Lapkričio 28 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička dalyvaus Rygoje vyksiančioje konferencijoje „Baltijos šalių narystės NATO dešimtmečiui artėjant: pasiekimai ir ateities perspektyvos“.
Renginyje bus apžvelgiamas Baltijos valstybių aljanse dešimtmetis, narystės rezultatai ir nauda, regioninis bendradarbiavimas, NATO viešoji diplomatija.
„Šiandien, kai viešąją nuomonę formuoja komunikacija ir informacija, visos organizacijos, taip pat ir NATO, turi užtikrinti gerą komunikaciją. Viešoji diplomatija šiandien yra viena iš pagrindinių priemonių formatuojant teigiamą NATO įvaizdį,“ – sakė viceministras M. Velička, kalbėsiantis vienoje iš konferencijos sesijų, skirtų NATO viešosios diplomatijos veiksmingumui ir matomumui aptarti.
Šiuo renginiu Latvijoje pradedami Baltijos šalių narystės NATO dešimtmečio renginiai.
Konferencijoje kartu su Baltijos šalimis dalyvaus ir atstovai iš Višegrado (Čekijos Respublikos, Lenkijos, Slovėnijos ir Vengrijos) šalių, 2014 metais minėsiančių 15-ąsias įstojimo į NATO metines.
Lietuva, Latvija ir Estija visateisėmis NATO narėmis tapo 2004 m. kovo 29 dieną. Tą pačią dieną Baltijos šalyse NATO pradėjo oro policijos misiją.
Tiesioginę konferencijos vaizdo transliaciją lapkričio 28 d. 10 – 14 val. bus galima stebėti čia:
http://lato.lv/en/2013/11/3187/
A. Pliadžio nuotrauka