Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

LR Seimo frakcijos pradėjo savo vizitų į Krašto apsaugos ministeriją ciklą

2009.11.19
image

Lapkričio 18 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi LR Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kur susipažino su esama valstybės gynybos situacija. Seimo nariai ne tik išklausė pristatytą informaciją, bet ir patys dalinosi komentarais bei uždavė įvairių su saugumu ir gynyba susijusių klausimų.

 

Išvažiuojamajame posėdyje Seimo nariams buvo pristatyta geopolitinė situacija, esamos grėsmės bei aktualiausi krašto apsaugos sistemos klausimai: valdymo reforma, kariuomenės komplektavimo problemos, gynybos finansavimas, įsipareigojimai, įsigijimai, piliečių rengimas krašto apsaugos sistemoje, rezervo koncepcija, kiti klausimai.

 

Kalbėdama apie valdymo reformą, ministrė Rasa Juknevičienė sakė mananti, kad Krašto apsaugos sistema ir taip nebuvo išsipūtusi, tačiau struktūrų optimizavimui erdvės yra. Kaip vieną didžiausių planuojamų pertvarkų ministrė paminėjo Karo prievolės administravimo tarnybą, kurioje dirbančiųjų skaičius artimiausiu metu turėtų mažėti.

 

Ministrė Seimo nariams trumpai pristatė jau nuo šio pirmadienio prasidėjusius būtinuosius karinius mokymus, kurie skirti spręsti kariuomenės dalinių komplektavimo problemą. Būtinieji kariniai mokymai padės sudaryti sutartis su didesniu profesinės karo tarnybos karių skaičiumi ir taip pat užtikrinti didesnes galimybes piliečiams savanoriškai įgyti bazines karines žinias.

 

Ministrė su Seimo nariais aptarė gynybos finansavimą, kuris yra vienas mažiausių tarp NATO šalių. Anot ministrės, nors ekonominio pakilimo metais absoliučiaisiais skaičiais gynybos finansavimas didėjo, tačiau procentas nuo bendrojo vidaus produkto nuo 2003 m. nuolat mažėjo ir šiuo metu tesiekia 1,1 proc. Sunkmečiu lėšų trūkumas dar labiau juntamas, todėl stengiantis kiek įmanoma išlaikyti profesionaliai parengtą personalą, kariuomenė yra priversta riboti kovinį rengimą.

 

Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijai taip pat buvo pristatytas įsigijimų klausimas. Šiuo metu Krašto apsaugos ministerija turi sunkumų apmokant seniau pradėtus įsigijimo projektus, iš kurių didžiausias yra 195 mln. litų vertės laivų išminuotojų pirkimas, todėl artimiausius 2–4 metus pradėti naujų įsigijimo projektų nepavyks. Tačiau, pasak ministrės, atsiradus galimybei pirmiausiai reiks spręsti sraigtasparnių problemą, kadangi artėja laikas, kai neišvengiamai senuosius teks keisti naujais.

 

Ministrė R. Juknevičienė taip pat pristatė Lietuvos įsipareigojimų vykdymą. Šiuo metu Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose prioritetas – misijos Afganistane. Taip pat 2010 m. Lietuvos kariuomenei bus kupini iššūkių – Baltijos batalionas, kurio pagrindą sudaro Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, pusę metų budės NATO greitojo reagavimo pajėgose, Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai budės ES kovinėje grupėje.

 

Ministrė taip pat pažymėjo, kad dėl sunkmečio Krašto apsaugos ministerija buvo priversta iki minimumo sumažinti atstovavimą NATO struktūrose.

 

Krašto apsaugos ministrė yra pakvietusi visas LR Seimo frakcijas apsilankyti Krašto apsaugos ministerijoje ir susipažinti su valstybės gynybos aktualijomis. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija buvo pirmoji, kuri šiuo kvietimu pasinaudojo. Kitą savaitę į Krašto apsaugos ministeriją planuojamas Darbo partijos frakcijos vizitas.

 

L. Kalvaičio nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media