Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 3 4 6
13
26 27
28 29 30 3

 

Karių veteranų asociacija

Karių veteranų asociacija buvo įkurta 2009 metų liepos 5 dieną, Vilniuje. Ji tęsia Lietuvos kariuomenės veteranų draugijos, įkurtos 2005 m, veiklą. Karių veteranų asociacija perėmė buvusios Draugijos simboliką, ženklą, veterano žiedą „Vytis“ ir tradicijas.

 

Karių veteranų asociacijos tikslai yra apjungti karius veteranus į visuomeninę organizaciją.

 

Savo žiniomis ir gyvenimiška patirtimi asociacijos nariai prisideda prie Lietuvos nepriklausomybės stiprinimo, palaikyti ryšį su Lietuvos kariuomene ir jos vadovybe, Lietuvos ir užsienio valstybių visuomeninėmis organizacijomis. Kariai veteranai daug pastangų skiria domėjimusi karių veteranų sveikata, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, dalyvauja pilietinės visuomenės kūrimo procese. Didelis dėmesys skiriamas Lietuvos kariuomenės istorijai ir tradicijoms, konferencijų, seminarų bei kitų renginių organizavimui. Kariai veteranai ne tik patys dalyvauja valstybinių švenčių ir Krašto apsaugos sistemos atmintinų datų minėjimo organizuotose renginiuose bet taipogi paragina kitus prisijungti ir dalyvauti kartu.

 

Karių Veteranų Asociacijos nariais gali būti Lietuvos respublikos piliečiai- Lietuvos kariuomenės atsargos ir dimisijos karininkai, liktiniai bei neetatiniai savanoriai, ištarnavę Savanoriškoje Krašto Apsaugos Tarnyboje arba Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgose 1991 – 1998 m. laikotarpyje ne mažiau penkių metus. Kariai pradėję tarnybą 1994 – 2000 m laikotarpyje ištarnavę ne mažiau dešimties metų, o pradėję tarnybą po 2000-jų metų-ištarnavę ne mažiau dvidešimties metų.

 

Rėmėjais gali būti Asociacijos narių šeimos nariai, kiti piliečiai bei juridiniai asmenys, pritariantys Asociacijos tikslams ir finansiškai remiantys jos veiklą.

 

Karių veteranų asociacijos įstatai 

 

Karių veteranų asociacijos vėliava
Informacija atnaujinta 2011.04.11
Sprendimas: Fresh Media