Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuvos kariuomenės kapelionai susitiks karinėse pratybose

2007.09.21

Rugsėjo 24–28 d. Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre vyks Lietuvos karo kapelionų pratybos.

 

Mokymuose, kuriais siekiama tobulinti kapelionų karines žinias ir psichologinius įgūdžius sielovados darbe,  dalyvaus 13 Lietuvos kariuomenės kapelionų.

 

Pratybų metu kapelionai atnaujins rikiuotės statuto žinias, studijuos darbo su privalomosios karo tarnybos kariais principus ir metodus, susipažins su pistoletų COLT, GLOCK techniniais duomenimis, saugaus elgesio su ginklais taisyklėmis, kariuomenės transformacijos projektu, išklausys psichologijos paskaitų, mokysis bendrauti su žiniasklaida. Po teorinių užsiėmimų įgytas žinias kapelionai patikrins praktinėse pratybose.

 

Kaip sakė už pratybų programos sudarymą atsakingas Lietuvos karo akademijos vyresnysis kapelionas kapitonas Remigijus Butkevičius: „Kiekvienam reikia augti ir profesionalėti. Tam ribų nėra. Pratybų metu atnaujiname ir pagiliname tiek karines, tiek specifines, su mūsų tarnyba susijusias, žinias. Pratybų tvarkaraštis sudaromas atsižvelgiant į opiausias kariuomenės, mūsų darbo problemas, siekiant kiek galima geriau padėti mums pavestiesiems žmonėms. Kitas svarbus aspektas – kapelionų komandos buvimas ir darbas drauge. Čia galima geriau aptarti iškylančias problemas, dalintis jau sukaupta patirtimi.”

 

Tokios pratybos kapelionams, kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas pulkininkas Juozas Gražulis, rengiamos ne pirmą kartą. Paskutinį kartą tokio pobūdžio mokymai vyko 2004 metais Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje.

 

***

 

Kariuomenėje tarnaujančių katalikų ir jų šeimų narių sielovada rūpinasi karo kapelionai. Kapelionai yra pavaldūs tiek kariuomenės, tiek ir Katalikų Bažnyčios vadovybei. Pagal Katalikų Bažnyčios kanonų teisę kariuomenės ordinariatas prilygsta vyskupijai. Jam vadovauja vyskupas ordinaras drauge su generaliniu vikaru. Tačiau kapelionai taip pat yra ir profesinės karo tarnybos kariai, išmano karybos disciplinas, dalyvauja pratybose.

Lietuvos kariuomenės ordinariato reikmėms skirta 2004 m. lapkričio 23 d. po restauracijos pašventinta Šv. Ignoto bažnyčia Vilniuje. Karių sielovados poreikiams įrengtos koplyčios Lietuvos generolo Jono Žemaičio karo akademijoje, Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas”, Tauragės įguloje. Neparapijinė Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia ir Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčia naudojama kariuomenės pamaldoms, taip pat civilių sielovadai ir kitiems renginiams.

Lietuvos kariai, vadovaujami kariuomenės kapelionų, kasmet tradiciškai dalyvauja Žemaičių Kalvarijos, Kryžių Kalno ir Šiluvos atlaiduose, vyksta į tarptautines kariškių piligrimines keliones į Lurdą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media