Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

 

Pradedamas pasirengimas šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 2020 metais. „Šauktinių institutas yra geriausias garantas sparčiam pajėgų komplektavimui ir kariuomenės rezervo didinimui, o šią tarnybą atlikę kariai turės galimybę tapti profesinės karo tarnybos kariais, kariais savanoriais ar papildyti Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo gretas“, – sako Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas.

 
 Raudonojo kryžiaus konferencijoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą humanitarinei veiklai
img

Gruodžio 9-12 dienomis Ženevoje vykstančioje 33-ojoje tarptautinėje Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo konferencijoje Lietuva pabrėžė tvirtai remianti judėjimo veiklą ir informavo apie įnašą Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto Ukrainoje vykdomos programoms.

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 m. gruodžio 2-8 d.
img

Gruodžio 2 - 8 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

 

 

null
 Praktiškai išbandytos karinio mobilumo procedūros
img

Savaitės pradžioje vieną iš Kauno geležinkelio stoties terminalų pasiekė vagonų sąstatas iš Vokietijos, kuris buvo pakrautas kovinių atsargų konteineriais ir karine technika – pėstininkų kovos mašinomis bei visureigiais. Tai – Europos Sąjungos PESCO projekto kontekste vykusios logistikos pratybos, kurias surengė Belgijos, Nyderlandų ir Vokietijos ir Lietuvos kariuomenės logistikos specialistai.

 

 

null
 Lietuvos verslo ir pramonės asociacijų atstovams pristatyti krašto apsaugos sistemos įsigijimų planai
img

Gruodžio 5 d. Krašto apsaugos ministerija sukvietė Lietuvos verslo ir pramonės asociacijų atstovus į susitikimą, kuriame pristatė 2020 metų krašto apsaugos sistemos įsigijimų planus, resursų prioretizavimo planus 2019 - 2028 metų laikotarpiu, galimybes dalyvauti Europos gynybos fondo projektuose. Susitikime dalyvavo Lietuvos pramonės atstovai iš Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos, Lietuvos gynybos fondo, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos atstovai.

null
 Minske – Lietuvos ir Baltarusijos dvišalės darbo konsultacijos

Gruodžio 4 d. Krašto apsaugos ministerijos politikos direktoriaus Roberto Šaprono vadovaujama delegacija dalyvavo dvišalėse darbo konsultacijose Minske, kur susitiko su Baltarusijos gynybos ministerijos Tarptautinio karinio bendradarbiavimo departamento direktoriumi generolu majoru Olegu Voinovu.

 

 

null
 Baltijos šalių oro erdvės stebėjimo sistema sustiprins NATO oro erdvę
img

Įgyvendinant numatytąjį  Baltijos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos (BALTNET) pertvarkymą Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje pradės veikti trys nacionaliniai Valdymo ir pranešimų centrai (CRC) . Tai pagerins NATO integruotos oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemos pajėgumus ir sąveikumą regione ir padės saugoti Aljanso oro erdvę.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media