Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2009 - 11)

Vyko visuotinis Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas
2009.11.22
img

Lapkričio 21 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir viceministras Vytautas Umbrasas, taip pat kiti Krašto apsaugos ministerijos vadovybės atstovai dalyvavo Kaune vykusiame visuotiniame Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavime. Suvažiavime buvo svarstomas krašto apsaugos ministrės teikiamas Šaulių sąjungos statuto projektas ir buvo aptariami suvažiavimo dalyvių pasiūlymai dėl šio projekto.

null
Radviliškyje paminėta pergalės prie bermontininkus 90-metis ir Lietuvos kariuomenės diena
2009.11.22
img

1919 metais lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenė minėjo pirmąsias atkūrimo metines. Turbūt nedaugelis žino, kad tą pačią dieną Radviliškyje vyko karinio turto evakuacija. Geležinkelio stotyje į vagonus ir ant platformų buvo kraunami iš bermontininkų atimti lėktuvai ir jų dalys, artilerija, begalės įvairios amunicijos ir šaudmenų bei kito kariško inventoriaus. Turto buvo tiek daug, kad Lietuvos kariuomenei į pagalbą net neprašyti atėjo miestelėnai ir apylinkių gyventojai.


Šiaulių apskrities įgulos kariniai daliniai 91-ąsias Lietuvos kariuomenės atkūrimo metines minėjo Radviliškyje, taip atiduodami pagarbą pirmiesiems Lietuvos kariuomenės savanoriams prieš 90 metų 1919 lapkričio 22 d. pasiekusiems triuškinančią pergalę prieš bermontininkus.

null
Vilniaus „ Atžalyno
2009.11.20
img

„Sėkmės, stiprybės ir atkaklumo tarnaujant Lietuvos Valstybei!“ –  savo piešiniais Lietuvos karius profesinės dienos proga sveikina Vilniaus „Atžalyno" pradinės mokyklos bendruomenė.

 

null
Lietuvos kariuomenės dienos proga Katedros aikštėje vyko iškilminga karių rikiuotė
2009.11.20
img

Videoreportažas 
Fotoreportažas
Lapkričio 23 d., minint 91-ąsias atkurtos Lietuvos kariuomenės metines, Katedros aikštėje Vilniuje vyko iškilminga karių rikiuotė, kurioje dalyvavo apie 400 karių iš visų Lietuvos kariuomenės padalinių. Rikiuotei vadovavo brigados generolas Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas. Rikiuotę priėmė vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

null
Kaune paminėta Lietuvos kariuomenės diena
2009.11.20
img

Videoreportažas 
Lapkričio 20 d. Lietuvos kariuomenės diena buvo paminėta Kaune. Šventiniuose renginiuose dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kai kuriuose renginiuose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai.

null
LR Seimo frakcijos pradėjo savo vizitų į Krašto apsaugos ministeriją ciklą
2009.11.19
img

Lapkričio 18 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi LR Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kur susipažino su esama valstybės gynybos situacija. Seimo nariai ne tik išklausė pristatytą informaciją, bet ir patys dalinosi komentarais bei uždavė įvairių su saugumu ir gynyba susijusių klausimų.

null
Puskarininkių mokykloje vyko moksleivių būrių rikiuočių konkursas
2009.11.19
img

Lapkričio 18 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune vyko moksleivių būrių rikiuočių konkursas, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai. Renginį jau antrus metus organizuoja Lietuvos šaulių sąjunga, bendradarbiaudama su Lietuvos mokinių ir studentų sporto centru.

null
Krašto apsaugos ministrė ir kariuomenės vadas kviečia žiniasklaidos atstovus neoficialiam susitikimui prie apskritojo stalo
2009.11.19
img

Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius kviečia žiniasklaidos atstovus į neoficialų susitikimą prie apskritojo stalo.

null
Seimas pratęsė Lietuvos karinių pajėgų dalyvavimą tarptautinėse operacijose
2009.11.19
img

Lapkričio 19 d. Seimas nusprendė dar trejiems metams - iki 2013 metų gruodžio 31 d. - pratęsti Lietuvos karinių vienetų, sudarytų iš karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų, dalyvavimą tarptautinėse operacijose Balkanų, Centrinės ir Pietų Azijos, Pietų Kaukazo bei Persijos įlankos regionuose. Priimtas Seimo nutarimas nustato tuos pačius regionus ir tokį patį karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų bendrą maksimalų skaičių - iki 420, koks yra dabar galiojančiame Seimo nutarime. 

null
Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai aptarė dvišalį bendradarbiavimą
2009.11.19
img

Lapkričio 18 d. Varšuvoje Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius dvišaliame susitikime su Lenkijos kariuomenės generalinio štabo viršininku (Lenkijos kariuomenės vadu) generolu Francišeku Gangoru (Franciszek Gągor) aptarė Lenkijos ir Lietuvos valstybių indėlį į Europos Sąjungos ir NATO karinių pajėgumų vystymą, bendrą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos projektą LITPOLUKRBRIG. Vadai taip pat aptarė Lenkijos kariuomenės transformacijos, NATO oro policijos Baltijos valstybėse ir bendradarbiavimo karinių oro pajėgų srityje klausimus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media