Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuva atmeta Rusijos gynybos ministro kaltinimus tyrimo vilkinimu ir politizavimu

2005.09.30

Rugsėjo 30 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas atmetė Rusijos gynybos ministro Sergejaus Ivanovo kaltinimus naikintuvo Su-27 avarijos tyrimo vilkinimu ir politizavimu.

 

„Lietuva nuosekliai vykdo avarijos priežasčių tyrimą, laikydamasi Lietuvos įstatymų ir tarptautinės Čikagos konvencijos. Rusijos pusė tik šiandien (rugsėjo 30 d.) Lietuvos tarpžinybinei komisijai pateikė dalį atsakymų į klausimus, kuriuos Lietuvos pusė prašė pateikti nuo pat tyrimo pradžios. Likusių atsakymų vis dar laukiam, todėl Rusijos kaltinimai tyrimo vilkinimu ir „gumos tempimu” yra nepagrįsti”, – sakė krašto apsaugos ministras G. Kirkilas.

 

Ministras taip pat atmetė kaltinimus, esą Lietuva kelia klaidingas versijas dėl skirtingų lėktuvų. „Naikintuvo Su-27 avarijos vietoje buvo rasti objektyvūs įrodymai, kurie nesutapo su tuo metu Rusijos suteikta informacija. Tai buvo nuolaužos su skirtingais identifikacijos numeriais. Lietuva niekada netvirtino, kad tai kitas lėktuvas, tik prašė patikslinti, kuris identifikacijos numeris yra pagrindinis”, – teigė G. Kirkilas.

 

Tai patvirtina ir Lietuvoje dirbantis Rusijos įgaliotasis atstovas generolas majoras Sergejus Bainetovas, kuris agentūrai ELTA pripažino, kad „naikintuvo Su-27 avarijos priežasčių tyrimą sutrikdė jo šalies kariškių klaida, padaryta perduodant Lietuvoje sudužusio orlaivio duomenis”.

 

Ministras G. Kirkilas pabrėžė, kad Lietuva neturi jokių išankstinių nuostatų ir tyrimą atlieką laikydamasi objektyvumo principų. „Jau pirmojo pokalbio su S. Ivanovu metu aš geranoriškai pažadėjau Rusijos atstovams leisti stebėti visą avarijos tyrimo eigą ir savo pažado laikausi. Rusijos įgaliotasis atstovas gen. mjr. S. Bainetovas bei jo patarėjai yra supažindinami su visa tyrimo medžiagą ir jokių pretenzijų Lietuvos pusei neturi”, – teigė G. Kirkilas.

 

Tel. 2735 520.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media