Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30
3 7
9 10 12 14
19 21 22
24 27 28 29
31 3 4 5

 

 

Sutarties tekstas lietuvių ir anglų k.

 

Vaizdo medžiaga (aut. j. eil. Lukas Tamošiūnas, KAM)

 

Susitarimą dėl JAV ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuvos teritorijoje sausio 17 d. Krašto apsaugos ministerijoje pasirašė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall.

 

 

 
 Ministras R. Karoblis: „Savanorių pajėgos – vienas iš kertinių akmenų krašto gynyboje“
img

Vaizdo medžiaga

 

„Savanoris – tai ne tik žodis, bet ir turinys. Savanoriai – Lietuvos kariuomenės vertybių ir tradicijų tęsėjai. Jie – vienas iš kertinių akmenų savo krašto gynyboje“, – sakė 26-ąsias Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo metines minint krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 Seimas pritarė naujajai Nacionalinio saugumo strategijai
img

Lietuvos Respublikos Seimas sausio 17 d. pritarė naujajai Nacionalinio saugumo strategijai, kurioje įvardijami nacionalinio saugumo interesai, grėsmės, pavojai ir rizikos veiksniai, taip pat prioritetai ir uždaviniai.

 

„Nacionalinio saugumo strategija buvo atnaujinta atsižvelgus į pakitusią saugumo aplinką po Rusijos agresijos Ukrainoje. Tai – realistiškas ir kartu ambicingas dokumentas, nubrėžiantis gaires visapusiškam nacionalinio saugumo stiprinimui“, – teigė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 Prancūzija pasiryžusi reikšmingai prisidėti prie saugumo regione stiprinimo
img

Sausio 16 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikęs su Prancūzijos ambasadoriumi Philippe Jeantaud aptarė aktualius regioninio saugumo klausimus, Lietuvos pasirengimą priimti NATO priešakinių pajėgų batalioną, galimybes stiprinti ES saugumo ir gynybos priemones.

null
 Lietuvos karo akademija studijas pristatys aukštųjų mokyklų mugėje Kaune
img

Sausio 18 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija dalyvaus „Aukštųjų mokyklų mugėje 2017“, kuri vyks „Žalgirio“ arenoje Kaune. Besidomintieji karininko profesija ir studijomis Lietuvos karo akademijoje galės gauti išsamios informacijos apie studijų programas ir priėmimo taisykles, išgirsti kariūnų pasakojimus apie įgytą patirtį šioje universitetinėje aukštojoje mokykloje, iš arčiau susipažinti su karininko profesija.

null
 Rukloje žiniasklaidos atstovams bus pristatoma, kaip Lietuvos kariuomenė ruošiasi priimti NATO priešakinių pajėgų batalioną
img

Lietuva intensyviai ruošiasi NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, kuriai vadovaus Vokietija, atvykimui į Lietuvą. Šia proga sausio 18 dieną, trečiadienį, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras rengia spaudos konferenciją. Joje gen. mjr. V. Vaikšnoras pristatys žiniasklaidos atstovams esamą situaciją, susijusią su NATO priešakinių pajėgų bataliono karių atvykimu, Lietuvos kariuomenės pasirengimu priimti atvykstančius sąjungininkų karius, atsakys į žiniasklaidos atstovų klausimus.

null
 Lietuvos karo akademijoje prasideda tarptautiniai karininkų kursai
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje sausio 16 d. prasidėjo tarptautiniai Vytauto Didžiojo karininkų kursai (VDKK), kuriuose iki gegužės 27 d. mokysis Lietuvos, Latvijos, Estijos, Gruzijos, Ukrainos ir Moldovos karininkai. Iš viso į kursus priimta 60 klausytojų, iš kurių – 35 lietuviai.

null
 
Sprendimas: Fresh Media