Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 18 19
26
29 2 4

 

 

Sutarta dėl NATO saugumo investicijų programos infrastruktūros vystymo projektų Pabradėje ir Šiauliuose: Krašto apsaugos ministerija ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo projektų.

 
 Kibernetinio saugumo tarybą papildys atstovai iš švietimo, žiniasklaidos, energetikos ir savivaldos sektorių
img

Atnaujinama ir praplečiama Kibernetinio saugumo tarybos sudėtis – į ją įtraukiami atstovai iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Interneto žiniasklaidos ir Lietuvos savivaldybių asociacijų, bei energetikos įmonių grupės UAB „EPSO-G“. Tokiam Krašto apsaugos ministerijos pasiūlytam projektui balandžio 24 d. pritarė Vyriausybė. Kibernetinio saugumo tarybos narių skaičius padidės nuo 24 iki 27 viešojo ir privataus sektorių bei Lietuvos mokslo ir studijų institucijų atstovų.

null
 Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai atlieka vertinamąjį vizitą Lietuvoje
img

Balandžio 24 d. Rusijos Federacijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. parengto Vienos dokumento reikalavimus Lietuvoje atlieka vertinamąjį vizitą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“.

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 04 15 – 2019 04 21
img

Balandžio 15-21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą buvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusio Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
 NATO šalių kariai savanoriškai vyksta tarnauti į Lietuvą
img

Rukloje (Jonavos r.) dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje daugiau nei du mėnesius vadovauja Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Peeras Papenbroocas. Pasak naujojo vado, kariai Lietuvoje treniruojasi atlikdami gynybinio pobūdžio veiksmus, ko jau ilgą laiką nėra darę. Be to, yra karių, kuriems tai – ne pirma rotacija šiose pajėgose. Kai kurie iš jų jau kreipėsi į vadą dėl galimybės atvykti ir kitais metais.

null
 NKSC skelbia kibernetinio incidento prieš krašto apsaugos ministrą tyrimo ataskaitą
img

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) skelbia viešą tyrimo ataskaitą apie balandžio 10-12 d. prieš krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, kitas Lietuvos valstybės institucijas bei jų pareigūnus, taip pat žiniasklaidos priemones vykusią kompleksinę kibernetinę-informacinę ataką.

null
 Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojai – abiturientai iš Kauno, Palangos ir Kaišiadorių
img

Balandžio 18 d. trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos susirinko į tradicinio, jau 24 kartą vykusio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje. Dėl teisės patekti į šį finalą spręsdami sudėtingą testą internetu varžėsi daugiau nei 200 mokinių. Prieš tai jie praėjo atranką savo mokyklose.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media