Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
7
18 19
21 25 26
27 28 30 2

 

 

„Lietuva ypač vertina Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione. Tai, kad Vokietija tapo vadovaujančia NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės šalimi, mums yra istorinės reikšmės įvykis. Esame gerose rankose“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, šiandien susitikęs su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Volkeriu Wiekeriu.

 

Kovo 23-24 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu viešėjęs Vokietijos kariuomenės vadas generolas V. Wiekeris susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, aplankė Rukloje tarnaujančius NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius.

 
 NATO ypač greito reagavimo pajėgose budintys Algirdo bataliono kariai išvyko į pratybas Danijoje
img

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-oji „Piranijų“ mechanizuotoji pėstininkų kuopa su priskirtais vienetais ir kovine technika išvyko į NATO ypač greito reagavimo pajėgų (angl. VJTF) pratybas Danijoje. Daugiau nei 100 Lietuvos karių kovo 25 - balandžio 11 d. kartu  su Danijos kariuomenės 2-osios brigados husarų bataliono kariais treniruosis atremti bet kurios NATO narės suvereniteto pažeidimą.

null
 Tarnybą Malyje bebaigiančio Lietuvos karininko įspūdžiai
img

Žemėje, kur trūksta vandens ir taikos

 

Praėjusio rugsėjo viduryje į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo misiją MINUSMA išvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Nekinetinių operacijų kuopos vadas kapitonas Rytis Ermalis. Jis iki gegužės mėnesio tarnaus Malio Jungtinių Tautų kontroliuojamame rytų sektoriuje. Klausėme, kaip karininkui sekasi Afrikos valstybėje tarnauti ir gyventi, kokia, jo akimis, šiandien situacija šalyje ir žemėje, kur trūksta vandens ir taikos?

null
 Lietuvos karių laivų apžiūros grupė Vokietijos karo laivu plaukia į ES operacijos „Sophia“ rajoną
img

Lietuvos kariuomenės laivų apžiūros grupė šią savaitę iš Kylio jūros uosto (Vokietija) Vokietijos karinio laivyno laivu „Rhein“ išplaukė į ES karinės operacijos „Sophia“ rajoną Viduržemio jūroje. Planuojama, kad Vokietijos karinio laivyno laivas „Rhein“ operacijos rajoną Viduržemio jūroje pasieks iki šio kovo pabaigos. Prieš išvykimą į operacijos rajoną, 12 Lietuvos karių dvi savaites treniravosi su Vokietijos laivo „Rhein“ įgula.

null
 Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktoriui V. Urbeliui įteiktas Latvijos gynybos ministerijos apdovanojimas
img

Kovo 23 d. Lietuvos krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktoriui dr. Vaidotui Urbeliui įteiktas Latvijos gynybos ministerijos lygmens medalis „Už nuopelnus“.

 

„Vertinu Vaidoto Urbelio asmeninį indėlį skatinant mūsų šalių bendradarbiavimą ir saugumo garantijų užtikrinimą“, – įteikdamas apdovanojimą sakė Latvijos gynybos ministras Raimonds Bergmanis.

null
 R. Karoblis: „Lietuvai reikalinga stipri kariuomenė“
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

„Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ įkūrimas yra svarbi diena Lietuvos kariuomenei ir visai krašto gynybai. Pastarųjų metų įvykiai ir pasikeitusi geopolitinė situacija rodo, jog laisvė ir nepriklausomybė nebėra duotybė. Lietuvai reikalinga stipri kariuomenė, tad „Aukštaitijai“ linkiu augti ir stiprėti, kad prireikus apgintumėte mūsų nepriklausomybę sausumoje, vandenyje, ore ir kibernetinėje bei informacinėje erdvėje“, – sakė kovinės vėliavos įteikimo naujajam kariniam vienetui ceremonijoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 NATO priešakinių pajėgų batalionas Rukloje pasipildęs olandų kariais, pradės ruoštis bendroms pratyboms
img

Visas Nyderlandų kariuomenės kontingentas, skirtas Vokietijos vadovaujamai  NATO  priešakinių pajėgų  bataliono kovinei grupei, – jau Lietuvoje. Šiandien į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pagrindinė Nyderlandų karių  grupė – per 100 karių. Iš viso tarptautinei kovinei grupei  priskirtų Nyderlandų karių bus apie 250.  

 

null
 
Sprendimas: Fresh Media