Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5
10 11 12
23 27
29 30 2

 

Už JAV lėšas modernizuojami Lietuvos kariuomenės infrastruktūra ir poligonai, darbus vykdyti kviečiamos ir Lietuvos įmonės

2017.08.10
image

Lietuvos kariuomenės Pabradės ir Gaižiūnų poligonuose, Mumaičių karinėje teritorijoje ir Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose įsibėgėja juose esančios karinės infrastruktūros modernizacija ir rekonstrukcija. Per 2017 metus čia planuojama įrengti apie 50 įvairios paskirties infrastruktūros objektų. 2016 m. liepos mėn. pradėtų objektų dalis jau yra baigti, kituose pradedami ar jau intensyviai vyksta darbai, kuriuos vykdant kviečiamos aktyviai dalyvauti ir Lietuvos įmonės.

 

„Sparčiai plečiantis Lietuvos kariuomenės struktūroms ir į Lietuvą atvykstant vis daugiau sąjungininkų karių, poligonų plėtra ir jų modernizavimas yra viena iš prioritetinių mūsų veiklos sričių,“ – teigia krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

 

Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų plėtros projekto vadovas majoras Dainius Misiūnas sako, kad Pabradės poligone jau beveik baigiama įrengti amunicijos saugyklas, ketinama įrengti vikšrinių ir ratinių transporto priemonių, aviacijos šaudyklas, technikos parkus, transporto plovyklas, remonto garažus, saugyklas taikinių pakėlėjams, kt. objektus. Gaižiūnuose bus įrengtos įvairios šaudyklos, sandėliavimo pastatai, šaudyklų aptarnavimo infrastruktūra. Mumaičių karinėje teritorijoje tiesiamas vidaus kelių tinklas, įrengiamos inžinerinės sistemos, transporto saugojimo ir remonto centro vidaus infrastruktūra. Aviacijos bazėje atliekama lėktuvų riedėjimo tako rekonstrukcija, rekonstruojamos aikštės prie orlaivių angarų, kt.

 

Darbai objektuose, kuriuos organizuoja Krašto apsaugos ministerija kartu su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, yra atliekami už JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos (angl. European Reassurance Initiative, ERI) projektams skirtas lėšas pagal 2014 m. pasirašytą Lietuvos ir JAV susitarimą. Pagal šią iniciatyvą Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtrai 2017–2019 m. yra numatyta skirti per 37 mln. eurų.

 

Darbus organizuoja NATO paramos ir infrastruktūros agentūra, jos konkursuose kviečiamos aktyviai dalyvauti ir Lietuvos įmonės

 

Statybos darbus, atliekamus už ERI lėšas, Lietuvoje pagal JAV nurodymą organizuoja NATO paramos ir infrastruktūros agentūra (angl. NATO Support and Procurement Agency, NSPA). NATO agentūros dar 2015 m. skelbtuose konkursuose Lietuvos kariuomenės infrastruktūrai modernizuoti ir plėsti dalyvavo 11 įmonių iš JAV, Estijos, Lietuvos, Turkijos.

 

Pavyzdžiui, Pabradės ir Gaižiūnų poligonų plėtros konkursą laimėjo pasaulinės patirties įrengiant karinę infrastruktūrą turinti Turkijos įmonė „Hatcon“. Darbams atlikti kaip subrangovą įmonė „Hatcon“ pasirinko Lietuvos bendrovę UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“, kuri atlieka reikiamus darbų projektavimo darbus. Taip pat ši bendrovė darbus atlieka ir Mumaičiuose. Be to, Turkijos įmonė medžiagas bei paslaugas perka iš Lietuvos įmonių. Tuo tarpu Aviacijos bazės rekonstrukciją ir modernizaciją vykdo NSPA skelbtą konkursą laimėjusi Lietuvos įmonė UAB „Mitnija“. Bendrovė įsipareigojo atlikti projektavimo darbus ir rekonstruoti aikštę prie lėktuvų angaro, orlaivių riedėjimo tako rekonstrukcijos darbus.

 

„Ateityje būtent per NATO paramos ir infrastruktūros agentūrą bus atliekama daug darbų, todėl itin raginame kuo daugiau Lietuvos statybos bendrovių dalyvauti rengiamuose konkursuose ir registruotis šios agentūros duomenų bazėse. Neabejoju, kad mūsų šalies bendrovės yra pajėgios užtikrinti kokybišką darbų atlikimą,“ – sako krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas. Pasak viceministro, aktyvesnis Lietuvos statybos bendrovių dalyvavimas NSPA organizuojamuose konkursuose, sudarytų sąlygas išsaugoti investuotojų lėšas Lietuvoje.

 

Daugiau informacijos apie NSPA organizuojamus konkursus galima rasti čia.

 

Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų plėtros projektą planuojama įgyvendinti etapais iki 2022 metų. Tam iš viso yra numatyta investuoti apie 81 mln. eurų. Finansavimui maždaug lygiomis dalimis skiriamas iš trijų šaltinių: nacionalinio (Vyriausybinė investicijų programa), JAV Europos saugumo investicijų programos ir NATO saugumo investicijų programos (NSIP).

 

Krašto apsaugos ministerija tarpininkauja gaunant statybos darbams reikalingus dokumentus, yra įsipareigojusi atlikti planuojamų ERI infrastruktūros objektų vietų paruošimą, miškų kirtimus, kelmų rovimus, išminavimo darbus.

 

Vykdant Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų plėtros projektą siekiama sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek sąjungininkams. Siekiama, kad du Lietuvos kariuomenės poligonai Pabradėje ir Rukloje būtų pilnai parengti ir atitiktų NATO reikalavimus karių rengimui vykdyti iki 2021 metų.

 

 

KAM nuotraukoje – darbai viename iš vykdomų projektų

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media