Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30
3 7
9 10 12 14
19 21 22
24 27 28 29
31 3 4 5

 

 

Vaizdo medžiaga (aut. j. eil. Lukas Tamošiūnas, KAM)

 

„Į Lietuvą nuo sausio pabaigos atvykstančio NATO priešakinių pajėgų bataliono misija yra gynybinio pobūdžio ir skirta Rusijos atgrasymui. Vokietijos vadovaujamo daugianacionalinio bataliono kariai Lietuvoje dalyvaus pratybose su mūsų kariais, o agresijos prieš Lietuvą atveju kartu su Lietuvos kariuomenės ir papildomai atvykstančiais sąjungininkų padaliniais gins Lietuvą“ – sako Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.

 

Sausio 18 d. Rukloje (Jonavos r.) pristatytas Lietuvos kariuomenės pasirengimas šalyje nuo vasario priimti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius ir karinę techniką.

 
 Lietuvos kariai dalyvavimą JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake pradės vasario pradžioje
img

Sausio 20 d. Danijoje į JAV vadovaujamos koalicijos operaciją Irake „Įgimtas ryžtas" (angl. Operation Inherent Resolve, OIR) išlydėtas Danijos kontingentas, kurio sudėtyje yra priskirta ir Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė. Lietuvos kariai tarnybą operacijos rajone pradeda vasario pirmą savaitę.

null
 Oberviechtache – oficiali Vokietijos karių išlydėtuvių ceremonija į Lietuvą
img

Sausio 19 d. oficialios ceremonijos metu į Lietuvą iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Oberviechtache, Bavarijoje, išlydėti Vokietijos kariuomenės 122-asis mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Jie sudarys pagrindą nuo šių metų sausio pabaigos Lietuvoje dislokuojamo NATO priešakinių pajėgų bataliono. Ateinančius šešis mėnesius šio bataliono kariai bus dislokuoti Rukloje. Vėliau prie jų prisijungs Belgijos, Nyderlandų ir Norvegijos kariai.

null
 Aukštųjų mokyklų mugėje Kaune jaunuoliai domėjosi studijų galimybėmis Lietuvos karo akademijoje
img

Sausio 18 d. Kaune vykusio mokslo sklaidos renginio „Aukštųjų mokyklų mugė 2017“ didelio dėmesio sulaukė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos stendas, kuriame jaunuoliai domėjosi, kokiomis sąlygomis Karo akademijoje įgyjamas aukštasis išsilavinimas ir kokios yra ateities perspektyvos Lietuvos kariuomenėje po studijų. Savo techniką mugėje demonstravo ir tarnybą kariuomenėje pristatė Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai bei Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba, kviečiantys jaunuolius rinktis studijas Lietuvos karo akademijoje.

null
 Ministras su Liuksemburgo ambasadoriumi aptarė intensyvesnio bendradarbiavimo perspektyvas
img

Sausio 18 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikęs su Liuksemburgo ambasadoriumi Conrad A. Bruch aptarė šios šalies karių dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono misijoje. Liuksemburgo kariai šiais metais planuoja prisijungti prie Vokietijos vadovaujamo tarptautinio bataliono Lietuvoje.

null
 Ministras susitiko su nauju Lietuvai kredituotu Pietų Korėjos ambasadoriumi
img

Sausio 18 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikęs su Pietų Korėjos ambasadoriumi Sung-joo Choi aptarė galimą bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, saugumo situaciją Rytų Azijos regione ir Europoje.

null
 Ministras R. Karoblis: „Savanorių pajėgos – vienas iš kertinių akmenų krašto gynyboje“
img

Vaizdo medžiaga

 

„Savanoris – tai ne tik žodis, bet ir turinys. Savanoriai – Lietuvos kariuomenės vertybių ir tradicijų tęsėjai. Jie – vienas iš kertinių akmenų savo krašto gynyboje“, – sakė 26-ąsias Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo metines minint krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 
Sprendimas: Fresh Media