Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2015 - 11)

Čekija pareiškė norą tapti visateise NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro nare
2015.11.21
img

Lapkričio 19-20 dienomis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre Vilniuje vyko septintasis Vykdomojo komiteto susitikimas. Susitikime buvo aptarta centro veikla NATO kontekste, besibaigiančių metų darbai ir 2016 metų planai. Taip pat susitikime dalyvavusi Čekijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atstovė perdavė šalies norą prisijungti prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro kaip visateisė  narė.

 

null
„Lietuvos karžygio“ apdovanojimas įteiktas žmogaus gyvybę išgelbėti padėjusiam Lietuvos karininkui
2015.11.21
img

Lapkričio 20 d., artėjančios Lietuvos kariuomenės dienos proga, Vilniaus karininkų ramovėje surengta „Lietuvos karžygio“ apdovanojimų ceremonija. Tradicinėje ceremonijoje pagerbiami kilniais poelgiais ne tarnybos metu pasižymėję Lietuvos kariai ir krašto apsaugos sistemos darbuotojai. Šių metų pagrindinis „Lietuvos karžygio“ apdovanojimas skirtas Krašto apsaugos savanorių pajėgų kapitonui Žilvinui Želviui už pagalbągelbstint žmogaus gyvybę.

null
Ministras J. Olekas pakvietė Kanadą toliau prisidėti prie saugumo užtikrinimo priemonių mūsų regione
2015.11.21
img

Lapkričio 20 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Kanadoje dalyvaudamas Halifakso tarptautiniame saugumo forume susitiko su Kanados gynybos ministru Harjitu Sajjanu (Harjit Sajjan).

Susitikimo metu ministras J. Olekas pasiūlė Kanados gynybos ministrui 2016 metais atsiųsti į Lietuvą kanadiečių rotacinę kuopą dalyvauti bendrose pratybose ir mokymuose bei sustiprinti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

null
Lietuvos karys per įvykius Bamake nenukentėjo
2015.11.20

Lapkričio 20 d. Bamake, Malio sostinėje,  Europos Sąjungos  mokymo misijoje tarnaujantis Lietuvos karys per įvykius nenukentėjo. Misijos bazė, kurioje tarnauja Lietuvos karys, yra už kelių kilometrų nuo viešbučio, į kurį įsiveržę ginkluoti asmenys pradėjo šaudyti.

 

ES Mokymo misijoje tarnauja trys Lietuvos kariai – judėjimo kontrolės specialistas štabe Bamake ir du instruktoriai Kulikore.

null
Šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą eina į pabaigą: į dalinius atvyks dar 460 karių
2015.11.20
img

2015 m. šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą eina į pabaigą – per priešpaskutinę šių metų šaukimo bangą, lapkričio 24 dieną, į dar tris Lietuvos kariuomenės dalinius atvyks 463 kariai. Su jais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiais metais jau bus pradėję per 2 tūkst. savanoriškai šią tarnybą atlikti pasirinkusių karių.

null
Lietuvos kariuomenės dienos proga Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje koncertuos unikalus Jungtinės Karalystės Karališkosios divizijos orkestras
2015.11.19
img

Minint Lietuvos kariuomenės dieną - lapkričio 23-ąją - Jungtinės Karalystės sausumos pajėgų Karališkosios divizijos orkestras dovanoja Lietuvos kariams ir visuomenei tris koncertus kartu su Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos karinių oro pajėgų orkestrais. Taip pat orkestras dalyvaus ir gros iškilmingoje rikiuotėje Katedros aikštėje ir kariniame parade Gedimino prospekte lapkričio 23 d. (12 val.) Vilniuje.

 

null
Kvietimas žiniasklaidos atstovams dalyvauti pratybų „Klevo skliautas 2015“ svečių ir žiniasklaidos dienoje
2015.11.19
img

Lapkričio 20 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre vyks tarptautinių pratybų „Maple Arch 2015“ („Klevo skliautas 2015“) svečių ir žiniasklaidos diena. Mokymuose dalyvaujančius karius aplankys ir oficialioje uždarymo ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovas generolas majoras Almantas Leika, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados (LITPOLUKRBRIG) vadas brigados generolas Adamas Joks (Adam Joks), taip pat delegacijos iš pratybose dalyvaujančių valstybių.

null
Bendradarbiavimo susitarimas atveria galimybę bendriems su Norvegija įsigijimams gynybos srityje
2015.11.19
img

Lapkričio 19 d. Vilniuje Lietuvos krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento direktorius Artur Plokšto ir Norvegijos gynybos ministerijos Nacionalinis ginkluotės direktorius Mortenas Tilleris (Morten Tiller) pasirašė Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministerijų bendradarbiavimo sutartį dėl įsigijimų gynybos srityje.

null
Skelbiama visuomenės atstovų atranka stebėti 2016 metų šaukimo sąrašų sudarymą
2015.11.18
img

Krašto apsaugos ministerija skelbia visuomenės atstovų, kurie stebės 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūras, atranką. Visuomenės atstovų uždavinys – užtikrinti šaukimo sąrašų sudarymo skaidrumą, objektyvumą ir viešumą.

 

Visuomenės atstovų atrankoje gali dalyvauti Lietuvos Respublikoje įregistruotų asociacijų, kurių veikla susijusi su krašto apsaugos sistemos stiprinimu ir visuomenės parengimu gynybai, jaunimo ugdymu ir pilietiniu, patriotiniu auklėjimu, žmogaus teisių gynimu, nariai.

null
Pratybų „Geležinis kardas 2015“ svečių ir žiniasklaidos diena
2015.11.18
img

Lapkričio 18 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) vyko tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2015“ svečių ir žiniasklaidos diena. Atvykusieji galėjo stebėti parodomąją pratybų dalį, apžiūrėti ginkluotės ir karinės technikos parodą.

 

„Lietuvos ir sąjungininkų kariai dar kartą pademonstravo gebėjimą veikti suderintai ir į mūšį sėkmingai integruoti įvairias tiesioginės ir netiesioginės ugnies sistemas. Šios pratybos yra vienos didžiausių kasmetinių lauko pratybų Lietuvoje. Jos mūsų kariams sudaro puikią galimybę treniruotis priimti Lietuvoje sąjungininkus ir partnerius bei sąveikauti vykdant kolektyvinės gynybos užduotis“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media