Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Krašto apsaugos ministras susitiko su naujuoju Baltijos gynybos koledžo komendantu

2016.08.31
image

Rugpjūčio 31 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su prisistatymo vizitu į Lietuvą atvykusiu naujuoju Baltijos gynybos koledžo komendantu generolu majoru Andžiu Dilanu ( Andis Dilsns). Jis pareigose pakeitė prieš tai trejus su puse metų koledžui vadovavusį šių metų rugpjūčio pradžioje pareigas perdavusį Lietuvos karininką generolą majorą Vitalijų Vaikšnorą.

 

Krašto apsaugos ministras pasveikino gen. mjr. A. Dilansą su naujosiomis pareigomis, pabrėždamas, kad jo tarptautinė patirtis neabejotinai prisidės prie Baltijos gynybos koledžo, ugdančio tikrąją lyderystę, vystymo.

 

Vilniuje Baltijos gynybos koledžo vadas taip pat susitiko Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Vytautu Žuku, su Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriumi Vaidotu Urbeliu, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininku pulkininku Raimundu Matuliu, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu brigados generolu Valdemaru Rupšiu.

 

Baltijos gynybos koledžas Tartu (Estija) yra vienintelė aukštojo karinio rengimo institucija, kurios dėmesio centre yra mažųjų kontinentinės Europos šalių saugumo problemos, o studijos karininkams ir civiliams pareigūnams vyksta anglų kalba.

 

Baltijos gynybos koledže organizuojamuose Aukštesniųjų vadų studijų ir Jungtinio vadovavimo ir štabo karininkų kursuose rengiami karininkai įvairioms vadovaujančioms pozicijoms strateginiame ir operaciniame lygmenyse. Kursuose dalyvauja atstovai iš Baltijos šalių, kitų NATO ir Europos Sąjungos valstybių, taip pat šalių partnerių – Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Bosnijos ir Hercegovinos ir kt.

 

Koledže koncentruojamasi į moderniąją karinių konfliktų analizę, bendrą operacijų planavimą ir ateities tendencijų numatymą.

 

Šiuo metu koledžą yra baigę daugiau nei 1000 vyresniųjų karininkų ir aukštesniojo lygmens civilių pareigūnų iš daugiau nei 40 šalių.

 

Šiais mokslo metais Baltijos gynybos koledže Tartu ( Estija) Jungtiniame vadovavimo ir štabo karininkų kursuose mokosi 16 Lietuvos karininkų, Civilių tarnautojų kursuose – 3 krašto apsaugos sistemos atstovai, Aukštesniųjų vadų studijų kursuose – 5 Lietuvos karininkai.

 

A. Pliadžio nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media