Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2015 - 11)

JAV planuoja išlaikyti savo karius Lietuvoje ir teikti paramą Lietuvos kariuomenės modernizacijai
2015.11.18
img

Su oficialiu vizitu Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) viešintis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas lapkričio 17 dieną Vašingtone susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Ashtonu Carteriu (Ashton Carter). Susitikime JAV gynybos sekretorius patvirtino ilgalaikius JAV karinio buvimo Lietuvoje ir regione planus. „Esame tikri, kad tęsiamas Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos finansavimas leis JAV išlaikyti pajėgas ir planuojamą dislokuoti ginkluotę ir toliau stiprinti mūsų buvimą Lietuvoje,“ – teigė JAV gynybos sekretorius.

null
Krašto apsaugos viceministras M. Velička: „Lietuva palaiko Prancūziją ir jos tautą brutualių išpuolių akivaizdoje ir pasirengusi prisidėti bendroje kovoje prieš terorizmą“
2015.11.17
img

Lapkričio 17 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime su kolegomis aptarė saugumo iššūkius ir galimus ES veiksmus kovoje su terorizmu.

 

„Lietuva smerkia teroristinius išpuolius Paryžiuje, nusinešusius taikių piliečių gyvybes ir nukreiptus prieš Europos vertybes. Palaikome Prancūziją ir jos tautą šią sunkią valandą ir esame pasirengę dvišališkai ir kolektyviai prisidėti kovoje prieš teroristus, “ – susitikime kalbėjo M. Velička.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 11 09 – 2015 11 15
2015.11.16
img

Lapkričio 9-15 d. Baltijos valstybėse budintys NATO oro policijos naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir palydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusio orlaivio. Lapkričio 13 d. NATO naikintuvai atpažino ir palydėjo Rusijos Federacijos žvalgybinį orlaivį IL-20, skridusį iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį ir atgal. Skydžio planas prieš skrydį buvo pateiktas, tačiau pilotai skrido be atsakiklių, ryšį su skrydžių valdymo centru palaikė.

null
Vienybėje su prancūzų tauta
2015.11.16
img

Lapkričio 16 d. 13 val. pagerbdami per teroristų išpuolius lapkričio 13 d. Paryžiuje žuvusius žmones ir solidarizuodamiesi su prancūzų tauta tylos minutei sustojo Krašto apsaugos ministerijos darbuotojai ir kariai.

null
Lietuvos kariai Vilniuje pagerbė pasaulinių karų ir diktatūrų aukų atminimą
2015.11.15
img

Lapkričio 15 d. Lietuvos kariuomenės kariai dalyvavo Vokietijos tautinio gedulo dienos minėjime, pagerbdami Vilniuje amžinojo poilsio atgulusių Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų ir diktatūrų aukų atminimą.  

null
Krašto apsaugos viceministras M. Velička su Rumunijos kolega aptarė aktyvesnio šalių gynybos bendradarbiavimo galimybes
2015.11.14
img

 Lapkričio 13 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, lankydamasis Rumunijoje, susitiko su šalies gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Valeriu Nicutu (Valeriu Nicut).

 

null
Krašto apsaugos ministras reiškia užuojautą Prancūzijos žmonėms
2015.11.14
img

Krašto apsaugos ministras J. Olekas visų Lietuvos krašto apsaugos sistemoje tarnaujančiųjų ir dirbančiųjų vardu reiškia gilią užuojautą Paryžiuje įvykdyto teroristinio išpuolio aukų artimiesiems ir visai Prancūzijos tautai.

"Solidarizuojamės su Prancūzija. Šio nežmoniško nusikaltimo akivaizdoje turėtume dar labiau stiprinti mūsų tautų vienybę ginant bendras laisvės vertybes ir kovojant su terorizmu ", - sakė ministras.

 

null
Pratybose dalyvavę ministerijų atstovai apibendrins siūlymus dėl priimančiosios šalies paramos sąjungininkams tobulinimo
2015.11.13
img

„Šiandien pratybose pirmą kartą treniravosi iš visų Lietuvos ministerijų atstovų sudarytas Lietuvos jungtinis priimančiosios šalies paramos koordinacinis komitetas. Šių pratybų, o tiksliau diskusijų, tikslas buvo aptarti, kokių veiksmų būtų imtasi, jeigu dėl pasikeitusios situacijos būtų priimtas sprendimas į Lietuvą atsiųsti NATO pajėgas“, – komentuodamas lapkričio 13 d. per pratybas „Baltic Host“ Lietuvoje surengto Nacionalinio jungtinio priimančiosios šalies paramos koordinacinio komiteto posėdžio rezultatus, sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuvai prisiekė apie 500 Vaidoto bataliono šauktinių
2015.11.13
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Fotogalerija (KAM Facebook puslapyje)

 

Priesaiką ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei šiandien, lapkričio 13 d., davė beveik 500 jaunuolių, privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, Rukloje (Jonavos r.). Priesaikos žodžius visų karių vardu skaitė ir dalinio kovinę vėliavą pabučiavo jaunesnysis eilinis Tadas Talala, kuris, pasak kariuomenės instruktorių, tarnybos metu pasižymėjo kaip labai iniciatyvus, gerai įsisavinantis dėstomus dalykus ir draugiškas su kitais kariais.

null
Ministras J. Olekas su oficialiu vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje
2015.11.13
img

Lapkričio 14–22 dienomis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su oficialiu vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kanadoje.

 

Vizito metu lapkričio 17 d. planuojamas krašto apsaugos ministro J. Oleko susitikimas su JAV gynybos sekretoriumi Ashtonu Carteriu (Ashton Carter). Ministrai, planuojama, aptars saugumo situaciją, grėsmes ir NATO sutartas saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media