Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos kariuomenės vadas dalyvavo ES ir NATO karinių komitetų posėdžiuose

2010.05.11
image

Gegužės 4-7 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius Briuselyje (Belgija) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) ir NATO karinių komitetų susitikimuose.

 

ES karinio komiteto posėdis vyko vieną dieną, kuriame buvo aptariamos ES karinės operacijos, karių ir civilių bendradarbiavimas, taikos palaikymo operacijų alternatyvos, apžvelgtas ES karinių pajėgų vystimasis. Šiuo metu ES karinės pajėgos dalyvauja karinėje operacijose ALTHEA Bosnijoje ir Hercegovinoje ir dvejose Somalyje: ES NAVFOR Somalia (operacija „Atalanta") ir ES mokymo misijoje EUTRA SOMALIA. Šiuo metu Bosnijoje ir Hercegovinoje vykstančioje ES operacijoje dalyvauja vienas Lietuvos karininkas.

 

Vėliau dvi dienas vykusiuose NATO karinio komiteto posėdyje ir susitikimuose kariuomenių vadai aptarė aljanso karines operacijas Afganistane, Kosove ir Irake, karinį bendradarbiavimą su ES ir Jungtinių Tautų Organizacijos struktūromis.

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius dvišalių susitikimų metu aptarė bendradarbiavimą su Baltijos, Skandinavijos ir Pietų Europos kariuomenių vadais, o susitikime su Ukrainos kariuomenės vadu generolu Ivanu Svyda aptarė Ukrainos indėlį į Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę Afganistane. Šiuo metu yra derinamos Afganistano saugumo pajėgų mokymo programos ir resursai, kurioms įgyvendinti paramą jau užtikrino JAV -  Pensilvanijos nacionalinė gvardija, sutikusi kurti bendrą JAV ir Lietuvos policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę (angl. Police Operational Mentoring and Liaison Team, P-OMLT).

 

Taip pat NATO karinio komiteto susitikime buvo patvirtintas NATO ir Rusijos bendradarbiavimo planas 2010 metams, kurį pasirašė visi 29 NATO šalių kariuomenių vadai. Šiuo karinio bendradarbiavimo planu per ateinančius metus bus siekiama pakelti NATO ir Rusijos santykius į aukštesnį lygį.

 

ES karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai. Komitetas veikia nuo 2001 metų, jis vadovauja ES šalių kariniams veiksmams, teikia karinius patarimus ES Politiniam ir saugumo komitetui, kuris formuoja bendrą sąjungos užsienio ir saugumo politiką.

 

NATO karinis komitetas yra aukščiausia NATO karinė vadovavimo struktūra, pavaldi Šiaurės Atlanto Tarybai, Gynybos planavimo ir Branduolinio planavimo komitetams. Kariniame komitete priimami kariniai strateginiai sprendimai ir formuojami kariniai patarimai Šiaurės Atlanto Tarybai, kuri priima politinius sprendimus. Nuolatinis darbas NATO kariniame komitete atliekamas per posėdžius, kuriuose dalyvauja šalių deleguoti kariniai atstovai.

 

Kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, mob. tel. 8 682 25359.

 

Nuotraukos šaltinis: www. into.int

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media