Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Aktualijos

Pirmoji tarptautinė kibernetinė greitojo reagavimo komanda rengiasi budėjimui 2020 m., jai vadovaus Lietuva
2019.11.22
img

Lapkričio 11-22 d. Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse kibernetinio saugumo ir gynybos pratybose „Gintarinė migla 2019“ kartu treniruojasi nacionalinės ir tarptautinės komandos, sudarytos iš valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijų bei įmonių, Lietuvos kariuomenės, NATO sąjungininkų ir partnerių. Šiose pratybose jau antrus metus dalyvauja ir Lietuvos inicijuoto ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) rėmuose vystomo Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų projekto komanda, kuri ruošiasi 2020-taisiais metų rotacijai. Tai bus pirmosios tarptautinės komandos budėjimas, komandai vadovaus Lietuva.

null
Susitiko Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrai
2019.11.22
img

Lapkričio 22 d. Vilniuje susitiko Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrai. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Lenkijos kolega Mariuszu Blaszczaku (Mariusz Błaszczak) aptarė dvišalio bendradarbiavimo prioritetines kryptis, apsikeitė nuomonėmis dėl saugumo situacijos regione bei Europoje, dar kartą pabrėžė poreikį glaudžiau bendradarbiauti siekiant apginti vadinamąjį Suvalkų koridorių.

 

 

null
Akredituotas naujasis Italijos gynybos atašė Lietuvai
2019.11.22
img

Lapkričio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Italijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Raffaele Vladimir Forgione. Diplomatinę tarnybą pradėjusį plk. R. V. Forgione pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Jis padėkojo Italijai už indėlį į Baltijos regiono saugumą. Italija aktyviai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, NATO priešakinių pajėgų iniciatyvoje, skiria kovinius vienetus į bataliono kovinę grupę Latvijoje. „Tai mūsų regiono saugumo užtikrinimui labai svarbios misijos ir iniciatyvos“, – sakė viceministras.

 

null
Seimui pateiktas įstatymo projektas dėl principinės Lietuvos kariuomenės struktūros ir ribinių skaičių
2019.11.21
img

Lapkričio 21 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pateikė LR Seimui įstatymo projektą dėl LR principinės kariuomenės struktūros nustatymo, krašto apsaugos sistemos personalo ribinio skaičiaus patvirtinimo, kurio tikslas – patvirtinti nuolatinę principinę kariuomenės struktūrą ir jai sukomplektuoti reikiamą krašto apsaugos sistemos personalo skaičių.

 

 

null
Krašto apsaugos viceministras E. Misiūnas su JAV Sausumos pajėgų sekretoriaus pavaduotoju aptarė pagrindinius dvišalius projektus ir įsigijimus
2019.11.21
img

Krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas lakpričio 21 d. susitiko su JAV Sausumos pajėgų sekretoriaus pavaduotoju įsigijimams, logistikai ir technologijoms Jeffrey S. White, kuris į Lietuvą atvyko dalyvauti Lietuvos ir JAV sutarties pasirašyme dėl šarvuotųjų kovinės paramos visureigių pirkimo Lietuvos kariuomenei. 

null
Pasirašyta sutartis dėl šarvuotųjų visureigių įsigijimo
2019.11.21
img

Video medžiaga: (pasirašymo ceremonija):  vyr. srž .sp. Lukas Kalvaitis 

„Oshkosh Defense“ vaizdo medžiaga

 

Lapkričio 21 d. Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė sutartį su JAV gynybos departamentu dėl 200 šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle, JLTV) įsigijimo. Sutarties pasirašymas vainikavo Krašto apsaugos ministerijos pastangas Lietuvos kariuomenę aprūpinti aukštos kokybės produktu, geriausiai atitinkančiu kainos ir kokybės santykį. Naujieji visureigiai sustiprins esamus Lietuvos kariuomenės pajėgumus, padidins mobilumą, karių apsaugą ir kovinę galią. Lietuva visureigius JLTV perka iš JAV Vyriausybės, kuri visureigių gamybai pasirinko „Oshkosh Defense“ kompaniją.

null
Akredituojamas naujasis Italijos gynybos atašė Lietuvai
2019.11.21
img

Lapkričio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyks naujo Italijos gynybos atašė Lietuvai plk. Raffaele Vladimir Forgione akreditavimo ceremonija.

 

Ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

 

null
Seimui pritarus Lietuvos kariai kitais metais dalyvautų 11 tarptautinių operacijų
2019.11.21
img

LR Seimui pritarus, 2020-2021 metais Lietuvos kariai tęstų dalyvavimą dešimtyje tarptautinių operacijų, kuriose dalyvauja šiuo metu, o taip pat vyktų į naują tarptautinę jūrinio saugumo operaciją Hormūzo sąsiauryje – tai numatyta šiandien LR Seimui krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio pateiktame Lietuvos Respublikos Prezidento dekrete

null
Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariai dalyvaus nužudytų 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremonijoje lapkričio 22 dieną
2019.11.21
img

Lapkričio 22 d. Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariai dalyvaus nužudytų 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių, kurių palaikai buvo rasti Gedimino kalne, valstybinių laidotuvių ceremonijoje Vilniuje.


Sukilime dalyvavo veik 200 tūkst. įvairių socialinių sluoksnių atstovų. Rusijos imperijos valdžia 1864 m. numalšino sukilimą ir ėmėsi represijų prieš sukilimo dalyvius bei jį rėmusius asmenis. Sukilimas jame dalyvavusių tautų atmintyje išliko kaip bekompromisės pasiaukojamos kovos už laisvę, tautų teisę į nepriklausomą gyvenimą ir pilietines teises simbolis.

null
Prezidentas ir krašto apsaugos viceministrai lankėsi Pabradės poligone
2019.11.20
img

Vaizdo medžiaga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir krašto apsaugos viceministrai Edvinas Kerza ir Eimutis Misiūnas bei Lietuvo kariuomenės  Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius lapkričio 20 d. lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir susitiko su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Vokietijos kariais, tarnaujančiais NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje, aplankė Jungtinių Amerikos Valstijų bataliono stovyklą, apžiūrėjo karinę techniką.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media