Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 2 4
7 9 11
17
26 28 29 30

 

 

Vyriausybei pristatytos krašto apsaugos sistemos aktualijos

 

Vyriausybė penktadienį, birželio 23 d. surengė išvažiuojamąjį posėdį Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabe, kur susipažino krašto apsaugos sistemos aktualijomis.

 

„Kariuomenė turi matyti toliau, šauti toliau, judėti greičiau, todėl kariuomenės modernizavimas yra vienas iš svarbiausių gynybos prioritetų. Daugumai sprendimų, ypač infrastruktūros plėtros, reikalingas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, o jo rezultatyvumui reikalingas buvimas viename informaciniame lauke“, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 
 Baigėsi didžiausios metų karinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017”
img

„Jūs įrodėte gebėjimą veikti tarptautinėje komandoje, vykdyti sudėtingas karines gynybines operacijas ir išlaikyti puikius sanykius su vietos gyventojais,“ – tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017” uždarymo ceremonijoje Rukloje birželio 23 d. sakė Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.

 

Dvi savaites trukusių tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ uždarymo ceremonijos penktadienį vyko Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių raj.) poligonuose, jose dalyvavo Lietuvos Vyriausybės, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, kiti svečiai.

null
 Ministras pasveikino iš ES operacijos Viduržemio jūroje ,,Sophia” į Lietuvą sugrįžusią Laivų apžiūros grupę
img

„Operacija „Sophia“ yra svarbiausia Europos Sąjungos saugumo operacija. Laivų patikra yra sudėtinga ir rizikinga užduotis, tad sėkmingas jos įgyvendinimas ne tik rodo Lietuvos karių pasirengimo lygį ir profesionalumą, bet ir yra svarus ir apčiuopiamas Lietuvos indėlis į tarptautinio saugumo užtikrinimą“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis birželio 22 d. Klaipėdoje vykusioje iš tarptautinės operacijos Viduržiemio jūroje „Sophia“ sugrįžusių 12 Lietuvos kariuomenės pirmosios Laivų apžiūros grupės karių sutiktuvių ceremonijoje.

null
 Užfiksuotas Lietuvos oro erdvės pažeidimas

Birželio 21 d. Lietuvos karinės oro pajėgos užfiksavo du Lietuvos Respublikos valstybinės sienos kirtimus oro erdvėje ties Dubičiais ir Musteika (Varėnos r.). Užfiskuota, jog civilinis orlaivis An-2 įskrido į Lietuvos teritoriją du kartus 14.03-14.07 val. ir 14.14-14.17 val. Lietuvos laiku. Pažeidimas fiksuotas Lietuvos kariuomenės oro erdvės stebėjimo priemonėmis ir vizualiai.

null
  Penktadienį – Vyriausybės išvažiuojamasis posėdis Rukloje
img

Birželio 23 d. Vyriausybė rengia išvažiuojamąjį posėdį Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabe, kur susipažins krašto apsaugos sistemos aktualijomis.

 

Ministrams bus pristatyti gynybos finansavimo prioritetai, biudžeto panaudojimas, taip pat kariuomenės modernizavimo siekiai bei infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros klausimai. Vyriausybės nariai taip pat bus supažindinti su saugumo situacija regione.

null
 Gaižiūnų poligone Lietuvos ir sąjungininkų kariuomenių atstovams pristatomos šarvuoto visureigio „Eagle V“ galimybės
img

Birželio 12-23 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vyksta „General Dynamics European Land Systems“ gaminamo šarvuoto visureigio „Eagle V“ galimybių demonstracija.

 

Tai antras kartas, kai šarvuotų visureigių gamintojas demonstracijos tikslais į Lietuvą atveža savo produkciją. Praėjusių metų spalį JAV kompanija „Oshkosh Defence LCC“ Lietuvoje demonstravo šarvuoto visureigio L-ATV galimybes.

null
 Lietuvos ambasadoje Ukrainoje surengta diskusija teritorinės gynybos klausimais
img

Birželio 20 d. Lietuvos ambasadoje Kijeve surengta Ukrainos savanorių organizacijų, valstybės institucijų bei Lietuvos atstovų diskusija teritorinės gynybos sistemos kūrimo Ukrainoje perspektyvoms aptarti.

null
 
Sprendimas: Fresh Media