Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai aptarė dvišalį bendradarbiavimą

2009.11.19
image

Lapkričio 18 d. Varšuvoje Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius dvišaliame susitikime su Lenkijos kariuomenės generalinio štabo viršininku (Lenkijos kariuomenės vadu) generolu Francišeku Gangoru (Franciszek Gągor) aptarė Lenkijos ir Lietuvos valstybių indėlį į Europos Sąjungos ir NATO karinių pajėgumų vystymą, bendrą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos projektą LITPOLUKRBRIG. Vadai taip pat aptarė Lenkijos kariuomenės transformacijos, NATO oro policijos Baltijos valstybėse ir bendradarbiavimo karinių oro pajėgų srityje klausimus.

 

„Nuolatinis Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių bendradarbiavimas visuose lygmenyse, dalyvavimas misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake, Kosove visada buvo lydimi sėkmės. Žinoma, dėl sudėtingos ekonominės situacijos naujieji projektai gali vykti mažesniu intensyvumu, bet esu įsitikinęs, kad bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados kūrimas ir tolesnis bendradarbiavimas su Lenkija karinėje srityje bus sėkmingas," - kalbėdamas apie būsimą trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą sakė gen. mjr. A. Pocius.

Ketinimų protokolą dėl jungtinės brigados LITPOLUKRBRIG steigimo šios savaitės pradžioje -lapkričio 16 d. - Briuselyje prieš Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikimą pasirašė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ministerijų atstovai. Planuojama ši brigada dalyvaus tarptautinėse taikos palaikymo operacijose. Trišaliam projektui vadovaujanti Lenkija organizuoja teisinės ir praktinės brigados steigimo dokumentacijos rengimą ir derinimą. Šiuo metu projekte dalyvaujančios valstybės svarsto klausimus dėl bendrų karinių pajėgumų sudarymo ir įsipareigojimų, valdant ir išlaikant šį junginį, pasidalijimo.

 

Susitikime Varšuvoje Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai aptarė ir su penkiašale Europos Sąjungos kovine grupe, kurioje dalyvauja ir Lietuva, susijusius klausimus. Budėti šioje grupėje 2010 metų pirmąjį pusmetį savo karius taip pat yra priskyrusi Lenkija, Latvija, Slovakija ir Vokietija.

 

Kalbėdamas apie NATO oro policijos misiją trijose Baltijos valstybėse, gen. mjr. A. Pocius padėkojo gen. F. Gangorui už Lenkijos karinių oro pajėgų karių dalyvavimą šioje misijoje 2005 ir 2008 metais ir išreiškė viltį, jog ši kaimyninė šalis ir toliau skirs pajėgumus NATO misijai Baltijos valstybėse. Lietuvos kariuomenės vadas su gen. F. Gangoru taip pat aptarė galimas abiejų šalių karinių oro pajėgų bendradarbiavimo perspektyvas.

 

Vizito metu Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius susitiko su Lenkijos krašto apsaugos ministro pavaduotoju Stanislawu Komorowski (Stanislawu Komorowski), Lenkijos Respublikos Seimo Nacionalinės gynybos komisijos pirmininko pavaduotoja Jadwiga Zakrzevska, lankėsi Lenkijos kariuomenės operaciniame štabe, padėjo gėlių ant nežinomo kareivio kapo.

 


Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, tel.: (8 5) 278 5091, mob. tel.: 8 682 25 359.

 

Lenkijos kariuomenės nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media