Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2006 - 05)

Redakcijų dėmesiui. Dėl žurnalistų vykimo į Kosovą
2006.05.16
Krašto apsaugos ministerija gegužės mėn. organizuoja krašto apsaugos ministro Gedimino Kirkilo vizitą į Kosovą (Serbija ir Juodkalnija), kurio metu planuojami susitikimai su ten tarnaujančiais Lietuvos kariais, provincijos bei KFOR pajėgų vadovybe. Į šį vizitą redakcijos kviečiamos deleguoti savo atstovus. Išvykimas numatomas iš Vilniaus; visas kelionės išlaidas apmokės Krašto apsaugos ministerija.
null
Afganistane pasikeitė Goro provincijos atkūrimo grupės
2006.05.16
imgGegužės 16 d. tarptautinėje Lietuvos vadovaujamoje misijoje Afganistane tarnybą pradėjo trečioji Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG-3). Netoli provincijos sostinės Čagčarano įsikūrusioje PAG bazėje įvyko oficiali provincijos atkūrimo grupių pasikeitimo ceremonija. „Jūs atlikote didelį darbą ir didžiuodamiesi galite grįžti namo”, – misiją baigiantiems kariams sakė ceremonijoje dalyvavęs Tarptautinės paramos saugumui pajėgų (angl. ISAF – International Security Assistance Force) operacijos vadas generolas leitenantas Davidas J. Richardsas.
null
G. Kirkilas dalyvavo ES gynybos ministrų susitikime
2006.05.15
Gegužės 15 d. Briuselyje (Belgijoje) krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas dalyvavo Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuris prasidėjo Europos gynybos agentūros vadovaujančios tarybos posėdžiu. Europos gynybos agentūros (EGA) vadovas Nikas Vitnis (Nick Whitney) apžvelgė praėjusių ir šių metų agentūros veiklą, kuri iš esmės įvertinta teigiamai. Šalys narės pritarė Tiekimo proceso geros praktikos kodeksui, kuris apibrėžia mažų ir vidutinių įmonių ir rangovų dalyvavimą gynybos įsigijimų procese. Šis dokumentas numato lygias, nediskriminuojančias sąlygas mažoms ir vidutinėms įmonėms dalyvauti gynybos pirkimų konkursuose.
null
Minareto papėdėje Afganistane skambėjo lietuviškas „valio”
2006.05.15
imgGegužės 13-14 d. šiuo metu Afganistane besilankantis Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius ir Krašto apsaugos ministerijos (KAM) patarėjas Jonas Gečas kartu su mobiliosios stebėjimo ir ryšio grupės ir Apsaugos kuopos kariais buvo išvykęs patruliuoti į Goro provincijos Dolina rajoną. Prieš išvykstant į patrulį Lauko pajėgų vadas apsilankė Čagčarano našlaičių namuose. Apžiūrėjęs našlaičių namus, jis pabendravo su jų gyventojais bei direktoriumi. Generolas padovanojo našlaičiams jų portretus, kuriuos prieš pusmetį fotografavo Krašto apsaugos ministerijos fotografas Alfredas Pliadis, ir pasaulio žemėlapius, kuriuose pažymėta Lietuva. Atsisveikinę su vietiniais kariai su Lauko pajėgų vadu išvyko į patrulį, kurio metu brg. gen. A. Pocius ketino susipažinti su mobiliųjų grupių patruliavimo Goro kalnuose specifika, o taip pat išbandyti naujųjų HMWV pravažumą aukštikalnių sąlygomis.
null
Krašto apsaugos sistemos įvykių anonsas gegužės 15-20 d.
2006.05.12
null
Vilniuje baigėsi NATO žvalgybos konferencija
2006.05.12
Gegužės 12 d. Vilniuje baigėsi dviejų dienų NATO šalių karinės žvalgybos tarnybų vadovų ir NATO štabų atstovų eilinė konferencija. Konferencijos metu buvo aptartos žvalgybos aktualijos, žvalgybos tarnybų bendradarbiavimo ir žvalgybinės informacijos apsikeitimo klausimai, žvalgybos parama NATO vykdomoms operacijoms.
null
Krašto apsaugos ministras dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime
2006.05.12
Gegužės 15 d. krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas Briuselyje dalyvaus oficialiame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kuris vyks kaip dalis Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos (BRIST) posėdžio. Kaip ir praėjusiais metais, pagrindinė susitikimo tema bus ES karinių pajėgumų vystymosi pažanga, problemos ir tolimesni planai. ES Karinis komitetas, kuriam priklauso ES kariuomenių vadai, informuos gynybos ministrus apie nuveiktus darbus kuriant ES karinius pajėgumus ir pristatys kas pusmetį rengiamą Vieningą progreso raportą (angl. Single Progress Report). Vėliau ministrai diskutuos dėl būdų, kaip būtų galima išspręsti daugeliui ES narių aktualią strateginio transportavimo oru problemą.
null
Dėl „Geležinio Vilko” brigados štabo karių vykimo į pratybas Danijoje
2006.05.11
Gegužės 12 d., penktadienį, iš Klaipėdos uosto keltu į Kylį (Vokietija) kelsis dalis Danijoje „Green Knight” pratybose dalyvausiančių brigados „Geležinis Vilkas” štabo karių. Ši karių grupė į pratybas vyks su daugiau nei 30 karinio transporto priemonių – visureigiais, sunkvežimiais, gabenančiais aprūpinimo ir ryšių įrangą, ginkluotę. Žurnalistai, norintys nufotografuoti/nufilmuoti persikėlimui pasiruošusią transporto priemonių koloną, prašomi į jūrų perkėlos terminalą (Perkėlos g. 10, Klaipėda) gegužės 12 d. atvykti po 16 val. Terminale taip pat bus galima apie karių persikėlimą pasikalbinti vieną iš vyresniųjų karininkų (kontaktinis asmuo terminale – vyresnysis leitenantas Tomas Blinstrubas, mob. 8 698 80 111).
null
Lietuvoje lankėsi JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadas
2006.05.10
Gegužės 9 d. krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas Vilniuje susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų specialiųjų operacijų pajėgų vadu generolu Brajanu Braunu (Bryan Brown). Susitikimo, kuriame dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, metu buvo aptartas Lietuvos karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose, saugumo situacija Irake ir Afganistane, Lietuvos specialiųjų operacijų junginio (SOJ) pasirengimo bei veiklos klausimai. JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadas gen. Brajanas Braunas susitiko su Specialiųjų operacijų junginio vadovybe bei stebėjo kompleksines junginio karių pratybas.
null
Kariuomenės vadas Briuselyje dalyvauja NATO karinio komiteto susitikimuose
2006.05.10
Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus Briuselyje (Belgijoje) dalyvauja NATO karinio komiteto susitikimuose. Gegužės 9-10 dienomis vystančiame NATO karinio komiteto susitikime, kuriame be NATO šalių kariuomenių vadų susitikimo yra numatyti susitikimai su Viduržemio jūros dialogo šalių bei Rusijos ir Ukrainos kariuomenių vadais, jo dalyviams bus perskaityti dviejų NATO strateginių vadaviečių (operacinės ir transformacinės) vadų pranešimai, vyks diskusijos apie Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) Afganistane operacijas bei plėtros į šalies Rytus planus. Taip pat bus apžvelgta NATO operacija Kosove, kur tarnauja būrys karių iš Lietuvos.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media