Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
6 9
17
24
26 30

 

 

Rugsėjo 14 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pristatė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamą Seimo nutarimo projektą dėl Lietuvos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse karinėse operacijose 2018—2019 metais.

 

„Dalyvavimas tarptautinėse operacijose – tai priemonė įgyvendinti Lietuvos įsipareigojimus tarptautiniam saugumui ir stiprinti NATO kolektyvinę gynybą, Europos Sąjungos bendrojo saugumo ir gynybos politiką, Jungtinių Tautų taikos palaikymo pastangas, daugiašalį ir dvišalį karinį bendradarbiavimą. Jei norime kad mus kažkas gintų, mes taip pat turime prisidėti prie kitų gynybos, kitų interesų“, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 
 Susitiko Lietuvai akredituoti gynybos atašė
img

Rugsėjo 19 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Robertas Šapronas ir Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento darbuotojai susitiko su užsienio šalių gynybos atašė. Tai buvo pirmasis Vilniaus gynybos atašė asociacijos, kuriai priklauso visi Lietuvai akredituoti užsienio šalių gynybos atašė, susitikimas šį rudenį.

null
 Užfiksuoti du Lietuvos Respublikos oro erdvės pažeidimo atvejai

Rugsėjo 16 d. Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos užfiksavo du Lietuvos Respublikos oro erdvės pažeidimus, kuriuos įvykdė du Rusijos Federacijos kariniai  transporto orlaiviai IL-76. Tą dieną iš žemyninės Rusijos Federacijos dalies į Kaliningrado sritį skrido iš viso šeši Rusijos Federacijos kariniai orlaiviai IL-76. Du iš jų nukrypo nuo skrydžio planų ir 22.50 ir 23.10 val. įskrido į Lietuvos Respublikos teritoriją virš teritorinių vandenų, joje išbuvo iki 2 min., kol išskrido į Kaliningrado sritį.  Į Lietuvos oro erdvę orlaiviai buvo įskridę kelias jūrmyles.

 

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 09 11- 17
img

Rugsėjo 11– 17 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai aštuonis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
 Ukrainos institucijų atstovai susipažino su Lietuvos strateginių komunikacijų patirtimi
img

Rugsėjo 15 d. Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos kariuomenėje lankėsi Ukrainos valstybės institucijų komunikacijos specialistų grupė.

Ukrainos atstovai į Lietuvą atvyko susipažinti su patirtimi strateginės komunikacijos ir krizių valdymo srityje pagal NATO Viešosios diplomatijos padalinio remiamą strateginės komunikacijos pajėgumų stiprinimo Ukrainoje projektą.

null
 Jonavos, Kaišiadorių ir Elektrėnų rajonuose treniruosis NATO bataliono kariai
img

Rugsėjo 18–23 dienomis NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, veikiančios Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtyje, kariai vykdys pratybas Jonavos, Kaišiadorių ir Elektrėnų  rajonuose (nuo Kazokiškių iki Gaižiūnų). Šiose pratybose batalione tarnaujantys Nyderlandų Karalystės kariai, dislokuoti Rukloje, treniruosis atlikti stabdymo ir gynybos operacijas.

null
 R. Karoblis: „Tebūnie Ukrainos laisvė – svarbiausias Vasilijaus aukos įprasminimas“
img

„Lietuva kaip ir Ukraina praėjo tokį patį kruviną laisvės kovų kelią, todėl kiekvieno Ukrainos sūnaus žūtis yra ir Lietuvos netektis“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Vilniaus kongresų rūmuose surengtame koncerte karo zonoje žuvusiam Ukrainos savanoriui, Paryžiaus operos solistui Vassil Slipak atminti.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media