Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Seminaras „Pasirengimas užtikrinti valstybės karinės gynybos funkciją“ Kaune

2015.10.02
image

   2015 m. rugsėjo 30 d. Kauno miesto savivaldybėje Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM suorganizavo funkcinio mobilizacinio mokymo seminarą „Pasirengimas užtikrinti valstybės karinės gynybos funkciją“. Renginys buvo skirtas Alytaus, Kauno ir Marijampolės apskričių savivaldybių administracijų direktoriams ir jų pavaduotojams.

   Seminaro dalyvius pasveikino Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Marius Jatautas. Mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus vyriausioji specialistė Renata Kostiukevičienė dalyvius supažindino su mobilizacijos raida bei mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teikimo galimybėmis. Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Planavimo valdybos J5 Mobilizacijos skyriaus planavimo karininkas kpt. Artūras Balčytis skaitė pranešimą apie valstybės ginkluotos gynybos užtikrinimą ir paramą ginkluotosioms pajėgoms. Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Planavimo valdybos J5 Operacijų planavimo skyriaus sausumos operacijų karininkas kpt. Gediminas Antanaitis pristatė Lietuvos kariuomenės pasirengimą reaguoti į grėsmes ir taikos meto planus ir Lietuvos kariuomenės panaudojimo taikos metu galimybes. Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Civilių ir karių bendradarbiavimo valdybos J9 operacijų karininkė kpt. Živilė Morkevičiūtė skaitė pranešimus apie Karo padėties įstatymo pakeitimo projekto tikslus ir jų įgyvendinimą, išsamiai pristatė nepaprastąją ir karo padėtis bei „Visapusiško požiūrio“ sąvoką, taip pat papasakojo apie būtinybę įtraukti valstybės institucijas siekiant suvaldyti ginkluotą konfliktą. Pranešimą apie informacinius karus ir neigiamą propagandos poveikį bei grėsmes Lietuvos valstybingumui skaitė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus atstovas vrš. Tomas Čeponis. Diskusijų metu buvo aptarti aktualūs klausimai.

 

Pranešimai:

Pasiruošimas mobilizacijai ir priimančiosios šalies paramos teikimui

Valstybės ginkluotos gynybos užtikrinimas parama ginkluotosioms pajėgoms

Lietuvos kariuomenės pagalbos teikimas kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms

Karo ir nepaprastoji padėtys

Karo komendantūra

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media