Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Lietuvoje lankosi Baltarusijos ginklų kontrolės inspektoriai

2019.08.01
image

 

Baltarusijos ginklų kontrolės inspektorių grupė, vadovaudamiesi Lietuvos ir Baltarusijos Respublikų dvišaliu susitarimu „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“, rugpjūčio 1 d. atliks Lietuvos karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

 

Baltarusijos inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“ (štabas dislokuotas Klaipėdoje). Vertinamojo vizito metu inspektoriai turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius. Lankydamiesi brigados padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiais kariais inspektoriai galės artimiau susipažinti su dalinio kasdienine veikla.

 

Vizitas vyks pagal 2011 m. ESBO Vienos dokumentą. Jis įpareigoja organizacijos valstybes nares kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

 

Lietuvos ir Baltarusijos Respublikų dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“ numato, kad abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turės galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

 

Baltarusijos ginklų kontrolės inspektoriai šiemet jau lankėsi Lietuvoje – tarptautinių mokymų „Geležinis Vilkas 2019“ metu, birželio 18-19 d., kuomet atliko pasirinkto rajono inspekciją pagal 2011 m. Vienos dokumentą.

 

Savo ruožtu, Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai Baltarusijos karinio dalinio vertinimą pagal dvišalį susitarimą planuoja atlikti vėliau šias metais.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media