Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Naujienos

Mokiniams rūpi valstybės saugumo tema
2019.05.22
img

2019 m. gegužės 21 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai aplankė dvi mokyklas skirtinguose Lietuvos kampeliuose – kol Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistas Arvydas Čepukėnas sėjo pilietiškumo grūdą į jaunas širdis, budino sąmoningumą ir skatino jaunąją kartą mąstyti apie mūsų valstybės ateitį Panevėžio rajono Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje, jo kolega, to paties skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas bendravo su mokiniais Kaune, Maironio universitetinėje gimnazijoje. Džiugu, kad mokyklos pačios kviečiasi mūsų specialistus, prašydamos surengti Pilietinės gynybos dieną, nes mokiniai domisi nacionalinio saugumo tema.

null
Apdovanoti konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ nugalėtojai
2019.05.16
img

2019 m. gegužės 15 d. Valstybės pažinimo centre apdovanotos ketvirtą kartą surengto nacionalinio moksleivių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ komandos nugalėtojos. Pirmąją vietą laimėjo Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komanda, antrąją – Molėtų rajono Suginčių pagrindinės mokyklos komanda, trečiąją – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda. Komandas pasveikino Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto atstovas dr. Norbertas Černiauskas.

null
Vilniuje startavo naujas tarpmokyklinis projektas „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“
2019.05.15
img

2019 m. gegužės 15 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas drauge su Lietuvos kariuomenės ir NATO pajėgų integravimo vieneto atstovais Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje surengė tarpmokyklinio projekto „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“ pirmąjį renginį, kuriame dalyvavo keturių Vilniaus gimnazijų – „Laisvės“, Antakalnio, Salomėjos Nėries ir „Minties“ gimnazijų mokinių komandos. Projekto idėja gimė bendradarbiaujant su mokytojais, dalyvavusiais departamento organizuojamuose pedagogų vasaros kursuose "Pilietis ir šalies gynyba".

null
Pilietinio pasipriešinimo kursas Lietuvos šauliams
2019.05.13
img

„Si vis pacem, para bellum“ – „Jei nori taikos, ruoškis karui.“
2019 m. gegužės 11-12 d. Karaliaus Mindaugo šaulių 10-ojoje rinktinėje buvo ruošiamasi ne karui, o valstybės gynybai – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM specialistai drauge su Lietuvos šaulių sąjungos atstovais organizavo intensyvų 19 valandų trukmės Bazinį pilietinio pasipriešinimo kursą, kurio metu dalyviai analizavo pilietinio pasipriešinimo sampratą ir pavyzdžius iš Lietuvos istorijos, pilietinio pasipriešinimo strategijas, taktiką ir kovos priemones, pogrindinės veiklos organizavimo principus ir ypatumus, o taip pat kūrė ir pristatinėjo savo veiksmų planus pagal kurso organizatorių pateiktas situacijas.

null
Susitikime su NOKT pirmininke aptartas nevyriausybinių organizacijų pasitelkimas valstybės gynybai
2019.04.19
img

2019 m. balandžio 19 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis su Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos (NOKT) pirmininke Angele Jakavonyte aptarė nevyriausybinių organizacijų pasitelkimo valstybės gynybai svarbiausius žingsnius.

null
Mobilizacinis seminaras Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje
2019.04.18
img

2019 m. balandžio 18 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM specialistų komanda Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbuotojams surengė seminarą „Valstybės pasirengimas mobilizacijai, pilietiniam pasipriešinimui ir ginkluotai gynybai“.

null
Padėkos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams
2019.04.16
img

2019 m. balandžio 16 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius ats. plk. Virginijus Vitalijus Vilkelis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA) rytinės rikiuotės metu įteikė padėkas ir asmeniškai padėkojo 15-ai kariūnų, kurie aktyviai talkino organizuojant ekskursijas LKA kasmetinio Nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ dalyviams.

null
Pilietinės gynybos diena Alytaus Likiškėlių progimazijoje
2019.04.12
img

Daugiausia teigiamų emocijų visuomet suteikia susitikimai su jaunaisiais mūsų valstybės piliečiais. 2019 m. balandžio 12 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistas Arvydas Čepukėnas viešėjo Alytaus Likiškėlių progimazijoje, kur buvo pakviestas surengti Pilietinės gynybos dieną.
Nuotraukose Arvydas mokiniams pasakoja apie Lietuvos kariuomenės kilnią paskirtį ginti mūsų Tėvynę Lietuvą.

null
Savivaldybėse pristatoma naujoji Mobilizacijos planų rengimo metodika
2019.04.10
img

Dr. F. Dodson yra pasakęs, kad „be tikslų ir plano jiems pasiekti esame lyg laivas, pakėlęs bures plaukti į niekur.“ Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento tikslas – kad civilinės mobilizacijos institucijos būtų tinkamai pasirengusios dienai „X“. Tačiau be iš anksto kruopščiai parengto plano tai padaryti būtų sudėtinga. Tad nuo 2019 m. balandžio 9 d. departamento specialistai pradėjo naują seminarų turą po Lietuvą, kurio metu mokys ir konsultuos savivaldybių darbuotojus, atsakingus už mobilizacijos planų rengimą: artimiausiu metu tokie seminarai vyks Utenoje, Alytuje, Šiauliuose, Marijampolėje, Panevėžyje, Tauragėje, Klaipėdoje ir Telšiuose.

null
Paminėtos 95-osios Lietuvos atsargos karininkų sąjungos įkūrimo metinės
2019.04.08
img

2019 m. balandžio 6 d. iškilmingai paminėtos Lietuvos atsargos karininkų sąjungos įkūrimo 95-osios metinės. Su šia nevyriausybine organizacija, jungiančia visus Lietuvos kariuomenes atsargos (rezervo) ir dimisijos karininkus į vieną šeimą ir prisidedančia prie Krašto apsaugos sistemos ir nacionalinio saugumo stiprinimo, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos sėkmingai bendradarbiauja ugdant Lietuvos piliečių tautinį sąmoningumą, patriotizmą ir meilę Tėvynei bei šviečiant šalies piliečius nacionalinio saugumo temomis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media