Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2006 - 05)

Krašto apsaugos ministras G. Kirkilas lankysis Čekijoje
2006.05.10
Gegužės 10 d. Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas išvyksta oficialaus vizito į Prahą (Čekiją), kur susitiks su Čekijos gynybos ministru Karelu Kuhnlu (Karel Kuhnl). Ministrai planuoja aptarti dvišalį bendradarbiavimą, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, NATO vykdomą Baltijos šalių oro policijos misiją, NATO ir ES gynybos politikos ir saugumo aktualijas.
null
Lauko pajėgų vadas ir trečiosios Goro provincijos atkūrimo grupės kariai išvyko į Afganistaną
2006.05.10
imgGegužės 10 d. Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius ir jį lydinti delegacija kartu su šimtu PAG-3 karių išvyko į Afganistaną, kur dalyvaus Goro provincijos atkūrimo grupių pasikeitimo ceremonijoje. Kitą savaitę, antradienį, gegužės 16 d. Čagčarane trečioji Provincijos atkūrimo grupė, vadovaujama pulkininko Vilmo Šato, perims atsakomybę už šią Lietuvos vadovaujamą misiją Afganistane. Planuojama, kad iki gegužės pabaigos dviem grupėmis PAG-2 kariai grįš į Lietuvą.
null
Šarvuoti hameriai sėkmingai pasiekė Čagčaraną
2006.05.09
imgGegužės 7 d. pro Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-2) stovyklos vartus, sėkmingai įveikę 520 km Afganistano kalnų keliais, įriedėjo šeši naujutėlaičiai šarvuoti HMMWV automobiliai, populiariai vadinami hameriais. Nors Goro provincija, lyginant ją su vis dar smurto krečiamomis kaimyninėmis Afganistano pietų provincijomis, ir yra saugumo bei stabilumo oazė, kariuomenės vadovybės sprendimu, PAG-2 karių turimi nešarvuoti hameriai buvo pakeisti šarvuotais. Šių automobilių korpusas yra padengtas plieno plokštėmis, o langai pagaminti iš neperšaunamo stiklo. Tokie langai atsparūs lengvųjų šaulių ginklų šaudmenims. Automobiliai taip pat apginkluoti stambaus kalibro kulkosvaidžiais ir granatsvaidžiais, sumontuotais bokšteliuose.
null
Išleistas krašto apsaugos ministro įsakymas dėl Gintauto Šivicko atleidimo
2006.05.09
Gegužės 5 d. buvo išleistas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro Gedimino Kirkilo įsakymas dėl Gintauto Šivicko atleidimo iš krašto apsaugos viceministro pareigų savo noru.
null
Vyks IV tarptautinė krikščioniškoji jaunųjų karininkų ir kariūnų konferencija
2006.05.09
Gegužės 10–14 d. Vilniaus jėzuitų gimnazijos stovyklavietėje (Gobstų km., Vilniaus r.) vyks IV–oji tarptautinė krikščioniškoji jaunųjų karininkų ir kariūnų konferencija. Joje dalyvaus 66 delegatai iš 10 valstybių – Didžiosios Britanijos, Čekijos, Estijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos. Ši konferencija – galimybė jauniesiems karininkams ir kariūnams giliau pažinti krikščioniškąjį tikėjimą, skirtingas denominacijas, tarpusavyje dalintis tikėjimo patirtimi ir įžvalgomis, naujai pažvelgti į Šventąjį Raštą bei atrasti naujus sprendimus savo, kaip būsimo vado, tarnyboje.
null
Savanorių pajėgų orkestras mini 15-ąsias įkūrimo metines
2006.05.09
Gegužės 10 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyks 15-osioms Savanorių pajėgų orkestro metinėms skirtas koncertas. Krašto apsaugos savanorių pajėgų pučiamųjų orkestras yra pirmasis karinis pučiamųjų orkestras atkurtoje Lietuvos kariuomenėje. Į pirmąją repeticiją Savanorių pajėgų orkestras susirinko 1991-ųjų kovo mėnesį; pirmuoju kolektyvo vadovu paskirtas Egidijus Dulkė. Tų pačių metų balandžio 29 d. kolektyvas tapo Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos orkestru. Ši data ir laikoma oficialia orkestro įsikūrimo diena. Dabartinis orkestro vadovas ir vyriausiasis dirigentas – vyresnysis leitenantas Ričardas Čiupkovas, kolektyvui vadovaujantis nuo 2000-ųjų.
null
Lietuvos ir Latvijos sraigtasparniai bei kariai padeda gesinti gaisrą Kuršių nerijoje
2006.05.05
imgReaguodama į Lietuvos karinių oro pajėgų prašymą padėti gesinti gaisrą Kuršių nerijoje, gegužės 5 d. rytą Latvija atsiuntė savo karinių oro pajėgų gelbėjimo sraigtasparnį. Įvykio vietoje nuo ketvirtadienio popietės taip pat dirba du Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai su specialia gaisrų gesinimo įranga.
null
Kariai su Vilkaviškio rajono vadovybe aptarė Žaliosios girios išminavimo problemą
2006.05.05
Gegužės 4 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (Kaunas) atstovai susitikę su Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos atstovais aptarė Žaliosios girios išminavimo problemą. Susitikime dalyvavo bataliono vadas pulkininkas leitenantas Raimondas Visockis, bataliono štabo viršininkas majoras Arūnas Dzidzevičius, laikinai Išminavimo kuopos vado pareigas einantis vyresnysis leitenantas Nerijus Alekna.
null
Į mokymus Danijoje išvyksta visas brigados „Geležinis Vilkas” štabas
2006.05.05
Gegužės 15–19 d. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” kariai dalyvaus štabo pratybose „Green Knight” Danijoje, Oksbøl apylinkėse. Į Danijos divizijos organizuojamus mokymus išvyks daugiau nei pusantro šimto brigadoje tarnaujančių profesinės ir privalomosios karo tarnybos karių su mobilia vadaviete, ryšio ir kita įranga, užtikrinančia brigados štabo ir padalinių veiklą.
null
„Sūduvis” dalyvaus minų paieškos operacijoje MCOPLAT 06
2006.05.04
Gegužės 5–18 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir naikinimo laivas „Sūduvis” (M52) Baltijos jūroje ties Latvija dalyvaus minų paieškos operacijoje MCOPLAT 06 (angl. Mine Clearance Operation, Latvia) Operacija vyks Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. 13 karo laivų iš Estijos, Prancūzijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos ir Švedijos dalyvaus šioje didžiausioje išminavimo operacijoje Latvijoje šiais metais. Numatoma išžvalgyti Irben sąsiaurio prieigas.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media