Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Oficialiai pažymėta naujiems kariniams radarams skirtos infrastruktūros statybos pradžia

2015.11.27
image

Vaizdo medžiaga. Aut. Lukas Kalvaitis

 

„Pažymime labai svarbų žingsnį modernizuodami Lietuvos kariuomenę. Pradedame naują Lietuvos oro erdvės stebėjimo ir gynybos sistemos stiprinimo etapą. Šis ir kiti vykdomi labai svarbūs ginkluotės ir karinės technikos įsigijimo ir modernizavimo projektai Lietuvos kariuomenę perkelia į naują kokybės lygmenį“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas apie karinės infrastruktūros, reikalingos naujiems kariuomenės tolimojo siekio radarams įrengti, statybų pradžią.

 

Pabrėždamas projekto strateginę reikšmę Lietuvos ir visos NATO saugumui ir gynybai, ministras taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad projektas padidins Lietuvos paramą NATO oro policijos misijai. „Su nauja įranga mes užtikrinsime aukščiausios kokybės radiolokacinę informaciją Baltijos valstybėse patruliuojantiems naikintuvams,“ – sakė ministras.

Lapkričio 27 d. Lietuvos karinių oro pajėgų radiolokacinio posto (Antaveršio k.) teritorijoje buvo surengta ceremonija, pažyminti oficialią radiolokacinių postų statybos pradžią.

 

Ceremonijoje, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, į būsimojo pastato pamatus buvo įmūryta kapsulė su deklaracija, liudijančia apie vieną svarbiausių etapų ilgalaikiame oro erdvės stebėjimo, kontrolės ir gynybos sistemos tobulinimo projekte.

 

Prieš tai, šią deklaraciją ceremonijoje pasirašė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas, NATO ryšių ir informacijos agentūros atstovas Guy Feat ir NATO Paramos agentūros atstovas Manfred Eggers.

 

Kariuomenės radiolokacinio posto statybos inauguracijos ceremonijoje taip pat dalyvavo NATO policijos Baltijos valstybėse misijos kariai, užsienio šalių ambasadoriai, vietos bendruomenės atstovai, kiti svečiai.

 

***

Tobulindama ir stiprindama taikos meto oro erdvės stebėjimo sistemą, Lietuvos kariuomenė atnaujina tris Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos radiolokacinius postus: Antaveršio k. (Prienų r. ), Ceikiškių k. (Ignalinos r.) ir Degučių k. (Šilutės r.).

 

Bus visiškai atnaujinta postų infrastruktūra (pastatyti nauji statiniai, įdiegtos ryšių sistemos ir kt.), bus įrengti nauji NATO šalies gamintojo tolimojo siekio radarai, pakeisiantys iki šiol turimus Rusijoje pagamintus tolimojo siekio radarus.

 

Ilgalaikis strateginis projektas padės sustiprinti vieningą nacionalinę oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemą, kuri yra NATO vieningos oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemos dalis. Tai didžiausias iki šiol Lietuvos indėlis plėtojant nacionalinius ir NATO kolektyvinės gynybos pajėgumus.

 

Atnaujintų radiolokacinių postų teikiama radiolokacinė informacija užtikrins nepertraukiamą oro erdvės stebėjimą ir kontrolę, reagavimą į galimus oro erdvės pažeidimus, perspėjimą apie grėsmes.

 

Su naujais radarais Lietuva taip pat užtikrins geresnį oro erdvės stebėjimą, kurį privalo garantuoti kaip NATO oro policijos misiją priimančioji šalis. Radiolokatorių kuriamas oro erdvės paveikslas pagerins sąlygas karo aviacijai, kovinių karinių oro pajėgų daliniams veikti ir paieško ir gebėjimo operacijos vykdyti.

 

Radarų pirkimų procedūras atliko ir pirkimo-pardavimo sutartį su NATO šalies gamintoju vykdo Krašto apsaugos ministerijos įgaliota NATO ryšių ir informacijos agentūra (angl. NATO Communications and Information Agency, NCIA) ir NATO paramos agentūra (angl. NATO Support Agency, NSPA).

 

Radiolokacinių postų Antaveršio (Prienų r.) ir Degučių (Šilutės r.) kaimuose statybos darbus baigti planuojama kitąmet; pilną operacinį pajėgumą postai pasieks iki 2019 metų. Trečiojo radiolokacinio posto (Ignalinos r.) statybos prasidės vėliau.

 

 

Nuotraukų autoriai: Giedrė Maksimovicz

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media