Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Baltijos bataliono štabo kariai dalyvavo mokymuose Tartu

2008.04.28
image

Balandžio 21 – 25 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabo kariai Tartu mieste Estijoje dalyvavo bendrose Baltijos bataliono štabo mokymuose „Sumanus vilkas”.

Mokymuose kartu su Lietuvos kariais taip pat dalyvavo Baltijos bataliono štabo atstovai iš Estijos ir Latvijos. Mokymams vadovavo Baltijos bataliono vadas majoras Remigijus Baltrėnas.

Mokymų tikslas – vykdyti Baltijos bataliono štabo mokymus, siekiant tobulinti sprendimo priėmimo proceso procedūras. Procedūros buvo tobulinamos taktinių pratybų naudojant žemėlapį metu bei organizuojant bendrus štabo ir atskirus štabo skyrių pasitarimus. Papildomai štabas buvo supažindintas su bataliono vadaviečių standartinėmis procedūromis bei stabilizavimo operacijų patirtimi iš misijos vietos Afganistane.

Pratybas sudarė trys dalys. Pirmojoje Baltijos bataliono štabui buvo pristatytas bendras sprendimo priėmimo procesas, po kurio štabo skyriai dirbo sindikatuose tobulindami savo planavimo procedūras pagal funkcinę sritį. Antrojoje dalyje vyko praktinės pratybos naudojant žemėlapį, kurių metu žingsnis po žingsnio buvo detaliai paliestas kiekvienas sprendimo priėmimo etapas, analizuojami kiekvieno etapo metu parengiami produktai, išsakytos vado pastabos ir duoti tolimesni nurodymai planavimui. Praktinei pratybų daliai buvo skirta daugiausiai laiko, siekiant visiško visų štabo karių supratimo vykdant operacijų planavimą, atsižvelgiant į tai, kad Baltijos bataliono štabas yra trišalis. Trečiojoje pratybų dalyje štabui pristatytos būsimų bataliono vadaviečių standartinės procedūros bei Estijos karių patirtis iš misijos Afganistane.

Mokymų metu dalyvius aplankė ir Estijos gynybos ministras Jaak Aaviksoo, kuriam Baltijos bataliono vadas mjr. R. Baltrėnas pristatė bataliono situaciją ruošiantis vykdyti užduotis NATO greitojo reagavimo pajėgų  sudėtyje planą, esamus ir laukiančius iššūkius. Ministras taip pat turėjo galimybę stebėti bataliono štabo darbą vykdant operacijos planavimą.

Pasak mjr. R. Baltrėno, pirmieji praktiniai mokymai pasiekė savo tikslus, padėjo dar labiau integruoti visų trijų šalių štabo karius į vieną padalinį – Baltijos bataliono štabą.

Algirdo bat. informacija.

2012-08-07 03:59

qvjqrvbqmn

h2cBXH , [url=http://smfzfcaubhee.com/]smfzfcaubhee[/url], [link=http://pmxkycqsvaug.com/]pmxkycqsvaug[/link], http://ekaipvzayrag.com/
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media