Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4 5
7 9 10 12
14 18 19 20
21 24 27
28 29 31 3

 

 

Sausio 21 d. Krašto apsaugos ministerija surengė jau antras viešąsias konsultacijas, kuriose suinteresuotiems verslo sektoriaus atstovams pristatė pirkimo dokumentus, susijusius su planais per kelerius metus pastatyti karinius miestelius Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose. Šiems projektams vykdyti bus pasitelkta viešojo ir privataus sektorių partnerystė.

 
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 01 14 – 2019 01 20
img

Sausio 14–20 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

 

null
 Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Laisvė mums ne dovanota, ji yra iškovota, ir kasdieniais pasirinkimais nuolat įtvirtinama“
img

„Visas Lietuvos valstybingumo kelias neatsiejamas nuo laisvės kovų, o laisvės kovos – tai pirmiausia karių savanorių žaibiškas atsiliepimas į Tėvynei iškylančias grėsmes“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, sveikindamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų karius su pajėgų įkūrimo 28-osiomis metinėmis.

 

„Laisvė mums ne dovanota, ji yra iškovota, ir kasdieniais pasirinkimais nuolat įtvirtinama. Kol išliks gyva savanorystės idėja, bus be galo sunku mus įveikti ginklu“, – pabrėžė viceministras.

null
 Amsterdame aptariama bendrų ES kibernetinių pajėgų kūrimo pažanga
img

Sausio 17-18 d. Amsterdame (Nyderlandai) rengiama Lietuvos vadovaujamo Europos Sąjungos kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projekto metinė konferencija.

 

„Per pastaruosius metus kartu su projekto dalyviais ir partneriais pasiekėme didelę pažangą bendrų ES kibernetinių pajėgų sukūrimo kelyje. Tai tik patvirtina, kad galime praktiškai apjungti pajėgas kovai su grėsmėmis kibernetinėje erdvėje ir sustiprinti kolektyvinę gynybą šioje dimensijoje“, – sako konferencijoje dalyvausiantis Lietuvos krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

null
 Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas susitiko su būsimuoju NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadu
img

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas šiandien susitiko su trijų dienų vizito į Lietuvą atvykusiu būsimuoju NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadu Vokietijos kariuomenės generolu leitenantu Erhardu Buehleriu (Erhard Buehler). Susitikime su svečiu viceministras aptarė saugumo situaciją regione, Lietuvai kylančias grėsmes, pastangas sustiprinti Lietuvos gynybą, NATO atgrasymo ir gynybos priemones.

null
 Nepriklausomybės aikštėje – Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 28-ųjų metinių minėjimas, taip pat Baltijos šalių ir Lenkijos savanorių pajėgos pasirašys bendradarbiavimo susitarimus
img

„Lyderio pozicijas išlaikanti Gargždų kuopa gali didžiuotis savo rezultatais. Šios kuopos pasiekimų paslaptis – karių savanorių asmeninė ir kolektyvinė motyvacija: geriausios kuopos vardą išlaikyti padėjo eiliniai kariai, puikiai atlikdami savo tarnybą“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, praėjusiais metais pereinamąjį apdovanojimą – istorinį atkurtą XIV amžiaus kalaviją, įteikęs kapitono Lino Ambraziūno vadovaujamai Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302-oji lengvųjų pėstininkų kuopai, įsikūrusiai Gargžduose.

 

null
 Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius lankosi Rusijos artilerijos brigadoje
img

Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius sausio 15 d. Estijos vadovaujamos inspektorių grupės sudėtyje lankosi Rusijos 9-ojoje artilerijos brigadoje, dislokuotoje Lugoje. Ginklų kontrolės inspektoriai iš Estijos, Lietuvos ir Prancūzijos atliks karinio vieneto vertinamąjį vizitą pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. Vienos dokumentą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media