Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Mokykla turėtų ugdyti piliečius, lojalius Lietuvos valstybei

2017.11.27
image

Lapkričio paskutinį savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje parodoje „Mokykla 2017“ Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos surengė diskusiją tema „Kaip valstybės gynyba suvokiama mokykloje?“.

 

Diskusijos moderatorė Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė kalbino Vilniaus Fabijoniškių vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoją ugdymui ir istorijos mokytoją Liną Janulionį, aktyviai lankantį mokyklas ir bendraujantį su jaunimu Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento informacinių operacijų karininką, pulkininką leitenantą Liną Idzelį, buvusį šauktinį ir Vilniaus Žemynos gimnazijos absolventą, o šiuo metu – Vilniaus universiteto studentą Andrių Tumėną ir daug patirties dirbant su jaunaisiais šauliais sukaupusią Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vado pavaduotoją Renatą Šmailienę.

 

Sėkmingas kiekvienos demokratinės valstybės funkcionavimas priklauso nuo išsilavinusių, motyvuotų, atsakomybės nebijančių ir savo pareigas žinančių piliečių aktyvumo – stiprios pilietinės visuomenės. Savo šalį ginti privalo kiekvienas pilietis, nes tai mūsų Konstitucinė pareiga. Šiandieninė kariuomenė stipriai pasikeitusi ir nei iš tolo neatspindi buvusios sovietinės armijos šešėlio. Šiuolaikinis karys – išsilavinęs, kritiškai mąstantis, aktyvus, motyvuotas ir stiprus Lietuvos pilietis, pasiryžęs ginti Lietuvą ir jos piliečius. Tačiau ar tokios nuostatos apie šalies gynybą, Valstybę ginti turinčius motyvuotus piliečius, karį, kariuomenę, privalomąją karo tarnybą formuojamos dar mokykloje? Kaip su jaunimu reikia kalbėti apie karo grėsmę: vengti, gražinti, sakyti tiesą?

 

Diskusijoje dalyvavo į parodą atvykę mokytojai, švietimo sistemos darbuotojai iš Vilniaus, Telšių, Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų. Diskusijos dalyviai gyvai diskutuodami aptarė didžiausias pilietinio ugdymo ir jaunimo teigiamos nuostatos į šalies gynybą formavimo mokykloje problemas.

 

Nuotraukos organizatorių.

 

 

  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media