Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos kariai Čagčarano vaikams perdavė šiltų pledų, drabužių ir avalynės

2007.12.10
image

Gruodžio 6 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) Civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriaus (CKBS) kariai Goro provincijos Socialinių reikalų departamentui Čagčarane perdavė šiltų pledų, vaikiškų rūbų komplektų ir avalynės. Daiktai skirti Čagčarano vaikų namams ir sunkiai besiverčiančių šeimų mažamečiams.

„Artėjant žiemai siekiame pasirūpinti, kad Goro provincijos vaikai turėtų šiltų drabužių.  Čagčarano vaikų namai, kuriose gyvena apie 300 vaikų, sulaukia mažai paramos, todėl norime, kad žiemą jiems būtų šilčiau”, – sakė PAG-6 CKBS viršininkas majoras Donatas Palavenis.

Skatindama vietos gyventojų atsakomybę ir moterų finansinius pajėgumus, PAG planuoja už Lietuvos lėšas iš Goro provincijos Moterų reikalų departamento kuruojamo moterų profesinio rengimo būrelio nupirkti vaikiškų pirštinių, šalikų, šiltų kojinių, kepurių ir megztinių ir perduoti juos išdalinti Socialinių reikalų departamentui.  

Šiuo metu su Moterų reikalų departamentu taip pat deramasi ir dėl galimybės iš moterų profesinio rengimo mokyklėlių, kurios buvo įkurtos Lietuvos specialiosios misijos iniciatyva, nupirkti vaikams šiltų rūbų komplektų. Profesinio mokymo kursus, kuriuose moterys mokėsi siūti ir siuvinėti, finansavo Japonijos vyriausybės įsteigtas Žmogiškųjų projektų paramos fondas. 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG yra NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.       

PAG-6 Visuomenės informavimo karininkas kapitonas Tomas Balkus.

Nuotraukoje -- mjr. D. Palavenis.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media