Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2015 - 11)

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą kibernetinio saugumo sityje
2015.11.04
img

Lapkričio 4 d. Lietuvos krašto apsaugos Juozas Olekas, Latvijos gynybos ministras Raimonds Bergmanis ir Estijos ūkio reikalų ir susisiekimo ministras Kristen Michal elektroniniu būdu pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.

null
Krašto apsaugos reikmėms siūloma kurti vieningą karo mokslo ir technikos biblioteką
2015.11.04
img

Lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos pateiktam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo siūloma sukurti vieningą krašto apsaugos sistemos biblioteką, kurioje būtų kaupiama informacija karo mokslo, nacionalinio saugumo ir gynybos temomis ir taip pat krašto apsaugai svarbiomis mokslo ir technologijų temomis.

null
Pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą
2015.11.02
img

Lapkričio 2 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai Antakalnio memoriale tylos minute pagerbė žuvusiųjų Lietuvos laisvės gynėjų atminimą, padėjo gėlių prie pirmojo atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko ir Lietuvos poeto, dramaturgo, vertėjo ir visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus kapų. Rasų kapinėse kariai padėjo gėlių prie tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus ir Mikalojaus K. Čiurlionio kapų ir prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Ceremonijose Vilniuje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

null
Kitų metų vasarį vyks pirmosios Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG štabų pratybos
2015.11.02
img

Pirmosios trišalio junginio – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG – pratybos įvyks kitų metų vasarį. Dėl to sutarta brigadą sudarančių batalionų vadų ir štabo susitikime, vykusiame spalio 29–30 d. Liubline.

 

Pirmosiose junginio pratybose „Triple Brave“ treniruosis brigadai priskirtų nacionalinių vienetų štabai, tobulindami operacijų planavimą ir sprendimų priėmimą. Pratybose Lietuvai atstovaus brigadai LITPOLUKRBRIG priskirto Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono štabas.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 10 26 – 2015 11 01
2015.11.02
img

Spalio 26–lapkričio 1 d. Baltijos valstybėse budintys NATO oro policijos naikintuvai penkis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusius orlaivius. Naikintuvai kilo iš aviacijos bazės Šiauliuose ir Amari (Estijoje).

null
Lietuvos gynybos atašė susitiko su krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu
2015.11.02
img

Lapkričio 2 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Lietuvos gynybos atašė, reziduojančiais užsienio valstybėse, aptarė Lietuvos saugumo ir gynybos politikos uždavinius. Susitikimo metu ministras J. Olekas pristatė 2016 metų Lietuvos gynybos biudžetą, teikiamą svarstyti Seimui, Lietuvos kariuomenės komplektavimo, karinės technikos, ginkluotės įsigijimo bei kitus klausimus.

 

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitikęs su Lietuvos gnybos atašė supažindino su kariuomenės aktualijomis, kovinio rengimo pajėgumų vystymo ir tarptautinio bendradarbiavimo prioritetais ir perspektyvomis.

null
NATO pratybas Ispanijoje ir Portugalijoje stebės Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė
2015.11.02
img

Didžiausių per dešimtmetį NATO pratybų „Trident Juncture 2015“ (liet. „Trišakė Jungtis“) baigiamąsias operacijas Ispanijoje ir Portugalijoje stebės Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė. Lapkričio 4-5 d. San Gregorio poligone šalia Saragosos ir Atlanto vandenyne ties Lisabona vyks sausumos, jūrų ir oro pajėgų komponentų pristatymai, kuriuose kartu su Aljanso narių karine vadovybe dalyvaus krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, kiti krašto apsaugos sistemos atstovai.

null
Kijeve surengti įvadiniai ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos kursai ES ir Rytų partnerystės šalių atstovams
2015.11.01
img

Kijeve spalio 26-30 d. jau antrą kartą surengti Europos Sąjungos Bendrosios saugumo ir gynybos politikos (BSGP) kursai, atviri ES narėms ir visoms Rytų partnerystės programoje dalyvaujančioms valstybėms. Šis kursas skirtas supažindinti su ES Bendrąja užsienio ir saugumo politika, ES krizių valdymo struktūromis, ES institucijomis, sprendimų priėmimo mechanizmu dėl ES misijų ir operacijų steigimo ir kt. Taip pat šiais kursais siekiama skatinti ES ir Rytų partnerystės valstybių praktinį bendradarbiavimą BSGP srityje.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media