Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
4 5
18
23 24 25 27
29 30 31 2 4

 

 

„Lietuva stipriai investuoja į kibernetinio saugumo pajėgumus, nes suprantame, kad visų pirma patys turime pasirūpinti savo kibernetinės erdvės ir kritinės infrastruktūros apsauga. Tačiau mums labai svarbus praktinis bendradarbiavimas su JAV ir jūsų ekspertinė parama šioje srityje“, – sakė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, gegužės 26 d. susitikęs su Lietuvoje besilankančiu Jungtinių Amerikos Valstijų Strateginės vadavietės Planavimo ir politikos direktoriumi generolu majoru Clintonu Crosieriu (Clinton Crosier).

 
 Lietuvos ir užsienio šalių karininkai Karo akademijoje baigė tarptautinius karjeros kursus
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 26 d. tarptautinių Vytauto Didžiojo karininkų kursų  klausytojams įteikti kursų baigimo pažymėjimai ir ženklai. 2017 m. sausio–gegužės mėn. vykusiuose kursuose dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Gruzijos, Ukrainos ir Moldovos karininkai. Iš viso pažymėjimus gavo 60 klausytojų, iš kurių 35 – Lietuvos karininkai.

null
 Nuo liepos kariai į atsargą išeis vėliau
img

Gegužės 23 d. LR Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis nustatė ilgesnį išleidimo į atsargą profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams ir aktyviojo rezervo kariams amžių.

 

null
 Pradėta tvarkyti užteršta karinė teritorija Pajuostyje
img

Lietuvos kariuomenei ir Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai 2016 m. gruodžio 20 d. pasirašius iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto sutartį, nuo šių metų pradžios pradėti vykdyti užterštos karinės teritorijos, esančios Panevėžio r., Velžio sen., Pajuosčio kaime, tvarkymo darbai.

null
 Klaipėdos uoste lankysis NATO nuolatinės parengties kovinių laivų grupė
img

Gegužės 26-29 d. Klaipėdos uoste lankysis NATO nuolatinės parengties 1-osios jūrinės grupės kovinių laivų junginio (angl. Standing NATO maritime group 1, SNMG 1) fregatos „Roald Amundsen“ (Norvegija) ir „Evertsen“ (Nyderlandai).

 

null
 Klaipėdos uoste iškrauta NATO priešakiniame batalione tarnausiančių Norvegijos karių technika
img

Video reportažas  (autorius: vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Gegužės 24 d. į Klaipėdos jūrų uostą atgabenta Norvegijos kontingento, tarnausiančio NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, kovinė ir administracinė technika. Apie 60karinio transporto vienetų sudarys įvairių modifikacijų tankai „Leopard“, pėstininkų kovos mašinos CV 90, įvairių modifikacijų šarvuočiai M113, krovininės ir lengvosios transporto priemonės.

 

 

null
 Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe aptarti Valstybės gynybos klausimai
img

„Krašto gynybos planai reikalauja tikslaus kaip laikrodžio mechanizmas susiderinimo tarp institucijų, todėl svarbu užtikrinti, kad kiekvieno proceso dalyvio vaidmuo ir pasirengimas yra užtikrinamas ne tik popieriuje, bet ir realybėje“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras R. Karoblis gegužės 23 d. Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos institucijų vadovų susitikime, skirtame aptarti Lietuvos valstybės gynybos planavimo ir jos vykdymo klausimus.

null
 
Sprendimas: Fresh Media