Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Vyriausybė patvirtino tvarką dėl privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusių asmenų darbo ir įdarbinimo subsidijavimo

2012.01.25
image

Sausio 25 d. Vyriausybė posėdžio metu patvirtino Krašto apsaugos ministerijos parengtą Vyriausybės nutarimo projektą dėl privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusių asmenų darbo ir įdarbinimo subsidijavimo. Šią motyvacinę priemonę atlikti nuolatinę privalomąją karo tarnybą arba bazinius karinius mokymus numato Karo prievolės įstatymo pataisos, įsigaliojusios praėjusių metų rudenį.

 

Nutarimas numato, kad, darbdaviui, kuris įdarbins privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusį asmenį arba atlikti šią tarnybą išleis savo darbuotoją, tris mėnesius (atlikus bazinius karinius mokymus) arba šešis (atlikus 9 mėn. trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą) bus mokama subsidija darbo užmokesčiui. Maksimalus vieno mėnesio darbdaviams mokamos darbo užmokesčio subsidijos dydis (įskaitant nuo šio darbo užmokesčio apskaičiuotas draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokas) – 1200 Lt.

 

Vyriausybė taip pat patvirtino tvarką, kaip bus įgyvendinta nuo šių metų pradžios įsigaliojusi Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo nuostata, numatanti įmokos ar jos dalies už studijas sumokėjimą atsargos kariams. Ministerijos parengtas nutarimo projektas numato įmokos ar jos dalies sumokėjimą atsargos kariams, garbingai ištarnavusiems bent ketverius metus ir išėjusiems į atsargą, už ne ilgesnes kaip ketverių metų trukmės studijas aukštosiose mokyklose, jeigu atsargos kariai pirmą kartą studijuoja Lietuvos aukštojoje mokykloje pagal pagrindinių arba vientisųjų studijų programą ir neturi akademinių skolų.

 

Asignavimai šiems nutarimams įgyvendinti šiemet bus kompensuojami iš Krašto apsaugos ministerijai skirtų asignavimų.

 

Nutarimo projektą, kuris nustatytų už studijas sumokėtos kainos kompensavimo tvarką asmenims, atlikusiems nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba bazinius karinius mokymus, tikimasi priimti artimiausiu metu.


A. Pliadžio nuotr.

2012-01-27 15:06

Diskriminacijai

Ši kompensac. bus taikoma visiems bent 4 m. Lietuvos kariuomenėj tarnavusiems atsargoms kariams (nepriklausomai nuo tarnybos atlikimo formos), kurie LT aukšojoj mokykloje studijuos nuo 2012 m. Darys tai pirmą kartą ir studijuodami neturės akademinių skolų.
2012-01-26 23:12

Diskriminacija

O tai kaip su tais, kurie tarnyba atliko pries desimtmeti ir daugiau?... Galetu irgi kokios nors subsidijos buti, pvaz, mokantis aukstosiose mokyklose..
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media