Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Japonijos lėšomis Goro provincijoje bus statoma nauja mokykla

2009.11.11
image

 

Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) dirbantys Japonijos civiliai atstovai su viena iš vietos nevyriausybinių organizacijų pasirašė sutartį dėl naujos mokyklos statybos provincijoje. Projekto, kuris yra finansuojamas Japonijos lėšomis, vertė siekia beveik 93 mln. JAV dolerių. Manoma, kad pastačius mokyklą, ją galės lankyti apie 400 mokinių, įskaitant mergaites.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje, vykusioje lapkričio 8 d. PAG stovykloje Čagčarane, taip pat dalyvavo Goro provincijos švietimo departamento direktoriaus pavaduotojas Hidgullas Azimas, Lietuvos specialiosios misijos Afganistane ir PAG dirbančių užsienio šalių civiliai atstovai, PAG Lietuvos karių devintosios pamainos vadas pulkininkas Alvydas Šiupais, kiti kariai.

 

Tai yra jau antroji Goro PAG dirbančių japonų sutartis su nevyriausybinėmis organizacijomis dėl mokyklų statybos provincijoje.

 

Šių metų rugsėjį Japonijos ambasadorius Afganistane Shigeyuki Hiroki su Afganistano nevyriausybinių organizacijų atstovais Goro sostinėje Čagčarane pasirašė sutartį, numatančią pastatyti provincijoje keturias mokyklas.


Rugsėjį Čagčarane įsikūrusioje Jungtinių Tautų atstovybėje taip pat buvo iškilmingai pradėti Japonijos Vyriausybės finansuojami raštingumo kursai afganistaniečiams.


Raštingumo ir švietimo plėtra yra viena iš prioritetinių sričių atkuriant Afganistaną. Goro provincijoje veikia maždaug 620 mokyklų, tačiau apie 90 proc. jų neturi patalpų – dažniausiai jos yra įsikūrusios tiesiog po atviru dangumi, užsiėmimai vyksta net ir atšiauriomis oro sąlygomis.

 

Japonijos civiliai atstovai prie Goro PAG veiklos prisijungė 2009 metų pavasarį, siekdami pritraukti paramą ir skatinti vystimąsi kaimo vietovėse. Nuo to laiko, bendradarbiaudami su vietos nevyriausybinėmis organizacijomis, Japonijos specialistai pradėjo 6 projektus švietimo plėtotės srityje.

 

Iš viso nuo 2002 metų Japonijos Vyriausybe skyrė apie 1,78 milijardo JAV dolerių paramos Afganistano atkūrimui.

 

Provincijos atkūrimo grupė Gore – tai Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželį. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.


PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane misiją baigia jau devintoji PAG Lietuvos karių pamaina, suformuota Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Netrukus ją pakeis dešimtoji pamaina, kurioje dauguma karių yra iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės.

 

Nuotraukos – kapitono Mariaus Varnos.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media