Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Aktualijos

Krašto apsaugos ministras atsisveikino su kadenciją baigiančia Jungtinės Karalystės ambasadore
2019.08.30
img

Rugpjūčio 30 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su kadenciją baigiančia Jungtinės Karalystės ambasadore Claire Lawrence.

 

Ministras padėkojo ambasadorei už jos pastangas stiprinant dvišalius santykius gynybos srityje. Taip pat pabrėžė svarų Jungtinės Karalystės indėlį į mūsų regioninį saugumą, imantis lyderystės NATO Priešakinių pajėgų batalione Estijoje ir Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose.

null
Susitikime Helsinkyje ES gynybos ministrai diskutavo apie dirbtinio intelekto ir naujų technologijų panaudojimo galimybes gynyboje
2019.08.29
img

Rugpjūčio 28-29 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) neformaliame gynybos ministrų susitikime Helsinkyje. Susitikimas prasidėjo darbo vakariene, kurioje ministrai diskutavo dirbtinio intelekto panaudojimo gynybos ir saugumo srityje tema.

null
Lietuva tikisi dar iki šių metų pabaigos pasirašyti sutartį su JAV dėl šarvuotųjų visureigių įsigijimo
2019.08.28
img

„JAV Vyriausybei uždegus žalią šviesą Lietuvai įsigyti 200 šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV, pereiname prie dvišalio kontrakto derinimo. Jį ketiname pasirašyti dar iki šių metų pabaigos“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

 

null
Lietuvoje lankosi Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai
2019.08.27
img

Rugpjūčio 27-28 d. Rusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė Lietuvoje atliks pasirinktojo rajono inspekciją pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. Vienos dokumentą dėl pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių.

null
Portugalijos gynybos ministras J. G. Cravinho: „Portugalijos kariai Lietuvoje – solidarumo su draugu ir sąjungininku išraiška“
2019.08.27
img

Filmuota medžiaga: aut. Lukas Kalvaitis

Rugpjūčio 27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho. 

„Portugalijos indėlis yra reikšmingas ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono saugumui. Portugalijos rotacinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje padeda ne tik stiprinti mūsų pajėgų sąveikumą, dalytis patirtimi, bet ir didina pietų flango partnerių suvokimą apie regione vyraujančias saugumo realijas. Savo ruožtu Lietuva taip pat prisideda prie tarptautinio saugumo stiprinimo ir yra aktyvi tarptautinių operacijų dalyvė”, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

null
Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje
2019.08.27
img

Rugpjūčio 27 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ministru Péter Szijjártó ir dalyvavo Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrų dvišaliame susitikime Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Susitikimo metu buvo aptarti regioninio saugumo klausimai, Europos Sąjungos darbotvarkė, padėtis Ukrainoje, santykiai su Rusija, dvišaliai ir kiti aktualūs šalių bendradarbiavimo klausimai.

null
Lietuva mini 25-erių metų aktyvaus dalyvavimo tarptautinėse operacijose sukaktį
2019.08.27
img

„Didžiuojamės, kad mūsų karių profesionalumas, pareigingumas, ryžtas, o kartais ir pasiaukojimas vykdant užduotis, leido užsitikrinti svarbaus ir patikimo partnerio vardą tarptautinėje bendruomenėje, nors ir nebuvo lengva. Tai buvo vertybinis pokytis“, – sakė Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse operacijose 25-mečio minėjime rugpjūčio 27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su Portugalijos gynybos ministru
2019.08.26
img

Rugpjūčio 26-27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho. Ministrai aptars aktualius aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo klausimus, regioninės gynybos stiprinimą, pasidalins mintimis apie artėjančius NATO gynybos ministrų bei NATO viršūnių susitikimus, Europos Sąjungos gynybos iniciatyvas.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2019 08 19-25
2019.08.26
img

Rugpjūčio 19-25 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 3 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Skelbiamas penkioliktasis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2019“
2019.08.26
img

Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie fotografavo Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO karinių vienetų karius, peržvelgti savo praėjusių pabaigoje ir šiais metais darytas nuotraukas, atrinkti geriausias iš jų ir atsiųsti konkursui. Svarbu, kad nuotrauka atspindėtų kariuomenės gyvenimo akimirkas: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventėse, bendrauja tarpusavyje ir su visuomene, kokios jų kasdienės patirtys ir išgyvenimai ir kt.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media