Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7
11 14
18 21
22 23 24 25 26 27
2 3 4

 

Aptartas Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimas gynybos srityje

2019.04.18
image

Balandžio 16 - 17 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankėsi Estijoje, kur susitikęs su Estijos gynybos ministerijos ir kariuomenės atstovais aptarė saugumo regione klausimus, dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje.

 

Susitikime su Estijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Kristjanu Prikku krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas pažymėjo, kad yra labai svarbu stiprinti Estijos ir Lietuvos bendradarbiavimą ir dalytis patirtimi. Jis pažymėjo, kad mums kylančios grėsmės ir iššūkiai yra labai panašūs arba tie patys.

 

Susitikime pareigūnai taip pat aptarė Baltijos šalių bendradarbiavimą platesniame euroatlantinio bendradarbiavimo kontekste. Taip pat pasidalijo Estijos ir Lietuvos patirtimi gynybos politikos, gynybos planavimo srityse.

 

Vėliau viceministras V. Umbrasas lankėsi Estijos gynybos pajėgų štabe, kur su Estijos gynybos pajėgų štabo viršininku brg. gen. Vello-Veiko Palmu aptarė aktualius gynybos pajėgumu planavimo klausimus bei pradėtus ir vykdomus dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo projektus.

 

Estijos kariuomenės Tapa karinėje bazėje viceministras susitiko su Estijos kariuomenės 1-osios pėstininkų brigados vadu plk. Vahur Karus, apžiūrėjo bazės infrastruktūrą.

 

Taip pat viceministras apsilankė Estijos vyriausybės Nacionalinio saugumo ir gynybos planavimo grupėje, kuri yra atsakinga už grėsmių valdymą ir krizių prevencijos planavimą. Jis taip pat susipažino su Estijos vyriausybės sprendimu priėmimo procesu gynybos klausimais bei vyriausybės lygio pratyboms.

 

Be to, viceministras lankėsi ir Tarptautiniame gynybos studijų centre Taline – čia susipažino su centro valdymo struktūra bei jų naujausiais tyrimais.

 

Bendradarbiavimas su Baltijos šalimis yra vienas pagrindinių Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų. Du kartus per metus vyksta Baltijos šalių gynybos ministrų ir kariuomenių vadų susitikimai. Jų metu aptariami politiniai regioninio saugumo klausimai, bendrai vystomi praktiniai bendradarbiavimo projektai, tokie kaip Baltijos gynybos koledžas, bendro Baltijos šalių vieneto skyrimas į NATO pajėgas, Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistema, Baltijos karinė jūrų eskadra. Susitikimuose teikiami siūlymai dėl tolesnių prioritetų Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos srityje. Taip pat reguliariai susitinka viceministrai, politikos direktoriai, jungtinių štabų viršininkai, oro, sausumos, jūrų, specialiųjų pajėgų vadai ir įvairaus lygio ekspertai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media