Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Tęsiamas glaudus Baltijos šalių karinis bendradarbiavimas

2008.04.25
image

Šiandien, balandžio 25 d., Birštone pasibaigė dvi dienas trukęs trijų Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus, Latvijos kariuomenės vadas generolas majoras Juris Maklakovsas (Juris Maklakovs) ir Estijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Antsas Laaneotsas (Ants Laaneots).

„Nuo 1992 metų glaudžiai bendradarbiaudami su kaimyninėmis Baltijos šalimis paspartinome Lietuvos įstojimą į NATO ir Europos Sąjungą, o šiandien vykdydami bendrus karinius projektus parodome Aljansui savo kompetenciją ir patikimumą, – po susitikimo kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus. – Šiame susitikime baigėme visas diskusijas ir svarstymus, koks 2010 metais turėtų būti Baltijos šalių batalionas, susitarėme dėl BALTBAT struktūros ir vadovybės. Dabar beliko įgyvendinti kai kuriuos įsigijimo projektus ir organizuoti bataliono pratybas, kurios, beje, jau suplanuotos.”

 

Šiandien pasibaigusiame susitikime kariuomenių vadai pritarė Baltijos gynybos koledžo veiklos planui ir sutiko su mokymo programos tobulinimo pasiūlymais, o taip pat ir galimybe organizuoti trumpalaikius kursus atskiroms karinėms specialybėms.

„Ši institucija buvo ir liks pagrindinė mokymo įstaiga tiek Lietuvos kariuomenės aukštesniems karininkams, tiek ir kitų šalių atstovams, – kalbėjo V. Tutkus. – Mes labai pritariame koledžo komendanto pozicijai dėl tarptautinio koledžo personalo. Manome, kad ir studentai, ir instruktoriai turi būti ne tik iš Baltijos šalių, bet ir kitų NATO valstybių bei šalių partnerių.”

 

Šiuo metu koledže studijuoja karininkai iš Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Moldovos ir Balkanų šalių. Baltijos gynybos koledže dėsto patyrę instruktoriai iš Danijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos.

 

Kariuomenių vadai taip pat patvirtino BALTRON –  bendros Baltijos valstybių eskadros – veiklos planą bei naują jos vadą. Juo nuo šių metų liepos šias pareigas pradės eiti Lietuvos karinių jūrų pajėgų komandoras Eugenijus Valikovas.

 

Generolai taip pat apsvarstė ir kitus trišalio bendradarbiavimo projektus. Kalbėdami apie bendrus Baltijos kariuomenių įsigijimus, kariuomenių vadai susitarė keistis informacija apie ilgalaikius planus ir siūlyti kaimyninių šalių kariuomenėms prisijungti prie įsigijimų projektų; taip pat buvo pritarta Baltijos šalių oro erdvės kontrolės projekto BALTNET 2009 metų biudžetui. Aptariant Baltijos šalių oro policijos misijos klausimą, buvo sutarta įpareigoti kariuomenių oro pajėgų vadus tęsti studiją dėl galimų oro policijos misijos pratęsimo po 2018 metų variantų.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media