Liepos 1–2 dienomis Marijampolėje vykusiose XVI Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynėse šiemet nugalėjo Vyčio apygardos 5-oji rinktinė (Panevėžys).
XVI Savanorių žaidynėse, kurias organizavo Dainavos apygardos 1-oji rinktinė, dalyvavo karių komandos iš visų Savanorių pajėgų rinktinių ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono. Svečių teisėmis žaidynėse dalyvavo savanorių komanda iš Latvijos „Zemessardzes”.
Kariai varžėsi lietuviškosios savigynos, karinio kliūčių ruožo, krepšinio, virvės traukimo, granatų svaidymo, kovinio šaudymo, karinio orientavimosi, svarsčio kėlimo, žvalgo tako ir „Savanorių galiūnų” rungtyse.
Žaidynių žiūrovams „Sūduvos” stadione organizuotos nekonkursines rungtys. Jie varžėsi peilio mėtymo į taikinį, smiginio, bėgimo su maišu, kelmo mėtymo, šaudymo pneumatiniu šautuvu bei rankų lenkimo rungtyse.
Pirmosios XVI savanorių žaidynių rungtys vyko jau birželio 21 dieną – Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono poligone buvo surengtos „Žvalgo tako” varžybos. Birželio 30 dieną Gaižiūnų poligone vyko šaudymo, o tuo pačiu metu Varnabūdės miške (Marijampolės rajone) – orientacinio sporto varžybos.
Savanorių žaidynės organizuojamos nuo 1991 metų. Pirmosios ir antrosios žaidynės vyko Vilniuje. Šios žaidynės buvo ne tiek sportinis, kiek politinis renginys, kuriuo okupacinei armijai norėta parodyti, kas yra tikrieji Lietuvos šeimininkai. Nuo 1992 metų žaidynės rengiamos vis kituose šalies apskričių centruose, o nuo 2002 metų – apskričių rajonų centruose.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į gr. Vilių Džiavečką, mob. 8 6 99 87591.