Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 2
6 9
17
18 19 21 22 23
27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

 

 

Gruodžio 15 d. į Lietuvos kariuomenės Transporto priemonių ir įrengimų depą Kaune atgabentos dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas“. Gruodžio 18 d. Lietuvos kariuomenės Transporto priemonių ir įrengimų depe Kaune rengiamas jų pristatymas žiniasklaidai. Jame dalyvaus ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 
 Ministras R. Karoblis: „2017 m. pavyko pasiekti ne vieną persilaužimą stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus“
img

„2017-ieji – Lietuvos kariuomenės stiprėjimo metai. Šiemet mums visiems pavyko pasiekti ne vieną persilaužimą stiprinant kariuomenės pajėgumus“, – sakė gruodžio 14 d. kasmetiniame kariuomenės vado ir pajėgų, karinių vienetų vadų susitikime dalyvavęs krašto apsaugos ministras R. Karoblis. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje ministerijos ir kariuomenės vadovybė kartu su kariuomenės pajėgų, valdybų, štabų ir karinių vienetų vadais aptarė šių ir ateinančių metų kariuomenės veiklą, krašto apsaugos sistemos aktualijas bei planuojamus pokyčius.

null
 Atranka į Gynybos resursų agentūros direktoriaus pareigas
img

Krašto apsaugos ministerija skelbia atranką į naujai kuriamos Gynybos resursų agentūros (GRA) direktoriaus pareigas. Pageidaujantys dalyvauti atrankoje į šią poziciją, kviečiami pateikti kandidatūras pagal Krašto apsaugos sistemoje paskelbtą informaciją ir reikalavimus iki 2017 m. gruodžio 27 d. įskaitytinai.

null
 NATO tarptautiniame batalione, dislokuotame Rukloje, mirė Kroatijos karys
img

Informacijos atnaujinimas  14.30 val.

Šiandien apie vidurdienį, Rukloje surengta  gruodžio 12 d. mirusio Kroatijos kario pagerbimo ceremonija.  Joje dalyvavo  NATO priešakinių pajėgų bataliono  šalių kariai iš Vokietijos,  Belgijos,  Kroatijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos  bei   Lietuvos kariai, Kroatijos ir Lietuvos kariuomenių kapelionai.   Po ceremonijos, apie 13 val.,  mirusio Kroatijos  kario palaikai Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvu C-27J „Spartan"   iš Kauno oro uosto išskraidinti  į  Kroatijos sostinę Zagrebą.  Karį šiame skrydyje lydi  Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų  brigados „Geležinis  Vilkas“  kariai.   

 

 

null
 Vilniuje susirinkę JAV gynybos ekspertai teikė siūlymus, kaip stiprinti oro gynybą Baltijos regione
img

Gruodžio 12 d. Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su JAV analitikos centru „Atlantic Council“, sukvietė oro gynybos ekspertus ir saugumo bei gynybos politikos formuotojus į tarptautinę konferenciją Vilniuje aptarti oro gynybos Baltijos šalyse stiprinimo perspektyvas.

null
 ES pritarė Lietuvos iniciatyvai kurti bendrijos kibernetines greito reagavimo pajėgas
img

25 Europos Sąjungos šalys narės gruodžio 11 d. Briuselyje pritarė Lietuvos iniciatyvai stiprinti ES bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje. Tarp 17-os Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) patvirtintų projektų, kurie prisidės prie didesnio Europos saugumo užtikrinimo, yra ir Lietuvos siūlymas glaudžiau bendradarbiauti karinio tranzito supaprastinimo srityje.

null
 Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Vadovaujant J. Stoltenbergui, mums pavyko pasiekti didžiausio kolektyvinės gynybos sustiprinimo“
img

Gruodžio 12 d. NATO generaliniu sekretoriumi antrajai kadencijai perrinktas dabartinis organizacijos vadovas Jens Stoltenberg.

 „Vadovaujant J. Stoltenbergui, mums pavyko pasiekti didžiausio kolektyvinės gynybos sustiprinimo per ketvirtį amžiaus, greitos ir principingos reakcijos į Rusijos veiksmus. Išskirčiau ir atsiradusį nuolatinį dėmesį mūsų regionui, juk NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra iš tiesų istorinis sprendimas ir puikus NATO vienybės bei susitelkimo pavyzdys. Tikimės ir toliau glaudžiai dirbti, stiprinant atgrasymą ir gynybą bei padedant partneriams Rytuose ir Pietuose,“ – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media