Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Svari Vengrijos parama užtikrinant saugumą mūsų regione – solidarumo ir vienybės ženklas“

2015.08.31
image

 

Rugpjūčio 31 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitikęs su Vengrijos gynybos ministru dr. Csaba Hende aptarė regioninio saugumo, paramos Ukrainai, artėjančio NATO Viršūnių susitikimo Varšuvoje, dvišalio bendradarbiavimo bei kitus saugumo ir gynybos klausimus.

 

Ministras J. Olekas padėkojo Vengrijai už svarias saugumoužtikrinimo priemones mūsų regione. „Vengrija buvo pirmoji NATO šalis iš Europos, kuri atsiuntė savo rotacines pajėgas į Lietuvą ir sustiprino NATO saugumo užtikrinimo priemones Baltijos regione. Šiandien mes turime vengrų karinių oro pajėgų kontingentą, kuris pirmą kartą dalyvaus NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Vertiname tai, kaip solidarumo ir vienybės ženklą“, – susitikime sakė ministras J. Olekas.

 

Vengrijos gynybos ministras teigė, kad Vengrija dar kartą dalyvaus oro policijos misijoje Baltijos šalyse 2019 metais.

 

Ministras J. Olekas pasiūlė Vengrijos gynybos ministrui dr. C. Hende apsvarstyti galimybę kitais metais dislokuoti Vengrijos karius Lietuvoje ir dalyvauti Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse NATO pratybose. „Vertiname Vengrijos karių patirtį ir profesionalumą, tuo mūsų kariai įsitikino Lietuvoje vykusiose bendrose pratybose.

 

Kviečiame Vengriją apsvarstyti dar kartą atsiųsti rotacines pajėgas į Lietuvą kitais metais. Stengsimės sudaryti kuo geresnes sąlygas vengrų kariams treniruotis“, – sakė ministras J. Olekas. Praėjusių metų pabaigoje apie 140 Vengrijos karių keletą mėnesių kartu su Lietuvos kariais dalyvavo bendruose mokymuose ir pratybose Lietuvoje.

 

Kalbėdamas apie NATO saugumo užtikrinimo priemones regione ir kitais metais vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, ministras J.Olekas pabrėžė, kad svarbu NATO viršūnių susitikime patvirtinti NATO ilgalaikį planą, siekiant sustiprinti taikomas saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione.

 

Ministras J. Olekas padėkojo Vengrijos gynybos ministrui už skirtą vengrų karininką į rugsėjo 3 dieną Lietuvoje atidaromą NATO pajėgų integravimo vienetą.

 

Lietuva ir Vengrija gynybos srityje bendradarbiauja pagal 1997 m. pasirašytą susitarimą dėl dvišalių kontaktų ir bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

 

Lietuvos kariai Vengrijoje yra mokęsi kalbų, dalyvavo karinių stebėtojų ir kt. kursuose. Iki 2004 m. Vengrija dalijosi savo patirtimi su Lietuva derybų su NATO, dokumentų rengimo, kariuomenės pertvarkymo pagal NATO standartus klausimais. 2005 m. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Vandenvalos vienetas kartu su Vengrijos logistikos vienetu budėjo 4-oje NATO greitojo reagavimo pajėgų pamainoje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media