Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Londone aptarta galimybė siųsti Jungtinės Karalystės karius pratyboms į Baltijos šalis

2015.11.30
image

Lapkričio 30 d. Londone vykusiame trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministrų susitikime krašto apsaugos ministras Juozas Olekas daugiausiai dėmesio skyrė saugumo situacijai Baltijos jūros regione, Artimuosiuose Rytuose ir Europoje aptarti. Ministrai taip pat kalbėjo apie bendras iniciatyvas su JK ir NATO, siekiant užtikrinti saugumą Baltijos šalyse.

 

„Pastaruoju metu pasaulis tapo labai nestabilus: nelegalios migracijos srautai, kruvini teroristų išpuoliai Paryžiuje, incidentas, per kurį buvo numuštas Rusijos karinių oro pajėgų orlaivis, todėl turime imtis greitų veiksmų,“ – aptariant pastaruosius įvykius Prancūzijos sotinėje ir Turkijoje sakė ministras J. Olekas.

 

Susitikime ministras J. Olekas tuo pačiu pabrėžė būtinybę ir toliau stiprinti saugumą ir užtikrinti stabilumą Baltijos regione ir poreikį tęsti prisitaikymą veikti nuolat kintančioje saugumo aplinkoje.

 

„Jūs puikiai žinote, su kokiomis grėsmėmis mums gali tekti susidurti Baltijos regione, todėl mes esame pasirengę imtis visų priemonių saugumui ir atgrasymui užtikrinti. Aljanso karinių pajėgų buvimas yra veiksmingiausia mūsų saugumo garantija, o mes esame pasirengę suteikti reikiamą infrastruktūrą atvykstantiems sąjungininkų kariams ir jų technikai,“ – sakė ministras J. Olekas.

 

Ministras J. Olekas ypatingai sveikino Jungtinės Karalystės gynybos ministro Michaelo Fallono iniciatyvą – siųsti Jungtinės Karalystės karius pratyboms į Baltijos valstybes.

 

Kalbėdamas apie dvišalį bendradarbiavimą su JK, ministras J. Olekas padėkojo JK vyriausybei už supratimą ir paramą dalyvaujant NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir skyrus karininkus į Vilniuje bei Rygoje ir Taline veikiančius NATO pajėgų integravimo vienetus.

 

Aptariant Lietuvos ir kitų Baltijos šalių bendras iniciatyvas su JK, NATO ir ES, ministras J. Olekas sakė, kad Lietuva jau ruošiasi dalyvauti JK vadovaujamose NATO ypač greito reagavimo pajėgose 2017 metais, o Jungtinės Karalystės vadovaujamai Europos Sąjungos kovinei grupei 2016 metų antrąjį pusmetį taip pat skirs Lietuvos karių.

 

Taip pat lapkričio 30 d. krašto apsaugos ministras J. Olekas pasirašė septynių valstybių susitarimo memorandumą dėl JK vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. sutr. JEF) steigimo kovai su bendromis pasaulinėmis grėsmėmis. Šios aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgoms, kurios galės vykdyti operacijas pradedant humanitarine pagalba ir baigiant koviniais veiksmais, bus visiškai pasirengusios 2018 m. Joms Lietuva planuoja skirti kuopos dydžio vienetą, karininkus.

 

Lapkričio 30 – gruodžio 1 d. su vizitu į Jungtinę Karalystę išvykęs krašto apsaugos ministras J. Olekas lapkričio 30 d. taip pat susitiko su šios šalies parlamento Gynybos komiteto pirmininku dr. Julianu Lewisu. Taip pat suplanuotas krašto apsaugos ministras su Užsienio politikos direktoriumi Nacionalinio saugumo sekretoriate prie Vyriausybės R. Chattertonu Dicksonu.

 

Ministras taip pat skaitys pranešimą saugumo Baltijos regione tema JK Atlanto Taryboje (angl. Atlantic Council UK).

 

Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos nuotraukoje  krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir JK Gynybos sekretorius Michael Fallon.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media