Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7 8
21 22
23 24 25 26 27
2 3 4

 

 

Du Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 su specialia gaisrų gesinimo įranga teikia pagalbą gesinant miškų gaisrus Latvijoje ir Švedijoje. 

 

 

 
 91 aukštųjų mokyklų studentui suteiktas pirmasis karininko laipsnis istorinės Lietuvos Prezidentūros kiemelyje Kaune
img

„Man didelė garbė sveikinti karius, sėkmingai baigusius Jaunesniųjų karininkų vadų mokymo kursą ir užsitarnavusius pirmąjį karininko laipsnį. Jūs visi esate ypatingi, prie jau įgytos civilinės specialybės pasirinkę ir karininko kelią“, – sakė sveikindamas karininko priesaiką Lietuvai davusius absolventus Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje liepos 20 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

null
 Lietuva pasiruošusi skirti kariuomenės sraigtasparnį miškų gaisrams Švedijoje gesinti
img

Lietuva, reaguodama į Europos Sąjungos valstybėms skirtą Švedijos Vyriausybės prašymą suteikti pagalbą gesinant šalyje siaučiančius miškų gaisrus, yra pasirengusi skirti Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnį Mi-8 su įgula, taip pat, esant poreikiui į pagalbą Švedijai galėtų būti siunčiamas ir orlaivis C-27J „Spartan“. Tik sulaukus iš Švedijos teigiamo patvirtinimo dėl siūlomų pajėgumų poreikio ir suderinus kitas pagalbos teikimo detales, Lietuvos sraigtasparnis Mi-8 su specialia gaisro gesinimo įranga jau artimiausiu metu galėtų prisijungti prie Švedijoje gaisrus gesinančių pajėgumų.

null
 Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susipažino su Lietuvos skautų organizuota šimtmečio stovykla „Laužų karta“
img

Liepos 19 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvavo Lietuvos skautų šimtmečio stovyklos „Laužų karta“ svečių dienoje Rumšiškėse. Ministras apžiūrėjo Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje įsikūrusią stovyklavietę, bendravo su skautais.

null
 Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis padeda gesinti Latvijoje kilusį gaisrą
img

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgula ir gaisrų gesinimo sistema „Bambi Bucket“ nuo trečiadienio, liepos 18 d., vakaro talkina Latvijos institucijoms kovoje su miško ir durpyno gaisru Latvijos vakarinėje dalyje. Pagal poreikį, parama Latvijai bus tęsiama ir artimiausiomis dienomis.

Sprendimą skirti Karinių oro pajėgų sraigtasparnį su įgula ir specialia įranga gaisrų gesinimui trečiadienį vakare priėmė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, reaguojant į oficialų Latvijos prašymą.

null
 Nauja Lietuvos karių pamaina išvyko į NATO operaciją Afganistane
img

Liepos 18 d. į tarptautinę NATO operaciją „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission, RSM) Afganistane Lietuvos kariuomenės orlaiviu C-27J „Spartan“ išvyko nauja Lietuvos karių pamaina. Išvykę Lietuvos kariuomenės Karo policijos ir kitų vienetų kariai pakeis NATO operacijos vadavietėje Kabule ir Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate rotaciją baigiančius Lietuvos karius.

null
 Vokietijos poligonuose testuojamos Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“
img

Pėstininkų kovos mašinų (PKM) „Vilkas“ gamintojas ARTEC, Vokietijos poligonuose intensyviai testuoja du Lietuvos PKM prototipus. Abu prototipai pagaminti pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus, kuriuose sumontuoti Izraelio gamybos bokšteliai, apginkluoti greitašaudėmis 30 mm patrankomis ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“.

 

„Pėstininkų kovos mašinų projektas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir stiprinimo elementų, bei žymi kokybinį šuolį modernizuojant mūsų kariuomenę“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media