Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Antrą kartą surengta vaikų pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo stovykla „Mes Lietuvai“

2017.07.13
image

LDK Birutės karininkų šeimų moterų Vilniaus draugija jau antrą kartą surengė vaikų pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo stovyklą „Mes Lietuvai“. Stovykla vyko liepos mėnesį Trakų rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje Bona natura.

 

LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugijos vienas iš tikslų – ugdyti jaunimo patriotizmą ir pilietinę savimonę, todėl stovykla buvo organizuojama, siekiant įgyvendinti būtent šį tikslą. Verta paminėti, kad šiais metais stovykla organizuojama padedant atsargos karininkui, majorui Albertui Daugirdui, kuris turi daug patirties vaikų ir jaunimo stovyklų, įvairių išgyvenimo kursų organizavime, todėl tiek praktinės – fizinės, tiek kūrybinės bei teorinės veiklos buvo užtektinai.

 

Teorinių žinių perteikimas ir praktinių įgūdžių formavimas yra esminiai faktoriai jaunos asmenybės formavimesi. Vaikams bandėme suteikti tokias žinias, įgūdžius ir požiūrius, kuriuos jie galėtų savarankiškai pritaikyti įvairiose situacijose, susipažindinome su kariško gyvenimo elementais, žymiausiais visų epochų Lietuvos kariuomenės mūšiais bei partizaninių kovų istorija, išskirtiniais atkurtos Lietuvos piliečiais – kariais, stengėmės plačiau pažinti savo kraštą, patirti begales netikėtų įspūdžių ir surasti naujų draugų.

 

Šių metų vaikų stovykloje dalyvavo 8-14 metų vaikai, kurių buvo virš 30! Su vaikais dirbo savanorės birutietės, bei profesionaliosios karo tarnybos kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono. Trijų parų stovyklos metu mus aplankė Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Eugenijus Lastauskas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininkas plk. ltn. Linas Idzelis. Kariai supažindino vaikus su kario profesija, papasakojo kas yra Tėvynė, kodėl mes ją turim mylėti, puoselėti ir branginti. Lietuvių kilmės JAV jūrų pėstininkas plk. Darius Novickis papasakojo savo šeimos istoriją akcentuodamas Tėvynės ilgesį. Jis pabrėžė, kad pirmą kartą apsilankė Lietuvoje prieš vienuolika metų ir jau tada nusprendė grįžti į protėvių žemę. Išėjus į atsargą svajonė išsipildė – šiuo metu jis įsikūrė ir gyvena Vilniuje. Pirmosios medicininės pagalbos mokė Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos atstovai.

 

Stovyklos metu vaikai pasirinko slapyvardžius, kuriuos naudojo iki pat stovyklos pabaigos, dalyvavo rikiuotės pratybose, mokėsi šaudyti iš lanko, arbaleto, pneumatinio ir šratasvydžio šautuvų, statyti būstą iš palapinsiausčių, įkurti laužą, teko ne tik susipažinti, bet ir pajusti karišką tvarką: kiekvieną rytą vyko vėliavos pakėlimo ceremonija, buvo giedamas valstybinis himnas. Vaikams labiausiai įsiminė jau tradiciniu tapęs vakaro žygis, bei orientavimosi varžybos.

 

Verta paminėti, kad Lietuvos kariuomenė, būdama mūsų partneriu, prie stovyklos prisidėjo skirdama tris profesionalius karius, vadovavusius stovykloje suformuotiems skyriams. Kiekvienas skyrius (iš viso jų buvo trys) turėjo po du vadovus. Kariai stovyklos metu stengėsi palaikyti karišką discipliną, kiekvieną rytą mokė daryti mankštą, parodė daug įdomių praktinių karinių gudrybių, vedė į žygį, organizavo lobių medžioklę.

 

Tikimės, kad ši stovykla vaikams patiko ne ką mažiau, nei vadovams patiko dirbti su vaikais.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media