Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

 

Stiprinant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą vasario 21 d. Varšuvoje susitiko Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrai. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Lenkijos krašto apsaugos ministru Mariuszu Blaszczaku (Mariusz Błaszczak) aptarė saugumo ir gynybos klausimus, akcentuodami dvišalio karinio bendradarbiavimo svarbą. Ministrai taip pat pasirašė du dvišalius susitarimus dėl Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių brigadų afiliacijos su tarptautiniu Šiaurės Rytų divizijos štabu ir dėl saugaus ryšio, skirto keistis radarų duomenimis, sukūrimo.

 
 Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo Baltijos gynybos koledžo 20-mečio minėjime
img

„Baltijos gynybos koledžas šiandien yra viena labiausiai pripažįstamų tarptautinių karinio rengimo institucijų regione. Jį baigusieji šiandien yra saugumo ir gynybos lyderiai, kurie formuoja ir įgyvendina saugumo politikos kryptis mūsų šalims ir visam NATO aljansui“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas vasario 22 d., dalyvaudamas Tartu mieste Estijoje veikančio koledžo įkūrimo 20-mečio renginiuose.

 

 

null
 Lietuva ir Ukraina pasirašė 2019 m. bendradarbiavimo gynybos srityje planą
img

Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministerijų atstovai vasario 21 d. Vilniuje pasirašė 2019 metų dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje planą.

null
 Knygų mugės lankytojai susipažįsta su naujausiais Lietuvos karo akademijos leidiniais
img

Vasario 21 d. prasidėjo 20-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kurioje dalyvauja ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – pristato savo naujausius leidinius. Lankytojai gali įsigyti Akademijos išleistų knygų ir pabendrauti su jų autoriais. Vasario 23 d., 16 val. Konferencijų salėje 3.1 bus pristatytos Lietuvos kariuomenės istorijos knygos.

null
 NATO kontaktinės ambasados Moldovoje funkcijas vykdys Lietuva, steigiama gynybos atašė pareigybė
img

Vyriausybė vasario 20 d. pritarė Krašto apsaugos ministerijos siūlymui steigti gynybos atašė pareigybę Lietuvos ambasadoje Moldovoje, kuri 2019–2020 m. vykdys NATO kontaktinės ambasados funkcijas. Šiuo metu Lietuva neturi Moldovoje reziduojančio gynybos atašė, šalies karinius interesus atstovauja Kijeve reziduojantis gynybos atašė.

null
 Ministras R. Karoblis LR Prezidentės delegacijos sudėtyje vyksta vizito į Lenkiją
img

Vasario 21-22 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje su oficialiu vizitu lankysis Lenkijoje. Vizito metu planuojami susitikimai su Lenkijos Respublikos Prezidentu, Seimo ir Senato maršalkomis bei Ministru Pirmininku. Taip pat delegacijos planuoja vykti į Liubliną, kur dislokuotas  trišalės brigados  LITPOLUKBRIG štabas.

 

null
 Kibernetinio saugumo taryboje aptartos ES ir Lietuvos iniciatyvos kibernetinio saugumo srityje
img

Vasario 19 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko Kibernetinio saugumo tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ir aukšti Europos Komisijos pareigūnai. Pirmajame šiais metais posėdyje buvo aptartos Europos Sąjungos ir Lietuvos kibernetinio saugumo iniciatyvos ir aktualijos, pristatyti kibernetiniai iššūkiai, su kuriais susiduria Lietuvos interneto naujienų portalai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media