Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7
11 14
18 21
22 23 24 25 26 27
2 3 4

 

Žinių archyvas (2011 - 08)

Krašto apsaugos ministro patarėjo darbą baigia atsargos generolas majoras Jonas Kronkaitis
2011.08.29
img

Rugsėjo 9 d. krašto apsaugos ministro patarėjo darbą baigia atsargos generolas majoras Jonas Kronkaitis.

 

„Šis sprendimas buvo planuotas seniai, tai nėra netikėta žinia. Manau, kad esant mano amžiaus, jau laikas pailsėti. Juolab, kad krašto apsaugos sistemoje vienaip ar kitaip dirbau apie 11 metų, o mano pagrindinis, pirminis tikslas buvo padėti Lietuvai integruotis į NATO. Tai buvo pasiekta jau 2004 metais“, – sakė J. Kronkaitis.

null
Goro provincijoje sulaikyta rekordinė narkotikų kontrabanda
2011.08.29
img

Rugpjūčio 26 d. Goro provincijoje, Čagčarane per sėkmingą Čagčarano Kovos su narkotikais departamento pareigūnų operaciją sulaikyta rekordinė, daugiau nei 170 kilogramus sverianti narkotikų kontrabanda.

 

Ta proga surengtos spaudos konferencijos metu Goro provincijos policijos viršininkas brigados generolas Khudayaras Qodosi, pristatydamas operacijos rezultatus, taip pat džiaugėsi kylančiu Goro provincijos policininkų parengimo lygiu. Generolas dėkojo Lietuvos ir JAV kariams ir pareigūnams už Afganistano nacionalinės policijos mokymą ir skiriamas priemones kovai su nusikalstamu. Vienos tokių – operacijoje sulaikant narkotikų siuntą panaudoti motociklai, kurių šešis vienetus Policijos mokymo ir sąveikos grupė šiemet perdavė Goro policijai.

null
XI žygyje „Radvilų keliais“ startavo pusė tūkst. žygeivių
2011.08.28
img

Fotogalerija

 

Rugpjūčio 27 d, pirmąją Lietuvos kariuomenės organizuojamo žygio ,,Radvilų keliais" dieną, pagal pasirinktus maršrutus vaizdingomis Jonavos rajono Ruklos seniūnijos ir Gaižiūnų poligono apylinkėmis startavo 502 žygio dalyviai.

 

Iš beveik pusės tūkstančio žygeivių - 20 procentų dalyvių kariai, 80 - civiliai. Šių metų žygyje savo ištvermę išbandyti nusprendė ir trys žygeiviai iš užsienio: Danijos, Japonijos ir JAV.

null
Valstybės gynimo taryboje – Respublikos ypatingieji klausimai
2011.08.26

Valstybės gynimo taryba yra iš tų institucijų, kurios posėdžiauja už uždarų durų ir visuomenei praneša tik esmines priimtų sprendimų detales. Lietuvos Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad Respublikos Prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba svarsto svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Kitaip tariant, VGT posėdžiuose aptariami konfidencialūs, t. y. viešai neskelbtini strateginiai šalies saugumo užtikrinimo klausimai.

null
Kariuomenės įsigyti šarvuoti visureigiai „Toyota Land Cruiser“ padidins karių saugumą
2011.08.26
img

Rugpjūčio 26 d. Lietuvos kariuomenė iš Norvegijos kompanijos „Arctic Trucs Norge AS“ atstovų perėmė pirmuosius keturis iš dvylikos įsigytų šarvuotų visureigių „Toyota Land Cruiser 200“, skirtų  Lietuvos kariuomenei. Planuojama, kad nauji automobiliai jau rudenį bus pradėti eksploatuoti tarptautinėje operacijoje Afganistane. Dar keturi visureigiai Lietuvą turėtų pasiekti gruodį, likusieji – kitąmet.

null
R. Juknevičienė: „Kovotojų už Lietuvos laisvę istoriniai žygiai – tarsi Kovo 11-osios tęsinys“
2011.08.26
img

Fotogalerija

 

Rugpjūčio 26 d. krašto apsaugos sistemos vadovybė, Seimo, Genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Šaulių sąjungos atstovai bei Švedijos gynybos ministerijos ir kariuomenės atstovai lietuvio rezistento Jono Pajaujo sodyboje Gotlande (Švedijoje) atidengė atminimo lentą Lietuvos ir Švedijos rezistenciniams ryšiams atminti.

 

„Ši diena – lyg Kovo 11-osios tęsinys. Pusė gyvenimo praėjo suvokiant, kad pasaulis baigiasi su saulėlydžiu Baltijos jūroje. Geležinė uždanga, ir atrodė – jokios vilties. Bet stovim čia, su Lietuvos kariais, ir pagerbiam tuos, kurie yra šalia. Kai mes lydėjom saulę Palangoje, iš čia žiūrėjo Jonas Pajaujis. Jį dar dešimt šios nepriklausomybės metų matėme kartu, lyg simbolinį tiltą, sujungusį dvi perskirtas Lietuvos dalis“, – ceremonijos metu susirinkusiesiems kalbėjo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
„Istorikams“, pamiršusiems savo pavardes
2011.08.25

Dr. Arvydas Anušauskas


Nusprendžiau, šį straipsnį pasirašyti kaip humanitarinių mokslų daktaras... Tokia būtų mano pirmoji reakcija į vienos internetinės svetainės apžvalgininko straipsnį „Lietuvos politikai Švedijoje pagerbs sovietų saugumiečių nuopelnus?“ Pirmiausia krito į akis, kad apžvalgininkas atstovauja anoniminei oponentų grupei („Oponentai stebisi, kad tokio pobūdžio paminklų statymas įamžins ne pokario rezistentų, o juos jau visiškai kontroliavusių sovietų saugumiečių „šlovingus nuopelnus“) ir anoniminius istorikus („istorikams, nenorėjusiems, kad jų pavardės būtų minimos, šių renginių programa bei pastatyti paminklai sukėlė dviprasmiškas mintis“). Kokie dar istorikai Lietuvoje šiais laikais bijo skelbti savo pavardes? Manau tik tie, kurie niekada netyrė nei minėtos istorijos ir apie ją žino tik iš KGB istorikų parengtų propagandinių leidinių. Pavyzdžiui, KGB serialo „Faktai kaltina“...

null
Lietuvos krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: istorija neturi pabaigos
2011.08.25
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė davė interviu Estijos dienraščiui „Postimees“.

 

Ministrė R. Juknevičienė, papildomų lėšų gynybai siekį vadinanti didžiausiu savo galvos skausmu, perspėja, kad pasaulis nėra tokia saugi vieta, kaip kartais teigiama, o istorija neturi pabaigos.

null
NATO pajėgų Afganistane vadovybė dėkoja Lietuvai už paramą
2011.08.25
img

„Leiskite padėkoti Jūsų kariams ir jūsų šaliai už nuolatinę paramą NATO mokymo misijai Afganistane. Lietuvos indėlis – labai svarbus siekiant misijos Afganistane sėkmės,“ – rašoma Lietuvos kariuomenės vadui generolui leitenantui Arvydui Pociui padėkos laiške, kurį atsiuntė NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane vadas generolas Johnas R. Allenas ir NATO Mokymo misijos Afganistane vadas generolas leitenantas Williamsas B. Caldwellas.

null
Apdovanoti misiją Afganistane baigusios Oro pajėgų patarėjų grupės pirmosios rotacijos kariai
2011.08.25
img

Rugpjūčio 25 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko tarptautinę misiją Afganistane baigusios pirmosios Oro pajėgų patarėjų grupės karių apdovanojimo ceremonija.

 

Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis pasveikino karius, sugrįžusius į Tėvynę, padėkojo už puikiai atliktą pareigą ir įteikė apdovanojimus – Krašto apsaugos sistemos lygmens medalius „Už tarptautines misijas“.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media