Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas atidarė parodą, skirtą okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-osims metinėms

2013.08.30
image

Rugpjūčio 30 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Seime atidarė Romualdo Jurgaičio parodą, skirtą Laisvės dienai ir 20-osioms okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos metinėms paminėti.

 

„Šiandien turime unikalią galimybę Romualdo Jurgaičio dėka dar kartą pažvelgti į didįjį nepriklausomybės žingsnį, nuo nepriklausomybės paskelbimo iki sovietinės kariuomenės išvedimo, kai Lietuva realizavo faktinę savo valstybės nepriklausomybę. Romualdo Jurgaičio fotografijos šiandien mums primena tų dienų ryžtą ir nepalaužiamą laisvės troškimą,“ – atidarydamas parodą sakė ministras.

 

Taip pat ministras prisiminė tuo metu besikuriančios krašto apsaugos sistemos karius ir darbuotojus, kuriems teko didžiausias darbo krūvis organizuojant ir prižiūrint Rusų armijos išvedimo procesą. „Rizikuodami savo gyvybėmis jie bandė priversti kur kas stipresnę jėgą paklusti Lietuvos įstatymams. Ne visada jų milžiniški ir mirtino pavojaus akivaizdoje darbai buvo įamžinti. Todėl šiandien noriu pareikšti jiems didžiausią pagarbą ir dėkingumą,“ – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Seime antrųjų rūmų fojė galima susipažinti su fotografo R. Jurgaičio sukaupto fotografijų archyvų kadrais, kurie įamžino okupacinės sovietų kariuomenės išvedimo iš Lietuvos akimirkas.

 

R. Jurgaitis per kelis dešimtmečius sukaupė daugybę reikšmingas šalies istorijos akimirkas užfiksavusių nuotraukų. Sovietinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos dešimtmečiui skirtoje parodoje galima pamatyti vaizdų, kurių regėti eiliniam piliečiui nebuvo skirta.

 

Iš viso parodoje eksponuojama keturios dešimtys nespalvotų ir spalvotų to meto nuotraukų.

 

Ievos Budzeikaitės (KAM) nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media