Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Bazinius karinius mokymus baigė 20-oji laida

2013.08.30
image

Rugpjūčio 30 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje iškilmingai mokymus baigė ir pažymėjus gavo jubiliejinė, 20-oji bazinių karinių mokymų laida. Dalis baigusiųjų jau pirmadienį grįš į mokyklos suolus ar aukštąsias mokyklas, kiti tęs tarnybą, pasirašę profesinės karo tarnybos sutartis ar papildys parengtąjį rezervą.

 

Iš 72-jų birželio 10 d. bazinius karinius mokymus (BKM) pradėjusių karių 57 sėkmingai baigė visą dvylikos savaičių kursą. Šioje bazinių karinių mokymų laidoje buvo per 20 moksleivių.

 

Geriausiu jubiliejinės mokymų laidos kariu tapo jaunesnysis eilinis Dovydas Jazdauskas. 22 metų Šiaulių valstybinės kolegijos trečiakursis nusprendė studijas derinti su profesine karo tarnyba ir pasirinko tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuojame pėstininkų batalione Tauragės rajone.

 

„Į šiuo mokymus atėjau norėdamas tapti profesinės karo tarnybos kariu ir savo tikslą pasiekiau. Laikas prabėgo labai greitai ir šiandien galiu pasakyti, kad reikėjo pastangų išmokti karinius dalykus ir atlikti deramai užduotis“, – sakė jaunesnysis eilinis D. Jazdauskas.

 

Antras laidoje buvo moksleivis iš Vilniaus – j. eil. Edvinas Karpovičius. Kitais metais baigęs mokyklą jis planuoja tapti profesinės karo tarnybos kariu. Trečiuoju geriausiu 20-os BKM laidos dalyviu tapo j. eil. Domantas Simanavičius. Vilnietis profesinę karo tarnybą tęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione Alytuje.

 

18 karių pasirinko įvairius kariuomenės padalinius ir artimiausiu metu pradės profesinę karo tarnybą. Keletas baigusiųjų bazinius karinius mokymus planuoja įsilieti į Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių savanorių gretas.

Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojus naujai Karo prievolės įstatymo redakcijai Lietuvos kariuomenėje buvo pradėti organizuoti baziniai kariniai mokymai, kuriuos jau yra baigę daugiau nei 1 tūkst. karių, iš kurių beveik pusė tęsia tarnybą, pasirašę profesinės karo tarnybos sutartis.

 

Į bazinius karinius mokymus kviečiami Lietuvos piliečiai – tiek vaikinai, tiek merginos, kurie savanoriškais pagrindais nori atlikti pradinę privalomą karinę tarnybą arba nori tapti profesinės karo tarnybos kariais.

BKM populiariausi tarp 19 – 24 metų jaunuolių. Jie sudaro apie 70 procentų mokymų dalyvių. Nemaža jų dalis yra moksleiviai arba studentai.

 

BKM domina ir jau turinčius aukštąjį išsilavinimą ir įgytą specialybę. Daugiau kaip 200 į mokymus atėjusių karių jau turėjo aukštojo mokslo diplomą. Dar antra tiek buvo studijuojančių. Daugiausiai karių, turinčių aukštąjį išsilavinimą, buvo 3-oje BKM laidoje – net 20.

 

Pirmosios merginos į BKM atėjo 2011 m. spalio 10 d., o didžiausias jų skaičius buvo 11-oje BKM laidoje – 10. Per visą BKM laikotarpį norą išmokti karybos pradžiamokslio pareiškė daugiau nei 100 merginų. Kas trečia mergina, baigusi BKM, nusprendė pratęsti tarnybą kariuomenėje.

 

Iš viso profesinės karo tarnybos  sutartis yra pasirašę beveik pusė baigusiųjų mokymus.

 

Baziniai kariniai mokymai vyksta Rukloje (Jonavos r.), Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke ir trunka 12 savaičių. Mokymų metu kariai mokosi rikiuotės, krašto apsaugos statutų, medicinos, karo topografijos, inžinerijos, ryšių, šaudybos, susipažįsta su ginklais. Nemažai laiko skiriama fiziniam karių rengimui, taktikai ir praktiniam žinių pritaikymui. Mokymus vainikuoja trijų parų galutinės lauko pratybos.

 

Mokymuose dalyvauti gali Lietuvos piliečiai – tiek vaikinai, tiek merginos – nuo 18 iki 38 metų, turintys pagrindinį išsilavinimą ir neteisti už tyčinius nusižengimus.

 

Atranką į BKM ir priėmimą į profesinę karo tarnybą atlieka Krašto apsaugos savanorių pajėgų teritoriniai karo prievolės skyriai.

 

Daugiau informacijos www.karys.lt arba telefonu 8 800 12340.

 

Nuotraukos:

Vyr. srž. Gintauto Jonaičio (Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje iškilmingai mokymus baigė ir pažymėjus gavo jubiliejinė, 20-oji bazinių karinių mokymų laida).

Alfredas Pliadis – baigiamosios  20-os bazinių karinių mokymų laidos karių  baigiamosios vertinimo pratybos.   

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media