Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7
11 14
18 21
22 23 24 25 26 27
2 3 4

 

Prisiekė apie 600 karių ir kartu minėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

2016.04.29
image

Vaizdo medžiaga

 

Balandžio 29 d. Lietuvos Respublikai prisiekė apie 540 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių ir 52 Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą įveikę kariai Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke Rukloje, Jonavos r.

 

Po priesaikos ceremonija vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė, kurioje visuomenei prisistatė visi Ruklos įguloje dislokuoti kariuomenės daliniai, taip pat ir sąjungininkų pajėgos.

 

Kiekvieno kario tarnybos eigoje labai svarbus priesaikos Lietuvos Respublikai momentas. Kariai prisiekia ištikimai tarnauti savo šaliai ir negailėdamas jėgų ar gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

 

Prisiekusių karių vardu teisė skaityti priesaikos tekstą ir pagerbti Mokomojo pulko kovinę vėliavą suteikta j. eil. Rolandui Gelžiniui. Tarnybos metu karys pasižymėjo puikiais gebėjimais sėkmingai įsisavinti dėstomą teorinę medžiagą ir panaudoti ją praktiškai.

Prisiekusius karius palaimino ir sveikinimo žodį tarė Ruklos įgulos kapelionas mjr. Arnoldas Valkauskas.

 

Prisiekusius karius ir visus renginio dalyvius sveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Arturas Jasinskas ir geriausiai Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą baigusiam j. eil. Ugniui Mickevičiui įteikė atminimo dovaną su Krašto apsaugos savanorių pajėgų simbolika.

 

Mokymo ir doktrinų valdybos vadas plk. Danas Mockūnas, tardamas sveikinimo žodžius, kreipėsi į prisiekusius karius ir pabrėžė, kad dar senovėje gyvavo nuostata „Melagingai neprisiek“.

 

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis už pasiektus gerus mokymosi rezultatus, pavyzdingą tarnybą, parodytą iniciatyvą ir aukštą motyvaciją kurso metu apdovanojo padėkos raštu Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso karius j. eil. Raimundą Smilingį, j. eil. Karolį Lasicką, j. eil. Mažvydą Miliūną ir j. eil. Ugnių Mickevičių.

 

Šio renginio organizavime dalyvavo visi Ruklos įguloje dislokuoti kariniai daliniai: Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ padaliniai, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras, Jonušo Radvilos mokomasis pulkas, Ruklos įgulos aptarnavimo centras, Karo medicinos tarnybos padalinys bei mokymuose dalyvaujantys NATO sąjungininkai – Jungtinių Amerikos Valstijų ir Vokietijos kariuomenių kariai.

 

Pasibaigus priesaikos ceremonijai susirinkusieji apžiūrėjo, o norintieji ir išbandė Lietuvos kariuomenėje naudojamą techniką ir ginkluotę. Taip pat visi galėjo paragauti kareiviškų vaišių.

 

Renginio metu grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, vadovaujamas vyr. srž. sp. Dariaus Čiočio.

 

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė organizuojama siekiant, kad visuomenė galėtų iš arti pamatyti ir susipažinti kuo gyvena Lietuvos kariuomenė.

 

„Tai puiki galimybė pažvelgti į visas kariško gyvenimo puses. Mes ne tik džiaugiamės šiandieninės kariuomenės pasiekimais, bet kartu įprasminame Lietuvos laisvės gynėjų drąsą ir pasiaukojimą, prisimindami tikrąsias vertybes, kurios kritiniais mūsų tautai istoriniais tarpsniais vienijo ir stiprino mūsų valstybę. Lietuvos partizanų ir jų artimųjų atmintis turi būti puikus pavyzdys mūsų jaunajai kartai. Lietuvos kariai savo tarnyba irgi kuria istoriją, tačiau be visuomenės palaikymo mūsų kariuomenė morališkai nebūtų tokia stipri ir tvirta“, – sakė Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilo mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis.

 

Kontaktinis asmuo: Jonušo Radvilos mokomojo pulko viešųjų ryšių karininkas kapitonas Gintaras Striupaitis, tel.: +370 682 53 362, el. paštas [email protected]

 

Nuotraukos Giedrės Maksimovicz ir Mokomojo pulko

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media