekipuotę, Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susipažino su NATO oro policijos vykdoma misija, apžiūrėjo šiuo metu misijoje dalyvaujančių Portugalijos karių naikintuvus.

 

Moksleivis Matas paklausęs piloto iš Portugalijos ar jam svarbu ginti mūsų šalį, ar jis tai daro tik dėl to, kad jo toks darbas, sulaukė tokio atsakymo: „ Aš nesu politikas, bet atsakysiu paprastai - man yra svarbu ginti Jūsų šalį, ne tik dėl to, kad tai yra mano darbas, tačiau mes taip pat suprantame NATO vaidmenį ir jo svarbą tarptautinėje bendruomenėje“.

 

Apsilankymų metu mokiniai turėjo galimybę pakeisti savo požiūrį į kariuomenę, į krašto apsaugos sistemą, karių klausinėjo apie kario tarnybą ir jos specifiką, ministerijos darbuotojų - apie jų vykdomos veiklos iššūkius ir problemas.

 

Matas savo praktiką Krašto apsaugos ministerijoje apibūdino taip: „Daugybė naujų pažinčių, rankų paspaudimų, begalės vizitinių, įvairių klausimų svarstymo, įdomios informacijos, intelektualių pašnekesių, produktyviai ir smagiai praleistas laikas. Vyriausybėje jau anksčiau esu lankęsis, tačiau tokio tipo praktikoje dalyvauju pirmą kartą. Sutikau ne tik daugybę įvairių žmonių, bet ir geriau susipažinau su valdžios darbu. Šis projektas yra unikali patirtis: jaunam žmogui išties naudinga iš arčiau susipažinti su Lietuvos problemomis, bet ir tuo pačiu, tai yra pirmieji žingsniai link aktyvios politikos“.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybei bendradarbiaujant su moksleiviais ir jų organizacijomis, aktyviausiems ir gabiausiems būsimiems abiturientams ir pirmo kurso studentams suteikiama galimybė atlikti savaitės praktiką pasirinktoje ministerijoje ar Vyriausybės kanceliarijoje. Projekto „Moksleiviai - į Vyriausybę" tikslas – motyvuotus ir gabius baigiamųjų klasių moksleivius skatinti domėtis valstybės institucijų veikla, politikų darbu ir tapti aktyvesniais piliečiais.

 

Nuotraukų autoriai:

1. kpt. M. Neimonto

2. A. Pliadžio

3. vyr. ltn. G. Fabijansko

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media