Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Briuselyje dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime

2019.05.13
image

Gegužės 13–14 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis vyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime.

 

Briuselyje ministras R. Karoblis su dar dešimties ES šalių ministrais pasirašys tarptautinį susitarimą dėl Karinio judėjimo supaprastintų procedūrų programos steigimo. Įgyvendinant susitarimą ES šalys sieks rasti būdų, kaip pagreitinti karinio personalo ir technikos judėjimą Europoje.

 

Ruošiantis artėjantiems rinkimams į Europos Parlamentą, ES gynybos ministrų susitikimo metu taip pat organizuojama neformali ministrų diskusija apie priemones stabdant bandymus įtakoti rinkimų rezultatus ir dezinformacijos skleidimą – valstybės pasidalys nacionaline patirtimi, aptars, kas turi būti keičiama ES lygmenyje. Atsakas į hibridines grėsmes bus ir centrinė ES gynybos ministrų bendrų pietų su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller tema.

 

Ministrai taip pat įvertins nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (angl. Permanent Structured Cooperation, PESCO) rėmuose valstybių vykdomų projektų per metus pasiektą progresą, tarp jų ir Kibernetinių greitojo reagavimo komandų projekte, kuriam vadovauja Lietuva. PESCO tikslas – gilinti bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje toms ES valstybėms narėms, kurių kariniai pajėgumai atitinka aukštesnius kriterijus ir kurios tarpusavyje yra susaistytos didesniais įsipareigojimais.

 

Vizito Briuselyje metu krašto apsaugos ministras R. Karoblis buvusiam Belgijos gynybos ministrui Stevenui Vandeputui už jo nuopelnus vystant Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimą gynybos srityje įteiks krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“ civiliams.

 

KAM archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media