Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2005 - 07)

Vokiečių kariai nuo gaisro išgelbėjo berniuką
2005.07.14
img

Liepos 12 d. trys vokiečių kariškiai buvo ką tik pabaigę savo darbo dieną, kai pakeliui į viešbutį, jie pastebėjo gaisrą privačiame name Ramučiuose, Kauno priemiestyje. Kaip informavo Vokietijos karių junginio, dislokuoto Lietuvoje, atstovai, kariškiai nedelsdami puolė padėti vienišai motinai išnešti kuo galima daugiau daiktų į lauką. Netrukus kariai pastebėjo moters sūnų, besistengiantį patekti į namą ir iš liepsnų išgelbėti savo vienintelį augintinį - kačiuką. Tuo metu pietinė namo pusė jau skendėjo liepsnose. Laimei, kariškiams pavyko berniuką sustabdyti, o vėliau kačiukas buvo rastas gyvas, tik smarkiai išsigandęs.

null
Baigtas preliminarus tyrimas dėl kelių eismo įvykio Šiaulių kariniame aerodrome
2005.07.14

Šią savaitę Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija baigė tyrimą dėl liepos 1 d. kelių eismo įvykio Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose aplinkybių.

Tyrimo metu nustatyta, kad Aviacijos bazėje tarnaujantis kapitonas T. Alšauskas eismo įvykį dalinio automobilių stovėjimo aikštelėje padarė ne tarnybos metu, būdamas neblaivus.

null
LITCON-6 būrio palydos į misiją Irake
2005.07.13
img

Liepos 15 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione vyks LITCON-6 būrio palydos į misiją Irake. Tai jau antras taikdarių būrys, išvyksiantis į misiją iš LDK Kęstučio bataliono.

LITCON-6 būrys suformuotas iš profesinės karo tarnybos karių, tarnaujančių motorizuotojo pėstininkų batalionas ,,Geležinis Vilkas" brigados batalionuose, Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione ir Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Iš viso apie 50 karių.

null
Moksliniuose darbuose Latvijos kariuomenės vadas nagrinėja karių fizinio parengimo ypatumus
2005.07.13

Liepos 12 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje su oficialiu vizitu viešėjo Latvijos kariuomenės vadas viceadmirolas Gaidis Andrejs Zeibots.

Pristatydamas Lietuvos karo akademiją l.e. viršininko pareigas plk. ltn. Aleksandras Kucharevas akcentavo įvairius pastaraisiais metais Karo akademijoje rengiamus kursus - kapitonų, saugumo studijų, ryšių būrių vadų, anglų administracinės kalbos bei kitus.

null
Lietuvos karius Afganistane aplankė Tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadas
2005.07.12

 

null
Krašto apsaugos ministras susitiko su Latvijos kariuomenės vadu
2005.07.12

Liepos 12 d. krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas susitiko su į Vilnių dviejų dienų oficialaus vizito atvykusiu Latvijos kariuomenės vadu viceadmirolu Gaidis Andrejs Zeibots.

Susitikimo metu buvo aptarti Baltijos šalių karinio bendradarbiavimo projektai, oro policijos misija Baltijos šalyse, kalbėta apie Latvijos kariuomenėje vykdomą reformą.

null
Į Lietuvą atvyksta Latvijos kariuomenės vadas
2005.07.11

Liepos 12 d. į Vilnių dviejų dienų oficialaus vizito atvyksta Latvijos kariuomenės vadas viceadmirolas Gaidis Andrejs Zeibots. Viceadmirolas Zeibots mūsų šalyje viešės Lietuvos kariuomenės vado generolo majoro Valdo Tutkaus kvietimu.

Viešnagės Lietuvoje metu Latvijos kariuomenės vadas susitiks su krašto apsaugos ministru Gediminu Kirkilu, Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. Valdu Tutkumi, Gynybos štabo atstovais. Svečias lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Mokymo ir doktrinų valdyboje, karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose.

null
Raudondvaryje atidengtas paminklas pokario rezistencijos kovotojams
2005.07.08

Liepos 7 d. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų junginio (SOJ) rengimo centre Raudondvaryje buvo atidengtas ir pašventintas kryžius pokario rezistencijos kovotojams.

Renginyje dalyvavęs Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas pabrėžė istorinę šio paminklo prasmę. "Atidengdami kryžių pokario rezistencijos kovotojams mes dar kartą įprasminame savo laisvės troškimą ir garbingą miško brolių kovą, kurią nepriklausomoje Lietuvoje perėmė šiuolaikiniai "žaliukai", – sakė G. Kirkilas.

null
Į misiją Irake išlydimas LITDET-5 karių būrys
2005.07.08
img

Liepos 11 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione (Alytuje) rengiamos į misiją Irake išvykstančio karių būrio LITDET-5 (angl. Lithuanian Detachment) išlydėtuvės. Ceremonijoje dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės vadovybė, karių draugai ir artimieji.

Būrys LITDET-5, vadovaujamas vyresniojo leitenanto Nerijaus Rocevičiaus, misiją atliks Lenkijos daugianacionalinės divizijos sudėtyje Al Hillah mieste. Būrį sudaro maždaug pusšimtis karių, kurių daugiau nei pusė turi patirties tarptautinėse misijose, yra tarnavę ankstesnėse LITDET būrio sudėtyse.

null
Krašto apsaugos sistemos įvykių anonsas, liepos 11-17 d.
2005.07.08
trumpas aprašymas
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media