Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Lietuvos vadovaujamoje misijoje Afganistane dalyvaus daugiau Ukrainos karių

2008.11.17

 

Lapkričio 14 d. įsigaliojo Lietuvos ir Ukrainos techninis susitarimas dėl Ukrainos taikos palaikymo personalo didinimo Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG).

Šį susitarimą Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Ukrainos gynybos ministras Jurijus Jechanurovas pasirašė per Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimą, vykusį lapkričio 11–12 d. Bornholme (Danijoje). Susitarimas taip pat numato abiejų šalių įsipareigojimus, atsakomybę, principus ir procedūras, pagal kurias Ukrainos taikos palaikymo personalas dirbs Lietuvos vadovaujamoje misijoje Afganistane.

Pagal šį susitarimą prie iki šiol PAG tarnavusių dviejų Ukrainos karo medikų prisijungs dar septyni Ukrainos kariškiai. Jie jau išvyko į Afganistaną ir pradės tarnybą su naująja aštuntąja PAG pamaina.

 

„Ukrainos karių, tarnaujančių PAG misijoje, skaičiaus didinimas rodo, kad Ukrainos euroatlantinės integracijos siekiai paremti konkrečiais darbais ir indeliais į tas sritis, kuriose NATO labiausiai reikia paramos, t.y. į tarptautines operacijas”, – kalbėjo Krašto apsaugos ministerijos sekretorius gynybos politikai ir tarptautiniams ryšiams Andrius Krivas.

 

Dabar Ukrainos taikdariai dalyvauja visose NATO vadovaujamose operacijose.

 

Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželio mėnesį. Pagrindinė jos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Dabar Afganistane misiją perima jau aštuntoji PAG pamaina, sudaryta iš krašto apsaugos savanorių.

 

Lietuvos vadovaujamoje PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos ir Gruzijos kariai.

 

Lietuvos Respublikos specialiojoje misijoje Afganistane dirba mūsų šalies Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai, užsienio šalių diplomatai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media