Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras susitiko su NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadu

2015.11.26
image

Lapkričio 26 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadu danų pulkininku Jakobu Søgårdu Larsenu (Jakob Søgård Larsen) pristatė Lietuvos lūkesčius NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje veiklos.

 

„Grėsmės, su kuriomis mes susiduriame, reikalauja labai greito NATO reagavimo – keleto dienų, todėl tikiuosi, kad NATO pajėgų intergravimo vienetas bus pasirengęs  tinkamai ir laiku įvykdyti šią užduotį, koordinuodamas  pajėgų atvykimą, jei to prireiktų. Mes, savo ruožtu, apsvarstysime jūsų rekomendacijas, kaip galėtume pagerinti priimančiosios šalies paramą“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

 

Ministras J. Olekas padėkojo NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje  vadui plk. J. S. Larsenui už reikšmingą jo indėlį įkuriant šį vienetą Lietuvoje ir užtikrinant NATO teikiamų saugumo užtikrinimo priemonių koordinavimą.

 

NATO pajėgų integravimo vienetai – tai nedideli pajėgų vadovavimo ir valdymo štabai, kurių svarbiausia užduotis – prireikus, užtikrinti NATO itin aukštos parengties pajėgų (angl. Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą regione.

 

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje veikia kaip tarpininkas sąveikai tarp nacionalinių ir regione dislokuotų sąjungininkų pajėgų užtikrinti. Vienetas prisideda prie bendrų su sąjungininkais pratybų ir mokymų ir palaiko ryšį su NATO operacinėmis vadavietėmis.

 

NATO pajėgų integravimo vienete Vilniuje dirba 27 kariai, iš kurių 10 delegavo sąjungininkai.

 

NATO pajėgų integravimo vienetui Vilniuje vadovauja Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Søgårdas Larsenas (Jakob Søgård Larsen), jo pavaduotojo pareigas eina Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius.

 

Nuotraukų autorius A. Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media