Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7 8
21 22
23 24 25 26 27
2 3 4

 

 

Nuo liepos 17 d. prie atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje dislokuotos NATO tarptautinės priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės jungiasi Čekijos kariai. Rukloje dislokuotame NATO vienete tarnaus apie 240 Čekijos karių.

 

„Čekijos pajėgų atvykimas į Lietuvą demonstruoja tvirtą šalies paramą ir NATO solidarumą užtikrinant Lietuvos ir viso regiono saugumą. Aktyvus sąjungininkų dalyvavimas NATO priešakinėse pajėgose Baltijos šalyse ir Lenkijoje siunčia aiškią žinią, kad Aljansas yra stiprus, vieningas ir pasirengęs duoti tvirtą atkirtį bet kokiai grėsmei“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2018 07 09-15
img

Liepos 2-8 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 6 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
 Krašto apsaugos savanorių pajėgoms vadovaus pulkininkas leitenantas Dainius Pašvenskas
img

Liepos 13 d. oficialios ceremonijos Vilniuje metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vado pareigas iš pulkininko Arturo Jasinsko perėmė pulkininkas leitenantas Dainius Pašvenskas.

null
 Lietuvos karo akademijos kariūnai įveikė baigiamąsias pratybas
img

Fotogalerija KAM Facebook puslapyje

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ketvirtakursiai Žalgirio mūšio kuopos kariūnai liepos 13 d. grįžo į akademiją po Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykusių baigiamųjų pratybų, įveikę 30 kilometrų žygį pėsčiomis. Prie vartų juos pasitiko Karo akademijos vadovybė, instruktoriai ir kiti bendruomenės nariai, artimieji.

null
 Lietuvoje ir Lenkijoje paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 85-osios metinės
img

Šiais metais Lietuvai minint legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną 85-ąias metines krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su delegacija dalyvavo minėjimo renginiuose Ščecine ir lakūnų žūties vietoje Pščelniko miške, Lenkijoje. Taip pat Lietuvoje, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Aleksote, Kaune, vyko tarptautinė aviacijos šventė lakūnų žygdarbiui atminti.

Fotogalerija KAM Facebook puslapyje

Video 

Pagerbimo ceremonija (vaizdo įrašas) 

 

 

null
 NATO viršūnių susitikimas Briuselyje – aptarti klausimai ir pasiekti rezultatai dėl plataus Aljanso atsako į grėsmes
img

Liepos 11-12 d. Briuselyje susitikę NATO valstybių ir vyriausybių vadovai aptarė Aljanso pasirengimą atsakui į saugumo grėsmes ir iššūkius, atgrasymo ir kolektyvinės gynybos stiprinimą bei stabilumo projektavimą, ypač atsakant į iššūkius iš Pietų. NATO šalių vadovai taip pat aptarė saugumo situaciją ir Aljanso misiją Afganistane, taip pat santykius su Ukraina bei Gruzija.

null
 Baigiamasis kariūnų žygis į Lietuvos karo akademiją prieš pirmojo karininko laipsnio suteikimą
img

Liepos 13 d. (penktadienį) 9.00 val. į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, įveikę 30 kilometrų žygį pėsčiomis, grįš IV kurso kariūnai, dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje dalyvavę paskutinėse Būrio vado kovos kurso (BVKK) vertinamosiose lauko taktinėse pratybose „Tvirta lyderystė 2018“. Tai paskutinis kariūnų kvalifikacinio egzamino etapas. Sėkmingai išlaikiusiems bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media