Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuviškų kepurių šiluma - Afganistano vaikams

2009.08.07
image

Rugpjūčio 6 d. Šventojoje (Palangos r.) susitiko akcijos „Šiltos kepurės Afganistano vaikams" organizatoriai - Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dešimtosios pamainos (PAG-10) kariai ir Lietuvos „Caritas" teritorinių skyrių nariai. Susitikimo tikslas - aptarti šią savaitę prasidėjusią akciją, kviečiančią Lietuvos žmones numegzti Afganistano Goro provincijoje gyvenantiems vaikams žiemines kepures.

 

Susitikime dalyvavę PAG-10 kariai supažindino „Caritas" atstovus su Afganistano Goro provincijoje veikiančios Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės veikla, provincijos gyventojų buitimi, kultūriniais, religiniais ypatumais, papročiais, santykiais su užsienio šalių kariais ir tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais.

 

„Afganistanas yra viena skurdžiausių pasaulio valstybių, o Goras, kuriame veikia civilinė-karinė Lietuvos misija - viena skurdžiausių šios valstybės provincijų, - sakė PAG-10 karių ir civilių bendradarbiavimo specialistė vyresnioji leitenantė Inga Pranaitienė. - Žmonėms trūksta maisto, geriamojo vandens, drabužių. Bet kokia parama Goro žmonėms yra labai reikalinga, ypač vaikams. Labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su Lietuvos „Caritu" ir Užsienio reikalų ministerija ir padėti šiems žmonėms".

 

Kalnuotoje Goro provincijoje klimato sąlygos yra labai atšiaurios: karštomis vasaromis provincija kenčia nuo sausros, žiemą - nuo gausaus sniego, vėjo ir šalčio, siekiančio - 40 laipsnių. Žiemą Goro provincija tampa sunkiai pasiekiama net ir kariniu transportu. Iš molio drėbtose trobelėse gyvenantys žmonės dažnai neturi sąlygų gerai jų apšildyti, o vaikai, net ir iškritus sniegui, lauke bėgioja basi, labai skurdžiai apsirengę.

 

Vyr. ltn. I. Pranaitienė džiaugėsi, kad „Carito" atstovai ir patys aktyviai dalyvauja akcijoje. Per savaitę nuo akcijos pradžios visų Lietuvos „Caritas" regioninių padalinių vadovės ir atstovės jau numezgė po keletą kepurių.

 

"Tikimės, kad tai, ką mes darome sušildys Afganistano vaikus ir paliks jiems pačius geriausius ir įvairius prisiminimus apie lietuvius," - sakė Lietuvos „Caritas" generalinis direktorius kunigas Robertas Grigas.

 

Anot projekte dalyvaujančių ir kepures jau numezgusių moterų, prie akcijos jas prisijungti labiausiai paskatino noras pasiųsti žinią, kad dovanojama ne tik aprangos dalis, bet ir draugystė, vidinė šiluma.

 

Kepures į Afganistaną nugabens viena akcijos organizatorių lapkričio mėnesį misiją Goro provincijos atkūrimo grupėje pradėsianti 10-oji Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudarys Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai.

 

Akcijos „Šiltos kepurės Afganistano vaikams" organizatoriai kviečia visus Lietuvos žmones prisidėti prie akcijos ir numegzti, nuvelti ar nunerti bent po vieną šiltą vaikišką kepurę. Kepurės gali būti įvairių formų ir raštų, tačiau atsižvelgiant į kultūrinius Afganistano ypatumus ir istorinę patirtį, prašoma nemegzti kepurių tik iš vienspalvių raudonų siūlų. Mezgant galima atkartoti Lietuvos arba Afganistano valstybinių vėliavų spalvas. Kiekvienam numezgusiam kepurę, akcijos organizatoriai padovanos specialų akcijos ženkliuką.

 

Akciją planuojama vykdyti iki šių metų rugsėjo 25 dienos.

 

PAG-10 visuomenės informavimo karininkas vyr.ltn. Skomantas Povilionis

 

Nuotraukos - vyr.ltn. S. Povilionio

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media