Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 3 4
6 7
17 18
20 23 25
26 27 28 2 3

 

 

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

„Praėjus šimtui metų nuo valstybės atkūrimo grėsmių Lietuvos nepriklausomybei nesumažėjo, tačiau šiandien esame saugiausi ir turime daugiausiai sąjungininkų nei bet kada. Visgi svarbiausias Lietuvos nepriklausomybės garantas – pirmiausia brandi pilietiška visuomenė“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, dalyvavęs Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjimo renginiuose.

 
 NATO gynybos ministrai patvirtino Jungtinių oro pajėgų galios strategiją
img

NATO gynybos ministrai susitikime Briuselyje vasario 15 d. patvirtino NATO Jungtinių oro pajėgų galios strategija (angl. Alliance Joint Air Power Strategy), kuri numato ilgalaikes gaires plėtojant NATO oro pajėgumus ir apibrėžia, kaip kintant aplinkos sąlygoms Aljansas ateityje tęs karinių oro pajėgų adaptaciją. Siekiama, kad užtikrinant NATO narių saugumą ir projektuojant stabilumą, sąjungininkų karinės oro ir kitos susijusios pajėgos išlaikytų pranašumą ir galėtų neatidėliotinai ir tinkamai reaguoti į iškylančias grėsmes.

null
 Aptartas bendradarbiavimas su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija
img

Vasario 15 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitiko su Lietuvoje viešinčiu Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Anthony Carrelli. Susitikimo metu buvo aptartas ilgametis Lietuvos kariuomenės ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karinis bendradarbiavimas, galimos tolimesnės bendradarbiavimo kryptys bei saugumo situacija regione.

null
 Akredituotas naujasis Baltarusijos gynybos atašė Lietuvai
img

Vasario 15 d. akredituotas naujasis Baltarusijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Yury Kharyn. Jis pakeitė nuo 2013 m. lapkričio šias pareigas ėjusį pulkininką Igorį Tereško.

 

„Lietuvos ir Baltarusijos žmonės šimtmečiais gyveno kaimynystėje, mūsų valstybes sieja istorija ir tradicijos, kurios turi būti tvirtas pagrindas mums toliau vystant dvišalius santykius. Lietuva ir Baltarusija savo saugumo ir gynybos užtikrinimui yra pasirinkusios skirtingus sąjungininkus, būtent tai mus įpareigoja dirbti tarpusavio supratimo, atvirumo ir pasitikėjimo vieni kitais dvasia”, – sveikindamas naująjį Baltarusijos gynybos atašė, sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
 NATO gynybos ministrai tarėsi dėl būsimos NATO vadovavimo struktūros
img

Vasario 14-15 d. Briuselyje NATO gynybos ministrai aptarė esminius NATO vadovavimo struktūros adaptavimo parametrus, kurie taps pagrindu galutiniams sprendimams dėl NATO vadovavimo struktūros.

 

Gynybos ministrai nustatė principinį būsimosios NATO vadovavimo struktūros dizainą, jos veikimo pagrindus bei naujos struktūros įgyvendinimo kryptis. Ministrai sutarė, jog bus įkurta nauja Jungtinė vadavietė, kuri bus atsakinga už jūrų kelių saugumą ir užtikrins galimybę greičiau permesti pastiprinančias pajėgas iš Šiaurės Amerikos į Europą. Taip pat bus įsteigta už logistiką ir karinį mobilumą atsakinga vadavietė, kuri užtikrins sklandų sausumos pajėgų judėjimą Europoje kolektyvinės gynybos atveju. Be to, bus įkurtas naujas kibernetinių operacijų centras.

null
 Minaičiuose minimos 1949–ųjų Nepriklausomybės deklaracijos 69-osios metinės
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

„XX amžiuje Lietuvai teko patirti nepaprastai skaudžių išmėginimų. Taikų valstybės vystymąsi nutraukus sovietų ir nacių okupacijoms, prasidėjo kupinas dramatizmo ir didvyriškumo ginkluotos antisovietinės rezistencijos laikotarpis. Daugiau nei 20 tūkstančių partizanų padėjo galvas ilgiau negu dešimtmetį trukusioje nelygioje kovoje. Todėl Minaičiai mums yra ypatinga vieta. Čia 1949 metų vasario 16-ają Lietuvos partizanai priėmė deklaraciją, kurioje kalbama apie laisvą, demokratinę Lietuvą. Deklaracija grįsta tomis pačiomis vertybėmis kuriomis remiasi NATO, kuriomis remiasi demokratines vertybes puoselėjantis ir siekiantis jas apginti pasaulis, o sukurta ji keletą mėnesių anksčiau nei pasirašyta NATO steigimo sutartis“, – sako minėjime dalyvausiantis krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
 Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai pasirašė Ketinimo protokolą dėl brigados „Geležinis Vilkas“ priskyrimo Vokietijos kariuomenės divizijai
img

Vasario 14-15 d. Briuselyje vykstančio NATO gynybos ministrų susitikimo paraštėse Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Vokietijos gynybos ministrė dr. Ursula von der Leyen pasirašė Ketinimo protokolą, kuriuo bus siekiama afiliuoti Lietuvos mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ su Vokietijos kariuomenės divizija. „Tai yra svarbus Lietuvos ir Vokietijos karinio bendradarbiavimo pavyzdys, rodantis ilgalaikę partnerystę ir tarpusavio paramą“, - sako ministras R. Karoblis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media