Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Rytų partnerystės šalių atstovai Vilniuje aptaria indėlį į bendrąją Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politiką

2019.10.10
image

Spalio 9-11 d. šešių Rytų partnerystės šalių atstovai, Europos Sąjungos institucijų ir Europos Sąjungos valstybių atstovai Vilniuje aptaria Rytų partnerystės iniciatyvos pasiekimus stiprinant bendradarbiavimą gynybos srityje ir įsitraukimą į bendrąją ES saugumo ir gynybos politiką, dalijasi idėjomis ir siūlymais dėl to, kurias iniciatyvas prasminga tęsti ir plėtoti, diskutuoja dėl galimų naujų iniciatyvų.

 

Aukšto lygio seminarą „Rytų partnerystės politikos saugumo dimensija: šiandienos pasiekimai ir ateities perspektyvos“ kartu su krašto apsaugos ministru R. Karobliu pradėjo ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevčius. Į šį renginį atvyko visų šešių Rytų partnerystės valstybių atstovai, Moldovai, Sakartvelui ir Ukrainai atstovauja gynybos viceministrai. Su trimis Rytų partnerystės valstybėmis – Moldova, Sakartvelu ir Ukraina, – kurios turi Asociacijos sutartis su ES ir yra padariusios daugiau pažangos, taip pat surengta ir atskira trio sesija, kurios metu aptarti konkrečių bendradarbiavimo iniciatyvų įgyvendinimo aspektai.

 

Seminaro programa prasidėjo vakarine sesija su akademinės bendruomenės ir visuomeninių organizacijų atstovais. seminarą „Rytų partnerystės politikos saugumo dimensija: šiandienos pasiekimai ir ateities perspektyvos“ kartu su Europos išorės veiksmų tarnyba, Rytų Europos studijų centru ir Užsienio reikalų ministerija organizavo Krašto apsaugos ministerija.

 

Renginio metu vyko diskusija, kuri padės įvertinti 2016 m. patvirtintos globalios ES strategijos įgyvendinimo pažangą, numatyti gaires tolesnei strateginei krypčiai po 2020 m. Seminaro dalyvius sveikinęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė aiškiai matąs Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje kaip abiem pusėms naudingą ir būtiną, akcentavo poreikį toliau jį palaikyti, gilinti ir plėtoti.

 

Antrajame seminaro panelyje „Rytų Partnerystės politikos saugumo ir gynybos dimensija: pasiekimai ir ateities perspektyvos“ kalbėjęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ragino ir toliau palaikyti dialogą, įvardijo pažangą Rytų partnerystės šalims išnaudojant praktinius instrumentus ir dalyvaujant įvairiuose ES bendros saugumo ir gynybos politikos kursuose ir mokymuose, ES karinėse misijose ir operacijose, kovojant su kibernetinėmis ir informacinėmis grėsmėmis.

 

„Esame pasirengę padėti Rytų partneriams stiprinti jų įsitraukimą į Europos Sąjungos gynybos ir saugumo politiką, įgyvendinti užsibrėžus ambicingus tikslus ir išlaikyti Rytų partnerystę tarp savo darbotvarkės prioritetų“, – sakė viceministras V. Umbrasas.

 

Šio seminaro paraštėse viceministras V. Umbrasas susitinka su savo kolegomis iš Latvijos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos. Dvišalių susitikimų metu aptariami aktualūs dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausiamai.

 

Rytų partnerystė (angl. Eastern Partnership, EaP) yra Europos kaimynystės politikos (angl. European Neighbourhood Policy, ENP) rytinė dimensija, kuri buvo inicijuota 2009 m. Prahos viršūnių susitikimo metu.

 

2014 m. pabaigoje Lietuvos iniciatyva buvo įsteigtas Patikos fondas, skirtas paskatinti aktyvesnį Rytų partnerystės valstybių dalyvavimą ES Bendroje saugumo ir gynybos politikoje (angl. Common Security and Defence Policy, CSDP). Patikos fondo steigėjos yra Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Slovakijos ir Vengrijos gynybos ministerijos, jį administruoja Lietuvos krašto apsaugos ministerija. Fondo lėšomis yra finansuojamas Rytų partnerystės šalių atstovų dalyvavimas ES operacijose, taip pat mokymuose ir kursuose.

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media